lewy01

Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie?

Polecane posty

lewy01    0

Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarczes    1

Jak do ładowacz to kup z rewersem elektrohydraulicznym. Moim zdaniem new holland case lub zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

john deere nie warto to juz nie to co było .. najlepiej cenowo wyjdzie nh potem steyr .. zetor też wmiare by był ale cena zbyt duża za opcje dodatkowe


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy01    0

Jednak steyra nie kupię, bo to najdroższy z koncernu CNH. New Holland i Case to jak znajdę u jakiegoś dealera t5000 lub jxu. A jak z pozostałymi zetor, mc, landini i ursus ? Trzymają poziom jakość = cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy01    0

Jak nie znajdę case lub nh to jeszcze jest zetor i mccormick. O kurka zapomniałem deutza dopisać, Agrofarmy są na pewno jeszcze u dealrów dostępne. Agrofarm lepszy jest od zetora i mccormicka pod względem technicznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy01    0

jakbym chciał kupić claasa to bym wziął jd ze względu na ten sam silnik, a poza tym cena :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Tez stoje przed tym wyborem i do konca wrzesnia zamierzam kupic nowy ciagnik. Przszedłem wszystkim dealerów w łódzkim i tak:

Zetor - duzo ludzi beirze ale w prostszej wersji bo za taką z mokrym sprzegłem to juz calkiem drogo wychodzi. Nie mowiac juz o tym ze zaczyna sie od wersji za 150tys ale taką nawet w pole nie mozna wyjechac bo nic w standardzie nie ma. Nawet zaczepów.

 

Ursus - Seria H podobno jeszcze jakos sie trzyma ale te co u nas składaja to katastrofa. Zaden dealer nie chcial nawet o nim rozmawiac(oprocz głównego dealera z Głowna).

 

Tym - zalezy kto co lubi. W nim strasznie duzo elektroniki ale raczej nie spotkałem sie z negatywną opinia. Raczej ludzie jak slysza ze koreańczyk to uciekaja i łapią sie za glowe ale pytałem włascicieli to polecaja. Cena okolo 180tys brutto za tego 100km.

 

Deutz/Same-powyzej 200tys. Wyposazenie dobre to i cena wyzsza. Marka jak kazdy wie mowi sama za siebie

 

Claas- Silniki perkinsa to male spalanie ale cena tez juz grubo powyzej 200tys.

 

Grupa CNH- New Holland TD i Case Farmall A to identycznie to samo. Tylko slyszalem ze w Case takie czesci jak tarcze sprzegła itp są niemieckie a w NH ładuja chinskie odpowiedniki. Steyr to juz wyzsza półka cenowa tak samo jak Farmall U i NH t5. Silniki 3 cylindrowe w tych ostatnich to juz przygotowanie na nową norme spalin.

 

Podsumowujac ja jestem nastawiony raczej na Farmalla A bo cena kolo 160tys to jedna z lepszych a produkt nie taki zly. Troche slabszy podnosnik ale raczej 3m agregat siewny uniesie. Zamiast wywalac na ciagnik 200tys< to wole dac mniej i dokupic za roznice jakies maszyny. A to ze pali o te 4l wiecej od perkinsa to za roznice w cenie 40tys to chyba za 100lat by mi sie wrocilo nie mowiac o cenach przegladow itd. Co ciekawe dealer powiedzial ze roznica w cenie za 95km a 105km to okolo 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

też właśnie zastanawiam się nad tym farmallem A. w sumie za tą cenę to nic lepszego się nie kupi. myślałem że zetor będzie tańszy i tak faktycznie jest w podstawie, ale z podobnym wyposażeniem co do case cena wyszła o 10tys większa. W sumie się nie dziwię jak zetor za klime liczy 6,5tys zł. Jeszcze trochę się wstrzymam do nowego roku może będzie wyprzedaż rocznika. chociaż już dziś dealer dzwonił że zwiększają okres gwarancji do 2lat. Jeszcze te nowe steyr są ciekawe. modele Kompakt 4085 - 4105 i cena wcale nie taka straszna. około 10/15tys. drożej od case. ale za to jakość nieporównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

właśnie w tym tygodniu dostałem w farmaszu ofertę na steyra kompakt 4105 za 185tys brutto lub 180tys za 4095. Jak narazie żaden dealer tego nie przebił . A te ceny sadze ze jeszcze trochę zbije w dol bo lichy okres dealerzy maja. Za zetora proxima power 110 152tys brutto z 2013r (do negocjacji) w agrotuszyn. Lecz co ja się naczytalem na forum o tych powerkach to wole doplacic i mieć "wymarzonego" steyra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

w farmaszu sporu utargujesz nawet a co do wyboru to trafny wybor...a co o zetorach czytałes?

jaka cena farmala 95,,czy juz z filtrem czastek czy bez????????

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

ja farmala 95A mogę kupić za około 155tys brutto, bez filtów cząstek. Bez negocjacji steyr Kompakt 4085 z 2015r zaproponowali mi za 140tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a co za biegi pod obciążeniem????????????? farmal c ma lepszy podnosnik

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

a co za biegi pod obciążeniem????????????? farmal c ma lepszy podnosnik

. powershift. Biegi przelaczane bez sprzegla a z tego co mi wiadomo to farmall c ma 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego wino36 coś ci się chyba pomyliło bo mi wczoraj w asprimie za farmalla 85a w podstawowej wersji powiedzieli 160 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj