Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Dontcry    118

Chodzi mi zeby praca byla efektywna. Na niektorych polach sa bryly a mam kultywator z pojedynczym walkiem i srednio to dziala na lepszej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Mam 2,1 z przednim wałkiem i daje radę.3 bieg spoko na 4 cięźkawo na rędzinie ale idzie 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wałki nie mają tu większego znaczenia, wał z przodu stosuje się głównie w celu utrzymania zadanej głębokości ale jak masz nierówne pola lub duże bryły to może być gorszy efekt niż bez wału ( piszę tu o lekkich agregatach typu dziekan apollo ). Największy opór stawiają łapy, im więcej, tym ciężej. 

C360 i 4 bieg oraz agregat 2,1 m - tak, na pewno da radę:)

Przy agregatach biernych potrzeba prędkości, 60-tak tego nie zapewni ( jakby ten 4 bieg był realny to ok, ale nie bujajmy w obłokach ). Najlepiej aby tylne wałki były różnej średnicy ( pierwszy większy ) i na docisku ( ten z dziekana, nowszego typu na pływającym zawieszeniu jest ok ).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak masz ciezkie gleby to bardziej bym postawił na doprawienie jej podczas orki albo zaraz po niej

dobry wał za plugiem lub uprawa zaraz po orce zanim sie zeschnie ,bo problem tkwi w takich błahych zaniedbaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Od kilku lat orkę przedsiewną wykonuję ok 2 tygodni przed siewem. Uprawa po orce to tylko dokładne bronowanie. Ojciec zawsze twierdził, że rędzinę tylko uprawisz po orce, jak zostawisz to będzie tragedia i okazało się, że tyle lat żył w błędzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
11 godzin temu, Tomasz78 napisał:

jak masz ciezkie gleby to bardziej bym postawił na doprawienie jej podczas orki albo zaraz po niej

dobry wał za plugiem lub uprawa zaraz po orce zanim sie zeschnie ,bo problem tkwi w takich błahych zaniedbaniach

Ciezkiej ziemi mam najmniej. Srednia jaka mozna wyciagnac do 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Dnia 18.02.2019 o 16:15, heniek36 napisał:

czwarty bieg chyba terenowy?

Jak masz zajechany silnik to nie daje rady na 4.Ja mam stary typ kultywatora na szerokich łapach przy szerokości 2,1 m średniej głębokości daję rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skipperab    0

Witam, na wiosnę muszę zaorać kawałek ziemi, i tu pytanie - jaki pług do Ursusa C-360 polecacie? Nie chodzi o dokładny model, ale o ilość skib, wagę, ogólne dane techniczne które mojej ,,sześćdziesiątce" będą odpowiadać i nie będą jej dusić. Serdeczne dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Glina, piasek, czarnoziem?

C 360 na piasku to nawet pług 4x30 pociągnie. Jak będzie glina to z 3x30 ma ciężko. W przypadku lżejszych ziem można podczepić pług 3x35. Oczywiście piszę o pługach zagonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Gregoire Besson Voyager C80

Możesz dokręcić z jedną albo dwie  skiby żeby optymalnie wykorzystać moc 60tki.

  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Gregoire Besson Voyager C80

Możesz dokręcić z jedną albo dwie  skiby żeby optymalnie wykorzystać moc 60tki.

Dokładnie ,ten będzie w sam raz ..........pod choinkę zamiast kredek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie wiem ile ten  voyager kosztuje ale  do zaorania  kawałka ziemi czy też uprawy hobbistycznej koledze potrzebny pług za 1000 zł np puchaczów 3x35 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Unia Grudziądz 3 skibowy np. Sęp. 

 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

a poco komu pług teraz,do 60 w sam raz będzie sie nadawał jakis 3m agregat bezorkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

3 metrowy agregat do c 360???

 

To nierealne. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj