Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

ROLNIK7    17

Ja mam agregat 2,2m, 4 rzędy sprężyn i 2 wałki, ale uważam iż nie spełnia on moich wymagań, ponieważ na 3 biegu ciągnik ma zbyt ciężko, natomiast na dwójce wałki z tyłu chodzą zbyt wolno i efekt takiej pracy nie jest zadowalający! Taki agregat byłby dobry na lekkie gleby. Myślę o zakupie większego ciągnika około 80 KM i aktywnego agregatu uprawowo- siewnego.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Moim zdaniem jak masz cieżkie gleby to tak od 2.1m do 2.5m. CHodzi też o to żeby mieć prędkosć bo wtedy rozwalasz bryły ziemi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Do C 360 to zawsze miałem:

Pług 3x30

Kultywator 2,4m (18 łap) + brony

Agregat oparty o brone ciężką 2,1m

Rozsiewacz nawozu "lej" 500l

Roztrząsacz obornika jednoosiowy 3,5t

Opryskiwacz zawieszany 400l 12m (obecnie ciągany 2500l 18m)

Siewnik Poznaniak 2,7m (obecnie Famarol 3m)

Brony 5m

Przyczepy 2x3,5t (mają nadstawki, max pszenicy wchodzi ok. 5t na jedną :lol:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zbyt duże rozpylenie nie jest dobre. Lepiej większy a trochę wolniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dac da rade bez problemu na pewno tylko zastanowic sie jaka szerokosc bo nie dasz 4m ani np 2m musisz dobrac jakis dobry a mam pytanie bo pisałes ze chcesz kupic 912 lub 1222 to nie lepiej najpierw to a póżniej agregat upr-siewny i tak mniej kasy wywalisz i lepiej ci to wyjdzie chyba ze do tego dorobisz hydropak póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Na pewno nie da rady chyba ze to brona wahadłowa to małe szanse są, znajomy ma Fendta 120 KM i ma brone obrotowa 3m i pracuje nia na usługach to ten fendzik na co w niej robić jak tak dobrze się ją zapusci w ziemię. więc zastanów sie czy warto 60 katować w tej bronie. bo WOM i most na pewno tego nie przezyje

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
Napewno nie da rady chyba ze to brona wahadłowa to małe szanse są ale jezeli obrotowa to nie zawzinaj sie, znajomy ma Fendta 120 KM i ma brone obrotowa 3m i pracuje nia na usługach to ten fendzik na co w niej robić jak tak dobrze się ją zapusci w ziemię. więc zastanów sie czy warto 60 katować w tej bronie. bo WOM i most napewno tego nie przezyje i

 

Pozdrawiam Balzak

 

 

Male szanse??? !!!!! Wiesz co ty piszesz? widziales kiedys brone wahadlowa? Pracowac z taka to pewnie nie pracowales wiec twoja teza jest bezpodstawna .....poniekad niemadra bo bez argumentacji. obrobilem kilkanascie jak nie kilkadziesiat ha takim zestawem i to na glebach o wysokiej bonitacji efekt jest zadowalajacy i poczciwa c360 nie ma problemow z takowa maszyna a wpierdzielac ja po rame [wahadlowka] nie ma sensu bo to zeby a nie rama maja uprawiac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cos mi sie zdaje ze ten fendt albo jezdzi po górach i kamienie roztrzepywuje ze ma problemy albo ten fendt jest juz tak rozjechany ze mu z 120 koni zostało moze 50 no i włąsnie ta brona to nie włuka zeby rama uprawiac tylko zebami jak bys nie wiedział :blink: Pozdro dla wszystkich którzy sie nie znaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
jakiś czas napewno ale jak długo to niewiem. Znaomy w tamtym roku cioł orkanem trawe na kiszonke (z pnia). Orkan i jedno przyczepe przyprowadził jego brat 60. Znajomy się troche spóżnił na pole a oni zaczeli ciąć to 60ale za nisko go ustawili i jak wiechał w bruzde to orkan złapał ziemie i było po wom-ie w 60. Znajomy jak przyjechał to odrazu podpioł swojego MF255 (on miał od początku chodzić w orkanie) i cioł dalej. Ścioł kilka ha i wom nadal chodzi :blink: .

 

wez nie przesadzaj u mnie orkan całe zycie chodzi przy c360 i 4011 i nic mu nie jest i nie raz w ziemie zawaliło sie albo bruzda to to musiał byc juz wom na wykonczeniu ze takie cos sie zrobiło całe zycie jak sieczkarni jeszcze na rynku nie było dziadek słome nim cioł trawe wszystko do lat 90 chodziła w nim 4011 potem dopiero c 360 i tak nadal jest. wez juz nie rób z c360 jakiegos ciapka, a szczerze to powiem ze wujek bierze orkan do cięcia lisci w burakach.

jeny gadaja głupoty ludzie. nawet nie uzytkowali takiego zestawu. widzieli gdzies pojedynczy przypadek i juz wielcy znawcy. u nas u kazdego gdzie orkan to zawsze 360 myka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Witam !!!

Jak myślicie czy C-360 da rade z agregatem ( aktywnym ) uprawowo siewnym 1,8 m  bo mam możliwość kupienia takiego własnie zestawu. W siewnik wchodzi co około 100-150 kg ( dokładnie nie pamiętam ). Zestaw jest firmy Noster czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z biernym nie powinien mieć problemu ale z aktywnym może puścić dymka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

również sądze że będzie za ciężko i może nieuradzić...gdyby miał napęd na 4 koła...wyedy byłaby duża szansa...bo to zawsze lepsze wykożystanie mocy o jakieś 30% :-]...a i jeszcze problem udzwigu...ale z tym akurat chyba 60-tka powinna dać rade...no ale raczej nie będziesz praACOWAŁ DOBRZE TAKIM AGREGATEM SWOJĄ MASZYNKĄ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
A nawet jak puści to co sie stanie ???

 

To oznacza ze juz jest porządnie obciązony...I po co go tak katowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No tak sie pytam, bo znajomy mojego taty sprowadza maszyny z zagranicy i teraz to sprowadził i sie pyta czy nie chce kupić. O i jeszcze siewnik jest na siłownikach. Mysle za na 2 by dała rade, co prawda letko by nie miała ale czy w 3 pługu na 2 klasie ma letko??? A co d oudzwigu to jakieś dodatkowe obciążenie z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No cóż- mój kolega robi Zetorem 5340 z 3m zestawem uprawowo-siewnym biernym i wg. mnie długo ten ciągnik nie pociągnie (ale narazie ciągnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

...co do udzwigu chodzi raczej o maxymalny udzwig czyli ile da rade pompa hydrauliczna unieść..a obciążniki to jest jedynie kwestia odpowiedniego wyważenia zestawu..... tommy ma racje- jak puszcza dyma to oznacza że ma ciężko...od czasu do czasu jak puści to nic strasznego sie nie stanie...natomiast z takim agregatem cały czas silnik by dostawał po zaworach...wiec trzeba rozważyć - czy warto??..a i pamiętać należy przy tym że praca pod maxymalnym obciążeniem od początku do końca - to żadna praca...- tylko męka :-]

P.S.

ten znajomy może sprowadza maszyny z Niemiec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

wątpie żeby z aktywnym dał rade. na bierny to jeszcze sie moge zgodzić ale wg. mnie to jest katowanie sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No własnie....Powiedzmy jak próbowałem zetora 7011 w 4 skibach na 3 biegu to nie dosc ze dyma puszczal to ja mu gazu a on sie nie moze zebrac...Ale za to na 2 to nawet nie dymił(czasem pod górke)i sie zbierał...Wiec praca pod obciązeniem takim to nie praca..Katorgia dla silnika...A po co ci na tyle ha taki agregat ,jak spokojnie sobie uprawisz, a potem zasiejesz....I 360 bedzie sie cieszyc...

 

 

Wiec czy warto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to zależy jak głęboko będziesz uprawiał i jakie ziemie. z biernym to nie było by problemu (chodził by na 3) z aktywnym to trochę gorzej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj