Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zakupiłem bronę talerzową AKPIL V4 3,15 cm. Wydaję mi się ,że słabo zagłębia się w glebę. Proszę o Wasze opinie dot. tej brony talerzowej i ew. doradzenie.

nunu85    82

jeszcze to produkują, no prosze

Ojciec kupił to lata temu i szczerze powiedziawszy, to g**** warta maszyna.

MA jedną, ale przeogromną wade- jest za lekka i nawet obciążona workami z piachem/duzymi kamieniami itp, jak jest suchy rok, to skrobie tylko ziemie a nic sie nie zagłębia.

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Dokładnie jak wyżej... Ten typ tak ma. Te zwykłe brony są za lekkie. Możesz ją dociążyć ile się da. Powinno coś poprawić. Jakie masz ziemie?

xerion3800    42

Kolega też kupił talerzówkę i była za lekka. Położył dwie szyny i jest dużo lepiej. Jak wrzucisz na swoja około 200-300 kg to będzie już dobrze.

xerion3800    42

Daj dopalić sobie płyty stalowe takie jak wejdą ci w to miejsce na środku ramy. A blachy to takie co da radę je włożyć. Czyli takie 20-30 mm. A między blachy włóż gumę co nie będzie dzwonić.

robo1980    42

a jak z wytrzymałośćią takich bron bo zastanawiam się żeby coś takiego kupić.o dociążenie się nie martwie bo mam w domu talerze z siłowni 400kg chodzi mi o samą konstrukcję..

romek6340    203

Też ujdą tylko za dużo ich tam nie ułożysz. Zawszą to są dodatkowe kilogramy i lepsze to niż nic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez Iluminator
      Witam czy belarus 920 da rade w polu z broną wirową i siewnikiem  2,5m na średnich glebach?
    • Przez bodzioszajs
      Witam serdecznie

Wszelkie ważne informacje zawarte są w linku:
      http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-akpil-km-180-3-1-4-skibowy-CID757-IDaw4mh.html

Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam witam, szukam jakiejś fajnej brony talerzowej zaiweszanej do John deere 6140R. Poleci mi ktoś coś ? Trochę patrzyłem na Staltech. Z góry dziekuje