Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446

Chcesz kupić do C-360 pług za 6tyś ? :blink:

Gdzieś widziałem w necie,gościu robi samoróbki za 3tyś.

Z tego co wiem to jest sterowany regulatorem elektromagnetycznym i bez przeróbek się nie obejdzie

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

To ile on ma skib?? :huh:

 

:lol: pług do śniegu a nie do orania

aha , a jakie przeróbki masz na myśli , z tego co wiem to on ma własny rozdzielacz w sobie i wszystko wygląda na to że powinno być dobrze , ale nie wiem <_<

Edytowano przez Piotrek14

Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

wiem że to nie jest mało , ale sam nie mam spawarki na chodzie i chcę mieć taki wielofunkcyjny pług , bo mam duże podwórko i chciałbym nim wypchnąć śnieg z podwórka na pole , droge odśnieżyć i (mam 1 km. do ulicy ) a do twgo ten płud byłby najlepszy


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

nie no to teraz mnie zaskoczyłeś myślałem ze odśnieżasz zarobkowo a nie 15 min dziennie swoje własne podwórko ja bym wolał kupić spawarkę i samemu zrobić i wyjdzie cię max 3 tyś a niczym nie będzie się różnił od Kacpra a po drugie to z tego co wiem to do Kacpra musisz mnieć przedni tuz a to też koszt jakieś 3 tyś czyli wychodzi już 9 tyś :) około 5 tyś zostanie w twojej kieszeni jak sam sie pobawisz a jak juz nie chcesz się bawić no to zlec to jakiemuś rzemieślnikowi i taki sam zrobi ci za max 4 tys też z odśnieżaniem prawo lewo i na V bynajmniej jak kiedyś dzwoniłem do jednego kolesia z allegro to tyle właśnie mi powiedział za taki pług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

właśnie.... kupi spawarkę to sobie zrobi pług i oszczędzi sporo.. a spawara zostanie na inne roboty.. jednak to jest przydatna rzecz w domu...

 

koledzy mają racje... pomyśl a nie kupuj.. :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

mój wujek mówił że przywiezie mi spawarke na pare tygodni to sobie pospawam przedni tuz , a w te pieniądze który miałbym ładować w nowy tuz to kupiłem sobie kacpra

 

działa wszystko dobrze bez żadnych przeróbek , sprawdzałem go na tyle , a jak będe chciał mieć go z przodu to musze tylko przedłużyć węże hydrauliczne i to wszystko :D


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To mnie do c-385 6tyś ne wyniesie TUZ, pług i mygłownica no może jak bym jeszcze wydły do belek robił to 6tyś obłoży. Ale każdy wie jaką kasą włada.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

ten kacper trochę mnie kosztował więc muszę troche teraz oszczędniej budować ten tuz

musiałbym mieć siłownik (500 zł) i dodatkowy rozdzielacz bo dwa wejścia są już zajęte przez kacpra (min. 1800 zł)

więc postanowiłem dać to na lince stalowej 12 mm i pod spodem do tylniego podnośnika .

ale z jednej strony lepiej bo jak by był siłownik to dociskał by ten pług do ziemi i wcześniej miałbym gumy do wymiany ,

fotke dodam z kacperm w przodzie chyba w lipcu bu nie będe miał wcześniej czasu , a wcześniej dodam fote jak będe miał go na tyle i rozpycham piasek


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy a c 360 jak bd sobie radziła z talerzówką 2,7m? ziemie średnie i lekkie od 3 do 5 klasy i tak 38ha? jaka max masa talerzówki żeby 60 nie wietrzyło mi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja jeżdziłem 2,2 metra, z wałem strunowym i betonami na talerzówce i uważam że to jest najodpowiedniejsza tależówka. większa to juz ciągnik dostaje mocno po d*pie, a mniejsza to i wolniej się zrobi, i moc nie wykorzystana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

wg. mnie 2 metry najlepiej na c-360. dobrze robi i silnik nie jest katowany. nie sztuka podpiąć nawet 3 metry.. ale co z tego?!?!?!?!?!?!!!! skoro jeden sezon i remont silnika robisz?? po co Ci to?? lepiej kilka kółek więcej zrobić i ciągnik oszczędzić.. tak przynajmniej ja myślę..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Góra 2m jak chcesz talerzować a nie przelecieć pole tylko mam to wiem jadąc 3 biegiem ma co robić nawet w ściernisku a jak gorąco to tylko patrzałem na temperature wody bo jadąc 2 biegiem byś się zanudził i kiepsko by się stalerzowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja c360 talerzowałem 2 metrową na 3 biegu i szła jak przecinak ;) ale na ściernisko lepsza podorywka bo po talerzówce perzu do diabła jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam mam pytanko na jakim areale śmigacie 60-ką i z jakim sprzętem; plug, agregat, opryskiwacz, siewnik ,rozsiewacz nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Kiedyś jak mieliśmy c330 i c360 to mieliśmy 30ha. Sześdziesiątka śmigała z kultywatorem 18 zębów ,pługiem trójką 3x30,rozrzutnikiem , kosiarką , przyczepą samozbierającą i nieraz z cyklopem ;):P

 

A teraz mamy 26 / 27ha i pozbyliśmy się sześdziesiątki za zetora 6945 , a niedługo może pozbędziemy się 30 za zetora 5211 :D:P :lol:


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja mam 14 ha ,posiadam tylko c 360,pług 3 skibowy (wiekszy niema sensu,chyba że do podorywki ,sam może kupie jakiś 5 skibowy )opryskiwacz 300l(mam zamiar przerobić na większy),rozrzutnik jednosiowy chyba 3,5t,przyczepa dwuosiowa z wywrotem,sadzarka dwurzędowa,kombajn anna jednorzędowy,mała przyczepka jednoosiwa,wóz,siewnik 3m ( 2 konne zespawane i przerobione na podnośnik),rozsiewacz do nawozu-lejek,brony 5,kultywator-chyba 2,70m ,z tyłu dorobione brony, obsypnik 3 rzędowy (chcę kupić 5 rzędowy), ładowacz na podnośnik,wał do ziemniaków na 2 redliny (chce zrobić większy),rębak do gałęzi samoróbka.

jest kilka rzeczy które by sie przydały:np.tur na przód,tależówka,pług podorywkowy,większy opryskiwacz,większy obsypnik,większy wał do ziemniaków,pług do sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam 15ha i mam tylko 60tkę. pracuje z pług 3 skibowy, talerzówka akpil 2m, kultywtor, dwie pary bron ciężkie i lekkie, sadzarka, obsypnik,kopaczka, rozrzutnik 4,5t, dwie przyczepy, kosiarka 1.65, zgrabiarka 7 gwiazdowa, prasa z 224, opryskiwacz 300l, rozsiewacz akpil 400kg, no i siewnik 2,5 m, aha i agregat 2,4m. Oprócz,że robi u siebie to jeszcze trochę na usługach, także ma co robić, alemoże nie długo będzie coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

12ha. Pracuje z pługiem 3x30 i podorywkowym 5x20 , kultywator 2,8 , przyczepy różne, siewnik 2,7m , brony,Zgrabiarka


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

ja na 10ha to tak c 360 i pracuje z plug 3 ,siewnik poznaniak 2,7m ,agregat 25 łapek wąskich +wałek szer 2,8m, brona 4 polowa, obsypnik 3 redlice, opryskiwacz 400l, rozsiewacz kos, do wapnowania na razie wynajmuje sąsiada.w planach jest zakup rozsiewacza 2-talerzowy[jakiś Amazone 2 talerzowy]plug 3 skibowy jakiś obracalny,ale jaki doradzicie?a i za jakiś czas może Mtz?ursus912-914 chciałbym z ciągnikiem w 20tyś zł zmiesćic się

 

talerzówka 1,8m teraz będę dodawał do niej wał strunowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

60-ką to jest to :D:D pług - to zalerzy od ziemi jak piachy to 3 skibowy polski .. jak ciezkie to 2 skibowy ;/ jak masz zamiar kupytac nowy to kup 2 skibowy obrotowy :)

siewnik- poznaniaka :D

talerzowka- 2.30 m

kultywator - 18 łap + wałek to troche duzo ale jedzie :D

siewnik do nawozu to zwykłu lejek :D

kosiarka- rotacyjna 1.80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

a jaki obrotowy pług do 60-ki jeśli jesteście posiadaczami to może jakieś fotki .jak wam sprawuje się taki pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj