Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

milanreal1    319

Ja za pojedynczy dałem 3 lata temu 550zł chyba. A co do krycia to @mateush ma racje. Przy tym 1 wałku to trochę trzeba pokombinować żeby odpowiednio kryło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

o podnoszenie sie nie obawiaj moja spokojnie podnosi kultywator 2.80 + 2x wal strunowy i przod bez obciaznikow i nie podnosi i wcale nie jest taki ciezki(prowadzilem do brata po myciu);) a po oranym powinnien dac rade a gorzej sciernisko ale i tak wlaki odczepisz wiec da rade :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

źle wysłałes link... ja kupiłem cały agregat w niemczech... nie same wałki... ale o ile pamietam nowy pojedyńczy chyba 700zł z ramą i dociskem ja mam do sprzedania pojedyńczy 2,2 m dzielony jak by co z ramą i doscikiem.. przy jednym wałku raczej nie wykombinujesz zeby było ok.. chyba żę masz rozwiazanie... kultywator+brony+wałek..

 

link chyba tak powinien wygladac

 

waĹ strunowy waĹy nowe promocja transport!! (788017383) - Aukcje internetowe Allegro


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

chyba cos przy drogie te walki juz nie pamietam ile moje kosztowaly chyba taniej mawet i 2.80m


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam mam zamiar w przyszłym czasie zakupic nową talerzówke do ursusa c 360 jednak waham sie nad jej rozmiarem. Nie wiem czy kupić 2x8 talerzy czy 2x9 talerzy. Gleby w moim rejonie sa słabe głwónie 5 i 4 klasa a teren jest wyrównany i mało górzysty. Licze na wasze odpowiedzi Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Ja swoją c360 ciągam talerzówke bomet 2m z wałkiem strunowym teren ma górzysty jeżdze zawsze 3 biegiem i jest spoko. Fote talerzówki można znaleź w mojej galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

c - 360 spokojnie poradzi sobie z talerzówką 2,5 m , wiem bo kilka lat jeżdziłem c360-3p i szedł bez żadnego ale z tom talerzówką , tak więc na Twoim miejscu wogóle bym nie myślał o kupnie mniejszej niż 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

moim zdaniem 2m było by akurat większej nie ma co kupować aby nie przeciążać ciągnika (takie jest moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

c - 360 spokojnie poradzi sobie z talerzówką 2,5 m , wiem bo kilka lat jeżdziłem c360-3p i szedł bez żadnego ale z tom talerzówką , tak więc na Twoim miejscu wogóle bym nie myślał o kupnie mniejszej niż 2,5m

Wiesz ja widziałem C-360 z talerzówką 2,7 a to ze to talerzówka kierowała ciągnikiem to druga sprawa...

W każdym razie ja szerszej niż 2,0 bym nie kupował. Ciągnik będzie miał lżej i praca tez będzie efektywniejsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Dzieki za komentarze ale jak myslicie która jest leprza z tych dwóch bo czy pociagnie 2 m juz sie dowiedziałem ale moze 1.8 bedzie leprze ponieważ bedzie lżejsza i bedzie ja mnozna lepiej wpuuścić ziemie niz 2 m jak uważacie?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

ja jeżdziłem z 2,5 i opstawiam 2,5 i mniejszej bym nie zakładał a jeśli chodzi o wchodzenie w ziemie to jak będzie nowa i miała ostre talerze to szerokość nie ma znaczenia , bo każda wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Juz kupilismy talerzówke 2 metry 18 talerzy wyszło wszystko bardzo dobrze 3300 zapłacilismy talerzówka jest ocynkowana nie pomalaowana a do tego dostalismy gratis uchwyty dospawane do zaczepiania wałków jestesmy bardzo zadowolenie mam nadzieje ze bedzie dobrze słuzyć ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

c - 360 spokojnie poradzi sobie z talerzówką 2,5 m , wiem bo kilka lat jeżdziłem c360-3p i szedł bez żadnego ale z tom talerzówką , tak więc na Twoim miejscu wogóle bym nie myślał o kupnie mniejszej niż 2,5m

 

c-3603p wypluła by dudy przez wydech przy takiej talerzówce ,przy 18 talerzach jak się opuści po oś to 60-tkę ściąga i ma co robic .nie opowiadaj bajek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja osobiście nie posiadam C-360 jednak jeden gospodarz na wsi ma taki ciągnik i ciągnie nim talerzówkę Bomet 1,8m, nie wiem ile ma talerzy bo nigdy nie liczyłem ale jak kiedyś rozmawiałem z jego synem to twierdził, ze woleli 1,8m bo ciągnik ma lżej i można dać głębiej kiedy trzeba lub szybciej jeździć gdy jest taka możliwość. Co do wagi to talerzówkę to lepiej obciążyć, bo w tedy wchodzi w ziemię i nie wyskakuje na nierównościach. Co do C-360-3P to chyba masz jakąś mongolską talerzówkę, bo do 2,5m Unii potrzeba około 70KM :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon123    0

osobiście nie posiadam talerzówki ale miałem okazje pracować C-360 z talerzówkami o szerokości 2m oraz 2,5m i powiem ze C-360 uciągnie 2,5 metrowa ale jest to katowanie ciągnika i na dłuższą meta nie da rady tak pracować bo można zajeździć silnik :lol: osobiście polecił bym ci 2m metry bo jest akurat do tych ciągników można pojechać z nią szybko i zrobić na polu naprawdę konkretną prace a w razie potrzeby jak nie będzie chciała wchodzić w ziemie to zawsze możesz ją czymś obciążyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nic dodać nic ująć ,popieram was w 100 procentach. 2,5 m może być agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Ja mam talerzówkę famarola 2x8 talerzy i waży 390 kg,ale i tak na nią kłade obciążenie,myślę że spokojnie możesz kupić 2m i będzie latać jak tra la la

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekC360    0

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem interesujących mnie tematów więc założyłem ten.

Otóż zamierzam wymienić wszystkie maszyny pomocnicze do URSUSA C-360. A więc szukam nowych maszyn tylko jakich firm będą najlepsze?? Maszyny mają być nowe typu :

- kultywator [podwójny wał strunowy]

- kosiarka rotacyjna

- przewracarka

- brony [ciężkie]

- siewnik

- beczkowóz [o małej pojemności]

- pług

- przyczepa [ z kiprem 5-6 tonowa]

- przyczepa samozbierająca [ nie zadurza pojemność bo mam tylko 10 byków]

- prasa rolująca

- tur [trzy sekcyjny]

I chyba to już wszystko :lol:


URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
************************************************************************
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKamil    0

1. Agregat to polecałbym firmy DZIEKAN o szerokości 2,6-2,8m.

2. Kosiarka 1.65, ale uważaj bo teraz mozna się naciąć na podróbki tych ze Słupska. Zależy jaki areał miałaby kosić.

3. Przewracarka - najlepiej z Samaszu, ale jak nie będzie dużo łąk to starczy zwykła pasowa za niecałe 2k zł.

4. Brony 4 lub 5 polowe.

5. Siewnik - 2,7 lub 3m. Famarol, Meprozet itp. tutaj jest dośc duży wybór.

6. Beczkowóz 4000l, do 60 jak znalazł, Meprozet lub Pomot (Pomot będzie tańszy)

7. Pług ( zależy jaki -zagonowy czy obrotowy)

8. Przyczepa - Warfama, Pronar, Wielton, zależy ile masz kasy.

 

Co do tych maszyn to Ci doradziłem, ciężko będzie dostać nową samozbierającą za niewielką kasę, za Tura 3B zapłacisz jakieś 10k zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj