• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zbynio
      Czy ktoś z Was talerzuje Władkiem? Jeśli tak to jaką talerzówką i jak sobie radzi ciągnik.
    • Przez AgroTuning
      Posiadam od 1,5 roku bardzo fajną bronę talerzową Grano Shark 4,5. Talerzówka ma standardowy rozmiar talerzy ale w opcji wybrałem wał gumowy. Wiosną uprawiam nią pod kukurydzę i jest wszystko ok, spokojnie mogę pracować z prędkością 10 km/h. Uprawa ścierniska po rzepaku wygląda bajecznie, pracowałem nawet 13km/h. Super wymieszane resztki, główne pędy pocięte i przygniecione przez wał. PROBLEM jest z uprawą ścierniska po zbożu. Talerzówka po prostu podskakuje. Zmieniałem chyba wszystkie ustawienia, głębokość wału, ramiona podnośnika na sztywno i na "pływająco". Przy prędkości około 8km/h wał zaczyna podskakiwać i zostawia doły!
    • Przez dzony9203
      Witam. Planuje zakup talerzowki używanej do belarusa 920 (81 KM).
      Czy lepiej brać unoszone czy ciagane oraz jaką szerokość?
      Jakie modele polecacie i czy kupię cos do 5000 zl?
    • Przez dzony9203
      Witam. Zakupiłem talerzowke 3 metrową, ciagana unoszona hydraulicznie produkcji radzieckiej.
      Niestety mam wrażenie że siłownik nie chowa się do końca. Czy moze być zapowietrzony?
      Oznaczenie na tabliczce znamionowej to BIG-3.
      Ogólnie cała lewa strona bierze płycej, i podejrzewam że siłownik nie pozwala wejść w ziemię.
      Rama nie jest krzywa.

Pozdrawiam.
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.