Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

izydor6280    1154

a czy do tego wwalu nie potrzeba min.90KM?

jesli tak to czarno widze twoja koncepcje spiecia z 60


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Faktycznie dobra maszyna tylko najmniejsza ma 5,20 m szerokości i pisze 90 koni mocy potrzeba ,i może MTZ 82 km by jeszcze pociągnął a te 50 kilka koni 60 tki z 3,5 metrowego by brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No Chłopie,zapotrzebowanie mocy jest od 90 do 120 to nawet 914 będzie pewnie miał problem.Będzie Ci jechać ale co to będzie za wałowanie ? Zajeżdżisz 60 i tyle.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0
Napisano (edytowany)

a mam pytanie. ten gniot to ładnie robi ? tzn czy gline by rozbił bo mzoe by do 914 zaczepil bo i tak szybciej bym zrobil tym 5 metorwym niz 3 metrowym. A jak bym juz sie zdecydował ty chyba lepiej z walem cambrige nie ?

Edytowano przez urszula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po orce to cienko widzę 914 z tym wałem. Chyba że bez włóki. Ja MTZ 82 po orce to ledwo szedł z Jackami 6 metrów.

A MTZ to raczej silniejszy od 914. Miałem jedno i drugie to wiem co pisze.

Mam teraz Tytany z włóką i glinę to dość robią ale żadnej rewelacji. Gruda duża zostaję. kompaktorem po 2-3 razy jeszcze uprawiam. Na lżejszych glebach to tytany i siew Focusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Mtz ma 82 km a 914 na 78 KM,Mtz jest lekki i nie wykona tyle roboty co 914.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja powiem tak. Czemu zadajesz takie pytania? Masz ciągnik i maszynę więc zapinaj i już będziesz wiedział. Ale na 99% nie da. A jak da to nakręć film bo to będzie wielki szok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie masz gleby??

Bo może u ciebie Jacek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

locke i tutaj się mylisz. MTZ ma 80 km a 914 82 km. Miałem jedno i drugie, fakt że 912, ale z tego co robiłem 912 a MTZ to tylko MTZ. Niby te same konie ale MTZ przede wszystkim żywszy i zrywniejszy. Nie dawał żadnych szans 912. I ne chodzi tu o napęd.

Ja zawałowałem z 6 ha MTZ i dałem spokój. W dzień orałem 1224 a wieczorem i w nocy wałowałem 1224.

W tym roku pojechałem Tytanami włókować 3 ha ale w dość mocnych górkach. ziemie lekka.

To NH 106km T 5060 pod górę 5-6km z góry do 8-9.Ledwo dawał rady.

Teściu 1634 i kolega MTZ 150km twierdzą że jak dobrze zaczną włókować to ciągniki wymiękają.

Ja Case 150 km daję rady bez większego problemu, ale jak ziemia przez włóki zaczyna się przesypywać to je popuszczam bo też stęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo nikt nie zaprzeczy że 912 i pochodne maja muła a nie silnik.... Po dodaniu turbo już jest ok. Poza tym na swoja moc jest zbyt masywny, ciężki. Pod górkę musi wciągnąć swoja masę i maszynę, a ta masa zabiera trochę kucy :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no i zbyt mało przełożeń na skrzyni. Mtz bije na głowe ursusy i zetory te starszego typu ze skrzynia bo ma duzo duzo wiecej przełozen.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

16 biegów w ursusie to nie katastrofa... Chyba że jakiś "inteligent" zaspawa wzmacniacz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

katastrofa w sumie to nie jest ale cieszyc sie tez za bardzo nie ma z czego bo wolne te biegi troche i w ogole. na wsi u mnie juz dwoch takich zaspawało :blink:


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sam kiedyś żółwia zaspawałem bo jak się w środku sezonu rozleciał to nie ma czasu rozbierać go na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

60tka i 5m wal w orke? to nawet nie ma szans. nawet po siewie bym nie probowal. 4m to max


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po siewie to MF 255 z 6 metrowymi Jackami.śmiga. A 60 to 4 szosową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

szkoda tylko ze zostaja slady po kolach bo trakcji brak


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy skrzyni 3 biegowej tego braku się nie odczuwało ale przy obecnej 4 biegowej orka czy inne prace polowe be żółwia sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu1703    0

Witam,

nie mam sporego doświadczenia w gospodarstwie rolnym, odziedziczyłam ciągnik c360 3p perkins ursus . Czy ten ciągnik podniesie 600l opryskiwacz czy raczej trzeba nastawić się na kupno takiego na kołach?Proszę o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem tak, gdyby nie podniósł to bym się zdziwił :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj