evolution93

Kosa nie docina przy zachwaszczonym polu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
evolution93    8

Witam. Mam problem w koszeniu ekologi czyt trawa ze zbożem. chodzi o to że kosa zamiast robić cyk cyk to napier**** tak że nie idzie ciać tylko jadę jak zółw. najgorzej że to dzieje się przy lewej stronie siedząc na kombajnie bo prawa to i ładnie wciągana jest przez ślimak a lewa no nie ma bata żeby szło . masa zatrzymuje na kosie a jak pójdzie to zapcha mi slimak i tak jest co chwilę. motowidły ustawiam jak najniżej i jak najbliżej żeby zabierało mi to z kosy do podajnika ślimakowego ale one nie dają rady. widzę że czasami na przechyłach w prawo idzie trochę lepiej .kule na napędzie smaruje co 1 godzinę. i nie ma na nich luzu lekki jest luz na tym co przenosi ruch z targańca na kose .jak jest w miarę czysto to idzie a dostanie trochę trawy to już trzeba zwolnić macie jakieś sposoby. koszę ok. 20 cm nad ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kosa ostra ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

wykosiłem ok.3ha po ostrzeniu i wymienieniu kilka ostrzy(nożyków). Widzę też że linia bagnetów nie jest idealna (lekkie górki dołki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli jest problem z ucinaniem to winne bagnety lub kosa, bo uważam że na końcówkach ustawiona jest prawidłowo.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mój ojciec jak kosił ZO 50 to miał te same problemy. Regulowal przesów kosy wedłóg bagnetów itp. Jedynym co pomogło to wymiana kosy na nową. niestety, przy koszeniu zboża z zielskiem kosa musi być idealnie ostra. Nie wiem tylko, czy dostaniesz gdzieś kose z taka główka.jesli nie, pozostaje ci wymiana wszystkich żyletek. Tylko jak bedziesz wymieniał, to montuj te z ząbkami bo lepiej tną . Sprawdz czy stalki w bagnetach są wszystkie i czy dobrze dolegają do kosy


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tylko wymiana całej kosy da efekty.. żyletki możesz wymieniac, ale i tak prędzej czy później będa sie luzować i zrywac... najlepiej całą nową i po problemie... a to co piszesz to typowe objawy tempej kosy..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek9508    0

nam w zeszłym sezonie tez tak robilo, nawet, jak samo zboze bylo i wymienilismy całą kose, teraz wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

dzięki za rady .najgorzej jest to słychać kiedy lewa strona kosy weźmie ok0,5metra zsiekanej słomy .wtedy na środku wszystko ładnie jest zbierane a tam tak wali ,że chyba słychać na całej wsi jak kosze .

zaraz jadę sprawdzić jeszcze tą dźwignię która przekazuje napęd z targańca na kosę. leciutki luz mam tylko na kuli z napędu targańca. .

Edytowano przez evolution93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Kolego sprawdz jeszcze prowadnice kosy. To te blachy z jajowatymi otworami, ktore znajduja sie pod przyciskami. Niestety zielsko stawia wiekszy opor jak sloma.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

wymieniłem dwa łożyska od tej dźwigni napędu bo były w strasznym stanie, wyrównałem wszystkie bagnety pod nożyki, kosę zmieniłem na inną .niestety pogody nie zamówiłem .trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

no i teraz daje radę . 1.10h i 1ha przenicy poleciał przy wyjności 4t/ha . jeszcze tylko kilka stalek przy bagnetach wymienić i będzie kosił jak ferrari tylko te opony mnie rozbrajają. 2 kapcie i opona z boku idzie. jakie ciśnienie powinno być w balonie 18.4 /30r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez chowder123rwc
      Witam
      Może mi ktoś powiedzieć jaką rolę pełni czujnik na zdjęciu? Po prawej stronie posiadam już jeden od wysokości hedera a ten nie mam pojęcia do czego jest. Proszę od odpowiedź, dziękuję.


    • Przez polk81
      Witam wszystkich 
      Podczas końcówki żniw pękł ślimak hedera w hederze do Class Dominator 98 
      Szerokość hedera 4,5 m 
      Czy warto spawać ślimak, kupić nowy?
      Czy znacie kogoś kto sensownie naprawia takie rzeczy - najlepiej województwo zachodniopomorskie lub ościenne 
      Uszkodzenia na zdjęciu 


    • Przez piotrek9411
      Witam, sprzedam fabryczny heder do rzepaku, szerokość 3,6m pasuje do claas merkator
      https://www.olx.pl/oferta/heder-stol-przystawka-do-rzepaku-claas-merkator-CID757-IDtVVel.html
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj