Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

milanreal1    319

3 wałki na 60 to trochę za dużo. Tak odpowiednio to 2 wystarczą. Ja mam 1 wałek tylko i jest ok. Kultywator 2,1m 3 bieg i rura. Na 2 biegu trochę słabsza jakość jest. Z 2 wałkami nie próbowałem bo wątpię żeby mi radził na górkach z glinką. Więc wole pracować na 3 biegu z 1 wałkiem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

No pewnie też wszystko zależy od ukształtowania terenu i zwięzłości gleb. Ja mam kultywator 2.4m z 2 wałkami i trzeba przyznać że na 3 biegu pod górkę lekką to ma co robić. A tą broną wachadłową to robię na polach na których mam duże bryły.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja kupiłem Agrofactory 2,3 m z 3 wałkami i powiem ze czym gleba bardziej piaszzczysta tym ma ciężej... Pracuje z nim na 3 biegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
citko77    9

Ja kiedyś pożyczyłem brone wirnikową 2,7 m i zapiołem ją do szejdziesiątki robiłem na ogródku i ustawiłem jak najgłębiej to na 1 ledwo szedł jak złapał lepszej ziemi to się dusił jak bym zrobił nią tak z 2h to ciągnik do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

da rady ale przy dobijaniu bedzie ciężko


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Oj nie sądze, na YT widziałem jak MF 255 (ten sam silnik co 3p) się dusi przy dobijaniu belki

Zwykła 60tka z sipmą farma 2 nawet daje rade , co roku u mnie robi taki zestaw na usługach i belki ładne i zbite wychodzą.

Na upartego da rade ale szkoda ciągnika, takie jest moje zdanie :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

według mnie to trzeba mieć do takiej roboty duży zapas mocy bo szkoda ciągnika ja bym go nie podczepiał bo się przegrzeje a później straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Z walcową będzie miał ciężko a przy dobijaniu go to go zadusi no i bele za ładne nie wyjdą. A myślałeś nad pasówką??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Dużo zależy jaki stopień zgniotu chcesz osiągnąć, na filmiku gość miał chyba dźwignie od hydrauliki ustawiona na podawanie oleju i to trochę dusi dodatkowo silnik, sam nie zapiałbym takiego ciągnika do prasy belującej, jeśli masz równe tereny to można spróbować ale jeśli górki to raczej nie ma co marzyć o sensownej pracy takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragmen    0

Witam

Mam takie pytanie. Jak sądzicie czy 3p da rade z prasą claas 46 z obwiązywaczem sznurkiem i siatką??? oczywiście bez rotora i noży. Bo mam prasę Deutz-Fahr GP220 i teraz planuje ją zmienić właśnie na claasa 46 i tak sie zastanawiam czy mój ciągnik da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie orientuje sie prasach ale jezeli jest to rolujaca to przy sianie braknie mocy.....przy slomie bedzie akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Witam posiadam gleby 3b - 4a. I zastanawiam się czy moja 60-tka uciągnie talerzówe np; 2,2m lub 2m? A może lepszym wyborem był by "grubber" tzn zwykły kultywator tylko zmienione kopaczki na gęsie stopy, dodam, że kultywator ma szerokość 2,1m. Pola mam pagórkowate. Interesuje mnie co się bardziej opłaca, kupić talerzówe czy zrobić "grubbera". Oraz efekt jaki po sobie zostawią na polu ciągnięte przez u-360. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

talerzowke to moze i uciagnie ale gorzej z podniesieniem, chyba ze kupisz lekka ale wtedy efekt pracy bedzie zaden,szczegolnie teraz jak jest sucho-trzeba po 2 razy jechac zeby bylo cos zrobione

grubera nie mam ale z tego co widze u innych to male szanse

kup plug podorywkowy 5 za pare stow i szybcie zrobisz robote.a ta cala nowoczesna technika upraw ktora teraz propaguja to sprowadza sie to tego ze co zaoszczedzisz na ropie to dolozysz na opryskach i pewnie na to samo wyjdzie.tyle ze ze wzgledu na zmiany klimatu trzeba bedzie sie na nia przerzucic , co pomalu robie -a efekty sa rozne.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robilem talerzówką 2.20 z bometu, miałem ją przy mojej 355 talerzowałem głównie rżysko i szła nawet dobrze bo trujką i mało dawała znaki dymu z podniesieniem to się zgodzę bo musiałem po żwirówce wolno jechać bo przód podrywało, lepsza jest cięższa bo lepiej w ziemie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

A mniej więcej to ile taka talerzówka 2,2 lub 2,0m z obciążeniem może ważyć? A nawet jeśli bym ją kupił musiałbym najpierw wymienić pompe, bo jak się olej zagrzeje to ciążko ma podniesć kultywator+ rogolka 2,10 z pługiem 3 też tak jest chociaż już troche lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam talerzówkę 1.8m UNIA U201 i po równym idzie na 3-jce super jak pod górkę to 2-jka. Mam na niej ok 250kg dodatkowej masy i w moje gliny idzie jak w masło. W mojej galeri masz jej zdjęcie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

A ile dałeś za nią? A nie ma problemu z podnoszeniem?

O widze że jesteś z drugiej wioski obok bo ja z Głębowic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj