fendtlsa

Kontrolka oleju

Polecane posty

fendtlsa    0

Witam.Mam problem.Dziś podczas pracy Fendtem 310 zapaliła mi się kontrolka od smarowania.Zapalała się i po chwili gasła.Nigdy wcześniej nic się takiego nie działo.Silniczek ani dymku,ani stuku,ani przecieku nic.Chdzi pięknie.Stan oleju itp. także w porządku.Po jakiś 10min pracy kontrolka przestała się zaświecać i było normalnie,tyle że przy zapalaniu i gaszeniu się nie zapalała,tak jakby po prostu jej nie było.Dodam,że dzien wcześniej ciągnik był dokładnie myty i mogła dostać się gdzieś woda.

 

Jak myślicie mam wziąść te ostrzeżenie na poważnie,czy może to tylko problem z czujnikiem?Bardzo prosiłbym o szybkie odpowiedzi,bo nie wiem co robić.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

u znajomego taka lampka od smarowania tak migala to w srodku jakas tam pompa poszla i trzeba bylo ciagnik rozpolawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtlsa    0

Dodam jeszcze,że zaświecała się ona przy wyższych obrotach silnika i czasami migała.W chwili obecnej w ogóle nie działa i nawet przy odpaleniu i gaszeniu ciągnika się nie zaświeca.Myślę,że może coś nie łączyć,ale nie jestem pewien.Co mi radzicie koledzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Odpiąć kabel z czujnika, wyczyścić styki i zobaczyć czy pomogło. Jak nie to przy lampce zrobić to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Włączyć zapłon by zapaliły się kontrolki, z czujnika ciśnienia oleju zdjąć wsuwkę i dotknąć nią czystej nie pomalowanej masy. Jeśli kontrolka się zaświeci czujnik ciśnienia do wymiany.

Jeśli się nie zaświeci sprawdzić żarówkę jak i jej przewód. Sam czujnik na zgaszonym silniku ma mieć przejście miedzy stykiem a masą. To tak na początek.

Dla pewności można sprawdzić ciśnienie manometrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtlsa    0

A więc zrobiłem tak jak kolega "mtracz" opisał i okazało się,że jednak czujnik jest winny.Teraz tylko pytanie czy uszkodzony czujnik jest w stanie sfałszować ciśnienie?Wydawało mi się,że czujnik albo działa,albo nie działa w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Uszkodzony czujnik ciśnienia może zapalić kontrolkę w momencie kiedy ciśnienie jest prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtlsa    0

Kilka dni temu dokonałem wymiany oleju (turdus) i przy okazji wymieniłem czujnik oleju.Czujnik zakupiłem od Ursusa c-360 (gwint taki sam) i było wszystko ok.Dziś podczas pracy na wolnych obrotach zapaliła się kontrolka oleju.Przy około 800obr/min gaśnie.Z ciągniczkiem nic się nie dzieje,zero dymku,nie brakuje mocy,z odmy nie idzie olej,jedynie lekko widać parę,oleju też nie bierze.Zastanawiam się czy w c-360 ciśnienie powinno być takie jak w fendzie.Czytałem w googlach,że może być to wina pompki olejowej.Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Kobra66
      Witam. mam taki problem przy JD6320 lampka od przedniego napędu cały czas mruga nawet przy wciśnięciu hamulca. Natomiast przy załączaniu świeci się tak jak powinno być, co może być przyczyną takiego mrugania?
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
    • Przez blake17
      Pany ile powinno byc oleju wspomagania w zbiorniku obok chlodnicy i filtra powietrza?
      https://i.imged.pl/zbiornik-zbiorniczek-oleju-wspomagania-ursus-zetor.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj