Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

ursus1395    3

A przyczepa samozbierająca to może prp1 Jugosłowianka albo jakaś mała krone a tur 3b to kosztuje około 14 tys z osprzętem. A tak z ciekawości zapytam ile masz pieniędzy na te maszyny? Jeśli można wiedzieć. Przewracarka to pasowa powinna być dobra Firma Akpil produkuje także kultywatory i pługi . Tur to firmy HYDRAMET .Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

1 i 2 i 3-niewiem.

4.-cięzkie to 4 polowe

5.-Siewnik 3 metry, większosc agregatów jest na 3 m. wiec lepszy 3m.Famarol np.

6.beczkowóz 3tyś L. Pomot

7-3 zalezy jak klasa ziemi

8-Pronar lub auto san.

9 ładowacz tur-Hydramet giżycko pol-mot itp.Około 500kg.udzwigu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A na co Ci kasę wywalać na tur trzy sekcyjny??? Rozumiem gdybyś miał z 50ha to tak ale na 10ha trzy sekcje :lol: . Ja bym szkodował kasy na takiego tura weź lepiej dwie sekcje i tak w zupełności Ci wystarczy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

1. Agregat to polecałbym firmy DZIEKAN o szerokości 2,6-2,8m.

 

 

a dlaczego nie od razu 3.2m

przecież autor tematu szuka maszyn do C-360 a do niego to max 2.4 z wałkami, z większym po prostu nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Polecam zachodnie przerobiłem troche polskiego sprzętu i w porównaniu z zachodnim to wole używane z zachodu niż nowe polskie. Nie chcem krytykować polskich konstruktorów ale wykonanie tych maszyn i materiał szału nie robi! Ale jest juz kilka polskich firm wartych uwagi mówie o UNI GROUP zrobili duże postępy i oby tak dalej METAL TECH z Mirosławca super przyczepki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez bym polecil kupic uzywane ale konkretnej jakies firmy niz polskie byle jakie aby bylo nowe ja tak mialem z agregatem kupilem nowy polski od prywatnego producenta to byl zrobiony z plasteliny chyba tak samo z siewnikiem . trak samo plug polski nigdy nie bedzie tak ladnie oral jak lemken , kuhn landsberg gaasner czy tam jakis inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

A na co Ci kasę wywalać na tur trzy sekcyjny??? Rozumiem gdybyś miał z 50ha to tak ale na 10ha trzy sekcje ;[ . Ja bym szkodował kasy na takiego tura weź lepiej dwie sekcje i tak w zupełności Ci wystarczy :(

 

A dlaczego nie, 3 sekcje to duży plus. Podłączy krokodyla to będzie mógł wybierać gnój lub kiszonki z pryzm, może chwytakiem baloty wozić. Nie kumam twojego rozumowania, że mało ha to 2 sekcje. Widocznie będzie takie czynności robił ,że 3 sekcja będzie mu niezbędna :lol:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

znajomy kupil sobie polski nowy plug za 25000zl ladnie wyglada ale brzydko opra troche slomy zostaje na wierzchu ja kupilem wyjechany ale z nowymi lemieszami , dlutami i plkozami za 3500 zl gaasnera i ora pieknie moze nawet wiazanka slomy lezec na polu i tak ja przeoram tak samo z 3 skibowym landsbergiem tez duzo lepiej od polskiego oral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44
ursusekC360    0

Na maszynki mogę przeznaczyć 100tys.

A co do tura to potrzebuje trzeciej sekcji do wywalania obornika od świń opasów itd. :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

No na pewno się przyda, a i ten link nie działa. :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak chce tura to zainwestuj we wspomaganie kierownicy, bardzo się przyda. Co do pracy rolującej to C-360 może być bardzo ciężko...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

Nad wspomaganiem się zastanawiałem ale funduszy mało ale za rok może będzie

a co do prasy to nie mam zielonego pojęcia czy da sobie rade bo w okolicy nikt jej niema :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Piszesz że możesz 100tys i nie będziesz mieć 2tys na wspomaganie? Z 3 sekcyjnym z pełna łyżka życzę powodzenia przy skręcaniu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

Jeśli podliczę wszystko to nie wiem czy coś zostanie :lol:

jakoś na pewno skręcę ;[

 

A jaką prasę polecacie?


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

co do prasy to myślę że Metal-Fach albo Sipma , co prawda nie posiadam ani jednej ani drugiej ale z opinii , które słyszałem to są chyba dobre prasy . Pracowałem trochę u wuja Ursusem 3512 z Metal-Fachem i radził sobie jako tako ale na dłuższą metę to go raczej nie widzę ;[ :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie z walcówka nie da rady, chociaż np z sipma tez nie wiele sobie poradzi...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

To morze kupie prasę kostkującą ;[

tylko jaką :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

dobra a nie chcesz kupić jakiegoś większego ciągnika np mtz 82 za 25 tys kupisz ładnego i w prasie by chodził jak ta lala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

Raczej nie jeśli trafie na jakiegoś gruchota i co wtedy....płacz i lament :lol: wole zostać przy swoim ursusie C-360 ;[


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak prasen kostkujaca to ja bym sprzedal swoja sipma Z24/1 z 1991r pierwszy wlasciciel , org lakier . zmienione miala tylko igly i aparaty wiarzace a tak wszystko oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

A można wiedzieć ile za nią cenisz? :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj