sports2011

Pług Overum.

Polecane posty

Landfarmer    3581

Overum to bardzo dobre Szwedzkie pługi, stan tego w ogłoszeniu jest nienaganny, nie wiem jak z ceną ale chyba kverneland, czy kuhn to za te cene nie kupisz jakim ciągnikiem masz zamiar go ciągać?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli chodzi o jakość pługów Overum popieram kolegę powyżej jeśli chodzi o stan to oprócz elementów roboczych miał chyba kolega na myśli jego stan. Elementy robocze są do wymiany sądząc tylko po zdjęciu a w rzeczywistości może być jeszcze gorzej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Miałem na myśli ramę bo stan elementów roboczych to jak najbardziej do wymiany na co wcześniej nie zwróciłem uwagi


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Landfarme@ Posiadam Renault Ares 620 orientujecie się jakie koszta mniej więcej trzeba ponieść aby wymienić elementy robocze przy tym pługu ?? Bo nie mam pojęcia co do cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Mysle że wymiana może pochłonąć ok 2 tys bo masz wszystkiego po 8 a za lemiesze do takiego pługa to pewnie ze 150 sobię liczą odkładnie to chyba najwiekszy wydatek


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Jesli chodzi o orginalne części robocze to jak najbardziej tanio nie będzie :P Ja posiadam Overum z takimi odkładniami i mam kontakt z taką firmą co dorabia ze szwedzkiej stali części za lemiesz dałem 50zł bez dłuta za które wołają 80zł a za odkładnie chcą 200zł czyli nie jest źle :)

Edytowano przez Cichy94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam taki pług z tymi dłutami jak jest sucho czy bardziej ujeżdżona ziemia to nie zagłębia się a jak się i zagłębi to podczas orania wychodzi z ziemi jak trafi na twardszy odcinek. coraz poważniej myślę nad zmianą tego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Kolego Gintek trochę bajerujesz bo jak możę wyjść z ziemi prosty pług z dobrymi elementami roboczymi i dobrze ustawiony jeżeli waży prawie tonę,ale to mniej ważne ten ze zdjęcia to do poważnego remontu wymiana wszystkiego na części np unirol to 8750zł do tego sworznie łącznika i tuleja obrotnicy 800zł , piaskowanie i lakier 1200 i masz nowy pług, tylko ten egzemplarz jest urwany na 3-korpusie,ale łata pewnie gratis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

overum ok kverneland lepszy a jezeli chodzi o ten ze zdiecia to czesci kupisz zamienniki o wiele taniej przeciez nie ma wielu rolnikow co za plug da 10tys a w remont 13tys systemem gospodarczym za 3tys wyremontujesz ale jeszcze te stare trzeba zjechac do zera zanim zmieniac na nowe wiec jeszcze pare hektarow obskoczy pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o odpowiedz może nie na temat dokładnie ale nie było gdzie napisać:Posiadam pług overum 4 skibowy z 4 zakresy szer. orki na skibę.Jak ustawić szer. orki zależnie od głębokości tzn.jaka powinna być optymalna szerokość na skibę np. przy głębokości 26 cm i drugie pytanie czy jadąc wolno 6-7 km/h słabo mi przykrywa a szybciej przy tej głębokości "koń" zbyt lichy ,odkładnie regulowane może inaczej ustawić?

Będę wdzięczny za wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

1. Raczej nie ma zależności szerokości od głębokości. Po prostu szerokość ustawiasz taką, jaka jest optymalna dla Twojego ciągnika aby mógł pociągnąć pług.

2. Trochę przy wolno. Tak 8-9 km/h jak będziesz jechał powinien ładniej przykrywać. Najwyżej go musisz ustawić wężej. Spróbuj tą dźwignię od regulacji pługa przestawiać czy nic się nie zmieni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Witam.Przymierzam się do zakupu pługa obrotowego na hydraulice  4-skibowy Overum bądż Agrolux,

W ogłoszeniach jest pełno modeli gdzie w wikszości nie ma tabliczek i nie wiadomo

jest czym się te modele różnią ,w jakim okresi produkowano je.

,Cyfry za modelem to wiadomo  rozstaw korpusu oraz prześwit ramy.

Ciągnik szóstka 105 KM.Ziemie średniej kłasy..

Jeżeli ktoś  inreresuje się bądż posiada  Overum lub Agrolux proszę

,posegregowąć modelami od najstarszych, od njlżejszych, od zapotrzebowania mocy,

bądz jaki model sam posiada , z którego roku i ile potrzeba mocy.,

Agrolux hydrau.model

RT  ,MRT  ,HRT,

Agrolux kołek model

RS  ,MRS  ,HRS  ,MRSD  ,HRSD

 

Overum  model

BX  ,CX  ,DX  ,CV  ,DV  BV

 

są to modele wybrane z ogłoszeń jak coś nie tak to sory.

Jescze jedno pytanko.Są odkładnie półśrubowe ,zwykłe, śrubowe . XU  ,XL  ,UC .V. PR  ale to są typy korpusa czy odkładni.

Jakie wymiary posiadają te typy odkładni i jak i gdzei to zmierzyć.

Z góry serdeczne dzięki .Co kto wie niech mi podpowie

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez krzysiek24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONURSUS    8

Moim zdaniem najlepszym pługiem jest Akpil mix 40 jednobelkowy ja posiadam i dalem coś przeszlo 10tys


5 skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

polecam odkladnie XU. niesamowicie mi sie podobają. czy to w płaskiej czy glebokiej orce bardzo ładnie kryją.

pługi dx są plugami do ziem ciężkich

cx do średnich. osbiscie mam stary pług overuma dvl h5810 czy jakos tak i jak na plug z lat 90 spiduje sie dobrze. teraz chce nowego cx z xu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

No dzięki Piotrek 1985 . Dużo więcej wim już coś. A  powiedz mi co ma wspólnego Konskilde z Overumem.

No jeszce bym chciał widzieć o tych jak wyżej pisałem  odkładniach które wieksze które mniejsze i jaki jest ich model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Kongskilde, Overum, Howard, Nordsren są to tak jakby współpracujace ze sobą marki tak jak Same DF lamborghini


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Nie wiem czy warto, ażury mają całkiem inny sposób montowania, lepiej sprzedać ten pług i kupić ażurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli masz na myśli przyklejanie tej ziemi to zmień pług, może być nawet pełna blacha np. korpus 28 kvernelanda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Jeśli masz na myśli przyklejanie tej ziemi to zmień pług, może być nawet pełna blacha np. korpus 28 kvernelanda. 

Nie bardzo rozumiem do innego pługa moze się nie kleić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez napaleniec93
      Witam
      Panowie, czym wyczyscic odkladnie pluga bo robie podorywke i caly czas mi sie zalepia a susza jak diabli wycierałem je cegłą ale nic to nie daje. Jak sobie z tym poradzić. Przez głupote i nie zakonserwowanie teraz takie problemy
    • Przez Darek213PL
      Witam.
       
      Mam problem z ustawieniem pługa obrotowego.(3skibowy)
      Problem jest dośc dziwny, mam nadzieje ze mi pomozecie.
       
      pierwsza skiba wbija sie gleboko w  ziemie... spowodowane jest to tym,ze plug mi sie sam przekreca...?(w czasie jazdy obraca sie w dol )dlaczego on mi sie przekreca? moze byc zle ustawiony? czy po prostu silownik go nie trzyma i dlatego on sie tak obraca na bok? 
       
      czy plug obrotowy ma jakies zabezpieczenia przeciw obracaniu sie ?? moze plug jest zepsuty i dlatego sie obraca ?
       
       

       
       
       
      moj plug wyglada jak na zdjeciu.
      strzalki pokazuja w ktora strone plug sie przekreca podczas jazdy...
      nie da sie wcale orac pierwsza skiba wchodzi cala w ziemie a ostatnia sie podnosi...i tyle z tego.. podnoszenie na pompie nic nie daje.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Czy któryś z posiadaczy pługa Overum mógłby podać wymiary zaznaczone strzałkami na zdjęciu? Potrzebne jest to do konstrukcji koła podporowego. Wymiary nie muszą być super dokładne, wystarczy ±3mm. Z góry dziękuję.
       

    • Przez bialytyp
      Witam poszukuję osoby która ma pług Overum lub Agrolux i posiada uchwyt kroju talerzowego, potrzebuję jego wymiarów gdyż chcę go sobie dorobić.
       
      [galleryimg=617878]
       
      [galleryimg=617879]
       
       


    • Przez bialytyp
      Witam, ktoś coś wie dlaczego Overum został wycofany ze sprzedaży?
       
      http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Discontinued/Soil/Ploughing
       
      Kongskilde przejęło overuma? koncepcja pozostała podobna, jedynie kolory i nazwa się zmieniła.
       
      http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Ploughing
       
      ktoś coś wie na ten temat? czy overum pozostanie overumem tylko pod inną nazwą? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj