Geronimo

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa

Polecane posty

kozulek2    228

no to jest jesteś w wielkim błędzie kolego tak twierdząc, tak dokładnie śmierdzi mi i zdania nie zmienie. a ja mając do dyspozycji 1,5h które było nie obsiane zarobiłem już praktycznie roczny dochód z krów. Ale widze że ty tak jak mój teść wiesz lepiej co ja zrobie. Kolego nie wiem skąd wiesz czy ja będę dokładać, do tej pory nie mając żadnych korzyści z tego dołożyłem około 200tyś zł na ziemie na ciągnik na maszyny. I to pieniądze z ciężkiej pracy za granicą gdzie mogłem sobie kupować co roku nowy samochód ale dokładałem bo miałem plan na przyszłość. Może Ty byś z 14ha bez krów nie zarobił a ja zarabiam.

a to że stałeś się nagle właścicielem gospodarstwa to nie korzyść ? no ale takie ono zaniedbane i zacofane to po co brałeś ? a Ty co dostałeś od swoich rodziców ,100 ha czy może nic ? ? widać wyraźnie że nie potraficie się dogadać a Ty nie wiele wiesz o gospodarce, bo niby z skąd ? nie ważne kto tu ma racje ,szanuj tych ludzi bo to oni ciężko pracowali na ten majątek a nie Ty ...musisz zmienić podejście i pogodzić się z tym że Ci ludzie muszą dożyć po swojemu .....wszyscy tu jesteście winni tej sytuacji , ale skoro jesteś zaradniejszy to może ustąp ..do grobu przecież tego nie zabiorą ...nic po za wojną tu dobrego nie będzie i naprawdę szkoda nerwów więc po co na siłę być razem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja bym sie kolego skupił na żonie, jak jest w ciąży to niemoże sie denerwować, stresować, nie może mieszkać w takim domu.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Ile mozna czekać - 20, 30 lat ?? Przez ten czas można gospodarstwo całkowicie zaprzepaścić. Poza tym, dostali - to ich. @kozulek2 - radzisz tak, jakby sprzedający samochód mógł się wtrącać, jak kupujący nim jeździ. Oddali wodze - niech siedzą na tylnej ławce i się nie wtrącają. Niestety, wielu sobie nie wyobraża - jak to, oddać i nie mieć wpływu ? Niestety, też to przeżyłem, ale u mnie co najwyżej komentują to, co robię, bez wtrącania się. Poza tym - mieszkam na swoim kilka kilometrów od rodziców, to trochę inna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Dostałem dużo więcej od swoich, wykształcenie pieniądze na start i traktowanie jak człowieka szacunek, a nie od najmniejszego traktowanie jako parobka, na studia nie dostaniesz bo do krów nie potrzeba wystarczy zawodówka, na prawo jazdy nie dostaniesz bo i tak nie zdasz a zresztą jak chcesz gdzieś pojechać to ja Cie zawioze. i teksty po pytaniu po co ma się dzieci to mój teść odpowiadał zawsze że po to kowal ma szczypce żeby sobie rąk nie poparzył. Tak więc od najmniejszego córka traktowana jak parobek. Ale na szczęści udało się jakoś wyrwać zarobić na studia na prawko i do czegoś w życiu dojść. Widać bardzo dobrze mnie znasz skoro jesteś w stanie stwierdzić że się nie znam na prowadzeniu gospodarstwa, skoro tak twierdzisz to znaczy że tak najwidoczniej jest. A wziąłem po to żeby to jakoś ogarnąć i wejść z gospodarstwem w 21 wiek a nie dalej kisić się w latach 80 ubiegłego stulecia. Może wpadniesz do mnie to pokaże Ci jak wyglądało gospodarstwo jak je przejmowałem a jak wygląda teraz to zmienisz zdanie.

Ja przecież nie chce źle, chce pracować potrafie ciężko pracować ale chce pracować po swojemu a nie pod czyjeś dyktando. Ja rozumiem że krowy to sens ich życia ale naszym sensem nie są i oni też muszą to zrozumieć, opasy mogę wstawić też o tym mówiłęm bo to co jakiś czas zastrzyk gotówki można puścić luzem jak u sąsiada raz w tygdniu turem obornik wypchnąc i z baniraz ja bym poszedł żarcia podrzucił jak ja w pracy to oni i wszystko byłoby ok.

Edytowano przez Geronimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geronimo walcz o swoje i się nie poddawaj, jak nie ugoda to sąd lub policja mowie ci nie daj się zrobić parobkiem, reszta jak nie wie co się w takich sytuacjach dzieje niech się nie wypowiadają, bo to jest naprawdę ciężkie ;/ starym ludziom wydaje się że są najmądrzejsi ;/ a tak naprawdę to nic nie wiedzą i najlepiej zostać ze wszystkim za murzynami daleko ;/

Edytowano przez farmer-Pisar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Dostałem dużo więcej od swoich, wykształcenie pieniądze na start i traktowanie jak człowieka szacunek, a nie od najmniejszego traktowanie jako parobka, na studia nie dostaniesz bo do krów nie potrzeba wystarczy zawodówka, na prawo jazdy nie dostaniesz bo i tak nie zdasz a zresztą jak chcesz gdzieś pojechać to ja Cie zawioze. i teksty po pytaniu po co ma się dzieci to mój teść odpowiadał zawsze że po to kowal ma szczypce żeby sobie rąk nie poparzył. Tak więc od najmniejszego córka traktowana jak parobek. Ale na szczęści udało się jakoś wyrwać zarobić na studia na prawko i do czegoś w życiu dojść. Widać bardzo dobrze mnie znasz skoro jesteś w stanie stwierdzić że się nie znam na prowadzeniu gospodarstwa, skoro tak twierdzisz to znaczy że tak najwidoczniej jest. A wziąłem po to żeby to jakoś ogarnąć i wejść z gospodarstwem w 21 wiek a nie dalej kisić się w latach 80 ubiegłego stulecia. Może wpadniesz do mnie to pokaże Ci jak wyglądało gospodarstwo jak je przejmowałem a jak wygląda teraz to zmienisz zdanie.

Ja przecież nie chce źle, chce pracować potrafie ciężko pracować ale chce pracować po swojemu a nie pod czyjeś dyktando. Ja rozumiem że krowy to sens ich życia ale naszym sensem nie są i oni też muszą to zrozumieć, opasy mogę wstawić też o tym mówiłęm bo to co jakiś czas zastrzyk gotówki można puścić luzem jak u sąsiada raz w tygdniu turem obornik wypchnąc i z baniraz ja bym poszedł żarcia podrzucił jak ja w pracy to oni i wszystko byłoby ok.

skoro taki Ty mądry i bogaty to po co zgodziłeś się na taki układ ? no to gdzie ten start jak poszedłeś do teściów ?mężczyzna to bierze kobietę do siebie i zapewnia jej byt - bynajmniej chyba za takiego się uważasz... problem w tym że wszyscy poszliście na chory układ a trzeba było od początku stawiać sprawy jak należy ? pewnie że prawo i racja po Twojej stronie , ale czasem na układy nie ma rady ...wszystko się zmienia ale tacy ludzie nie i tu musisz się zastanowić czy warto przechodzić piekło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
problem w tym że wszyscy poszliście na chory układ a trzeba było od początku stawiać sprawy jak należy ? pewnie że prawo i racja po Twojej stronie , ale czasem na układy nie ma rady ...wszystko się zmienia ale tacy ludzie nie i tu musisz się zastanowić czy warto przechodzić piekło ?

 

Sedno sprawy, ktoś teraz musi ustąpić, tylko pytanie kto?

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jakim trzeba byc niedorozwojem zeby wierzyc ze z niczego innego nie mozna zyc niz 6 krow.to swiadczy ze tacy ludzie nie sa warci zadnego szacunku.zainwestowales kase w gospodarke to juz sie z niej nie wyprowadzisz,jak ktos jest debilem i nic w zyciu nie potrafi poza wyzucaniem gnoju to jego problem.maja rente,maja gdzie miszkac,mozna zyc bez problemow i troche odpoczac na starosc to jeszcze zle,skoro ty chcesz to pchac i inwestujesz to normalny czlowiek czy sie cieszyl ze idzie lepsze i mniej roboty.krowy sprzedaj i staremy zapowiedz ostro ze jak bedzie fikal to mu pieklo na ziemi urzadzisz a jak bedzie spokoj to kazdemu bedzie lepiej bo i kasa jest i mniej pracy.jak ci nadal bedzie fikal to wpieprzl i ma baran cicho siedziec skoro nic dobrocia i logika nie idzie wskorac.sa ludzie co do nich normalne argumenty nie docieraja (sa to tzw balwany ktory nic poza batogiem nie rozumie)znam troche inny przypadek gdzie syn chcial robic nowoczesnie i normalnie a ojciec wszystko nie i jeszcze baran pil i robil awantury,nic z awantur ,nic z grozb,wkoncu mlody jak stary sie awanturowal po pijaku tak mu dowali ze watroba pekla i pewnie mu zapowiedzal ze jak doniesie policji to bedzie gozej bo zadnego doniesienia nie bylo tylko pozniej stary plakal po ludzial co go spotkalo,efekt taki ze stary sie uspokoil a mlody lepiej rządzi.na krowach swiat sie nie konczy a jak ktos tego nie rozumie trzeba u to inaczej wytlumaczyc az zrozumie dla jego wlasnego dobra

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

kolego, wg. profilu masz ponad 30 lat, a piszesz takie głupoty jak 16 letni dzieciak, który myśli że siłą da się załatwić wszystko, i w dodatku obrażasz ludzi których nie znasz

wątek bardzo ciekawy, bo w najbliższym otoczeniu mam prawie tak samo, i choć mnie osobiście nie dotyczy, to chcę pomóc w jego rozwiązaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szmergiel uderzył byś swoich rodziców, albo Twoja żona swoich teściów? bo ja nie, chyba nie tak się załatwia takie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

milo i z kultura to mozan zalatwiac i ludzmi inteligentnymi co rozumieja za i przeciw swoich i cudzych argumentow.jezeli ktos robi same problemy i na dodatek niema to ekonomicznego uzasadnienia i mimo to robi problem to co????moze ustapic i meczyc sie do smierci przez jakiego slabo inteligentego?jak ktos zainwestowal kase i nie ma zabardzo mozliwosci uciec od takiego balwana co szkodzi rodzinie to trzeba zrobic z nim pozadek bo po dobroci nie zrozumie.krowa ponad wszystko-przeciez to juz swiadczy ze taki czlowwiek jest ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przestań, dobrze komuś doradzać, ale jestem bardzo ciekaw czy Ty mając powiedzmy takiego ojca czy teścia w wieku np. 70 lat, byś GO UDERZYŁ , no bardzo jestem ciekawy.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a co to ma znaczenie ojciec czy nie.jezeli przez kogos mialbym takie problemy w domu to nawe minuty bym sie nie zawachal.wg.twojej argumentacji jak sie zestarzeje to mi bedzie wolno wszystko i ktos ma przezemnie cierpiec bo jestem stary i mi wolno? to sa wyjatki ale niestety sa i trzeba jakos sobie radzic bo poddac sie czlowiekowi co nie ma o niczym pojecia to juz chyba lepiej isc pod most skoro sie jest fajtlapa

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok. tylko kto da gwarancję że jak się sam zestarzejesz to jeszcze lepszych cyrków nie będziesz odwalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

gwarancji nikt nie da moge sie tylko domyslac ze raczej tak robil nie bede bo co do gospodarowania to jestem elastyczny,robic to z czego jest kasa i nie robic za duzo do upadlego bo zycie krotke i zdrowia sie nie kupi,i tego ucze syna bo dobrze na tym wychodze. ps.nie usprawiedliwiaj tak dziwacznego zachowania czlowiek tylko dlatego ze jest stary

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, jakiś mały Alzheimerek i możesz się domyślać hahaha, nie bronię tylko dlatego że jest stary, ale błędy popełnili wszyscy, a rękoczyny to żadne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jakim trzeba byc niedorozwojem zeby wierzyc ze z niczego innego nie mozna zyc niz 6 krow.to swiadczy ze tacy ludzie nie sa warci zadnego szacunku.zainwestowales kase w gospodarke to juz sie z niej nie wyprowadzisz,jak ktos jest debilem i nic w zyciu nie potrafi poza wyzucaniem gnoju to jego problem.maja rente,maja gdzie miszkac,mozna zyc bez problemow i troche odpoczac na starosc to jeszcze zle,skoro ty chcesz to pchac i inwestujesz to normalny czlowiek czy sie cieszyl ze idzie lepsze i mniej roboty.krowy sprzedaj i staremy zapowiedz ostro ze jak bedzie fikal to mu pieklo na ziemi urzadzisz a jak bedzie spokoj to kazdemu bedzie lepiej bo i kasa jest i mniej pracy.jak ci nadal bedzie fikal to wpieprzl i ma baran cicho siedziec skoro nic dobrocia i logika nie idzie wskorac.sa ludzie co do nich normalne argumenty nie docieraja (sa to tzw balwany ktory nic poza batogiem nie rozumie)znam troche inny przypadek gdzie syn chcial robic nowoczesnie i normalnie a ojciec wszystko nie i jeszcze baran pil i robil awantury,nic z awantur ,nic z grozb,wkoncu mlody jak stary sie awanturowal po pijaku tak mu dowali ze watroba pekla i pewnie mu zapowiedzal ze jak doniesie policji to bedzie gozej bo zadnego doniesienia nie bylo tylko pozniej stary plakal po ludzial co go spotkalo,efekt taki ze stary sie uspokoil a mlody lepiej rządzi.na krowach swiat sie nie konczy a jak ktos tego nie rozumie trzeba u to inaczej wytlumaczyc az zrozumie dla jego wlasnego dobra

większego niedorozwoja to nikt tu na tym forum nie spotkał ... człowieku prokurator powinien tu się pokłonić za podżeganie do przestępstwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wg.ciebie glupiemu wolno ale dac dlupiemu w leb juz nie ,ot ciekaw logika.dlatego takie radyklane wyjscie proponuje poniewaz (zakladamy ze napisal autor prawde) jezeli on zainwestowal w gospodarstwo 200tys to kazdy by uznal ze chce to rozwijac i tu pracowac wiec kazda riposta tego inteligenta od krow jest bezsensowna i ukazuje ze on szuka problemu.jak mozna mowic ze to autor popelnil blad,chopak dal kase chce robic ma prace ,jest kasa,staremu by bylo lzej to nie ,pod prąd trzeba zrobic jak typowy polski chlopek kargulowy.zaloze sie ze ten od tych krow tych 200 tys zl nawet w zyciu na oczy nie widzial taki to z niego dobry gospodarz

 

ps.tak tak kozulek kto przeciw krowom to juz najgorszy tak tak masz racje krowy najwazniejsze

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a ni słowem nie wspomniałem o krowach , tu chodzi o ludzi a nie o bydło człowieku ... każdy ma prawo żyć tak jak mu rozum pozwala , to są ludzie - rodzice zawsze zasługują na szacunek ...przecież świat nie kończy się na tej gospodarce i można spokojnie iść inną drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak mu rozum pozwala?ja tam wczesniej czytalem o szantazu samobojstwem,takie cos zasluguje na szacunek? wlasnie swiat nie konczy sie na gospodarce z 6 krowami ,mozna zyc bez nich- wygodniej i lepiej!!chyba nie zaprzeczysz?

 

ps.przeciez pisal wczesniej ze to ten stary robi problem ze mlodzi maja robic przy tych krowach wiec skoro wg.cb.kazdy ma prawo zyc jak mu rozum pozwala to czemu ten od tych krow sam nie chce robic przy tym do smierci az sie zarobi tylko robi problem zeby mlodzi robili skoro nie chca i maja duzo lepszy wariant gospodarstwa do zaproponowania.Nie za bardzo to zgrywa z tym co napisales

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja mam kilka kawałków co mają prawie 14 hektarów :) I nie wiem po co ludzie tacy jak ty młodzi z perspektywami do dostatniego życia w mieście zawracają sobie głowę takimi małymi gospodarkami i to jeszcze przy braku dobrej woli rodziców... Jak już sie brać za rolnictwo to od 30 hektarów w górę a takie gospodarki jak twoja to lepiej sprzedaj komuś kto ma dużo pola dobre maszyny i dobrą sytuację finansową wtedy i ty będziesz zadowolony ,urządzisz sobie życie za tą kasę i ten co od ciebie kupił bo rozwinie swoje gospodarstwo :) Trzeba w życiu czasami przeprowadzić czysty rachunek zysków i strat finansowych i oczywiście w przypadku żony i rodziny zdrowotnych. Życzę aby sytuacja się jak najszybciej rozwiązała ;)

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co to ma znaczenie ojciec czy nie.jezeli przez kogos mialbym takie problemy w domu to nawe minuty bym sie nie zawachal.wg.twojej argumentacji jak sie zestarzeje to mi bedzie wolno wszystko i ktos ma przezemnie cierpiec bo jestem stary i mi wolno? to sa wyjatki ale niestety sa i trzeba jakos sobie radzic bo poddac sie czlowiekowi co nie ma o niczym pojecia to juz chyba lepiej isc pod most skoro sie jest fajtlapa

 

 

Życzę Ci aby Twoje dzieci nie miały takich zasad postępowania jak Ty masz bo na starość możesz sbyć niemiło zaskoczony.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Ja mam kilka kawałków co mają prawie 14 hektarów :) I nie wiem po co ludzie tacy jak ty młodzi z perspektywami do dostatniego życia w mieście zawracają sobie głowę takimi małymi gospodarkami i to jeszcze przy braku dobrej woli rodziców... Jak już sie brać za rolnictwo to od 30 hektarów w górę a takie gospodarki jak twoja to lepiej sprzedaj komuś kto ma dużo pola dobre maszyny i dobrą sytuację finansową wtedy i ty będziesz zadowolony ,urządzisz sobie życie za tą kasę i ten co od ciebie kupił bo rozwinie swoje gospodarstwo :) Trzeba w życiu czasami przeprowadzić czysty rachunek zysków i strat finansowych i oczywiście w przypadku żony i rodziny zdrowotnych. Życzę aby sytuacja się jak najszybciej rozwiązała ;)

14 hektarów zależy czego. Zgodze sie że z samego zboza moze być się ciężko utrzymać na takim areale ale już uprawiając warzywa naprawde można dostatnio żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Teraz tak szczerze kto z Was odczuł brak miłości od rodziców? 90% raczej nie.

Postawcie się na miejscu żony kolegi, od małego parobek itd. Nie macie pojęcia jak to jest, gdy się nie otrzymało miłości od rodziców, to co można im dać w zamian? Cieszcie się i dziękujcie ze macie szczęśliwe rodziny, że nikt nie znęca się nad Wami/partnerami fizycznie i psychicznie, że nie przeklina, złowieszczy, szantażuje czy tez bije.


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co? ma być oko za oko, ząb za ząb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj