Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Tadeusz1212    2

Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja swoją 60-tka z turem ciągam kultywator 16 z bronami, pług 3 grudziąz i siewnik poznaniak

i to najbardziej pasuje do 60


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mam c-360-3p.60-ką jeżdżę z : belarką sipmą z-279/1 ,2 przyczepami 4t.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Witam!!! Mam do was pytanko a brzmi ono: czy Ursus C-360 będzie sobie dawał rade w bronie aktywnej 3 m z ciężkim pojedynczym wałem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja swoją jeżdżę z:

-Pług EBERHARDT 3x35

-Brony 5 cięzki

-Siewnik AMAZONE D4 ( 3 metrowy )

-Kultywator 2,8 + brony

-Opryskiwacz 400l

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

agregat 2.8m

pług 3x30 lub 3x33

siewnik 3m

brony 5m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli chodzi Ci o coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12234 to nie. Tam potrzebny mocniejszy ciągnik. Po za tym z ciężkim wałem to nie wiem czy by dała rade podnieść. Z rurowym lub strunowym to pewno by dała rade dźwignąć ale za mała moc silnika do pracy w polu. No jakby ustawił płytko i to może by się udało.

 

U mnie w szkole mają taki agregat i ciąga go u1224. kiedyś zapieli do zetora (nie pamiętam oznaczenia ale to odpowiednik 7745) i dawał rade tylko na słabej ziemi. Po wjechaniu na mocniejszą nie dawał rady


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na 2 powinna dać rade. Zależy jeszcze na jak twardo ziemie wiedziesz. jak na beton to może być problem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

to się chyba fachowo nazywa brona wahadłowa. Ja osobiście uważam że to może być ok ale w c360 wom może niewytrzymać :lol: ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Pół ziemi to mam 2-4 klasy i tam chce właśnie to brona robić bo są straszne pecyny i wchody słabe. A ta brona chyba rozbije. Tak bym jeździł 2 bo prędkość nie ma znaczenia tylko obroty przekaźnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no tutaj to jm wolniej jedziesz tym lepie uprawi (rozbiie pecyny). Lekko nie będzie miała.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Unieś to spokojnie by uniosła i tak wszystko by było OK tylko czy by WOM wytrzymał ??? Jak myślisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jakiś czas napewno ale jak długo to niewiem. Znaomy w tamtym roku cioł orkanem trawe na kiszonke (z pnia). Orkan i jedno przyczepe przyprowadził jego brat 60. Znajomy się troche spóżnił na pole a oni zaczeli ciąć to 60ale za nisko go ustawili i jak wiechał w bruzde to orkan złapał ziemie i było po wom-ie w 60. Znajomy jak przyjechał to odrazu podpioł swojego MF255 (on miał od początku chodzić w orkanie) i cioł dalej. Ścioł kilka ha i wom nadal chodzi :lol:.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

ja do swojego C 360 3p mam pług 3*35, kultywator 2,5m z podwójnym wałem strunowym, 3 przyczepy jedna 3,5t pozostałe (nówki z pronaru) jedna 4,5 a druga 6,5t (z nadstawkami). siewnik poznaniak 3m, brony ciężkie 7m, i jescze kilka innych sprzętów. Wiem, ciągnik niema u mnie lekko ale ja stawiam na efektywną i szybko zrobioną prace a te sprzętny które mam wykożystują moc ciągnika na maksa a czasem nawet przydało by się te pare koni więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Heh Tadeusz chodzi ci pewnie o te brone wahadlowa polska u 238 co na alegro jest ich sporo.powiem ci tak moj wuja ma taka bronka z walkiem do c330 tyle ze przycieta do 2,40m, ponadto ma dorobione kolka do brony- blad konstruktorow ze ich nie ma, maszyna wczesniej nie mogla swobodnie kopiowac terenu, raz szla ponad, a raz jak sie wjebala to ciagnik zaczynal sie ''wahac' z brona, teraz gdy ma kolka robota idzie ze hej . w ostrej skibie puszcza ja na 3 [c 330] i tak z 1600/1800 obr/min -nic wiecej tyle wystarczy i nawet na tezszej glebie jest rowno jak na stole, wal rozbija grupy i cacy. w orke po kolczatce albo lekkim bronowanku pruje na 4 [c330] i dymka nie puszcza. mialem raz pozyczona 3m i z c360 chodzila bez problemu ...fakt podnosnik mialem swiezo po remacie, wiec na rownym jak ustawilem ja gleboko, tak trzymal- pozniej jechalem ta wujka [ta na kolkach], przy niej to robota super jest, nie trzeba pilnowac polozenia bo maszyna raz ustawiona na dana wysokosc z przodu kolkami a z tylu walkiem, caly czas efektywnie kopiuje teren na obranej wysokosci i co najwazniejsze jeden przejazd i mozna wjezdzac siewnikem. w ostrej skibie [c360] 2 a po lekkim bronowani 3 i tez nie wiecej jak 1800obr/min robota tym jest bardzo przyjemna bo ciagnik tak nie halasuje a pozatym masz rowniutkie pole. jedyny mankament to to ze tym sprzetem nie wyciagniesz, np perzu tak jak kultywatorem, wiec ten nalezy miec w pogotowiu chociaz by przygotowac pole do uprawy wahadlowka. Jakies pytania? Wal smialo! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ej a jaka by byłą najplenniejsza szerokość agregatu uprawowego z podwojonym walkiem tak alby spokojnie go 60 podniosła i dawała sobie z nim rade w polu na 3 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ej a jaka by byłą najplenniejsza szerokość agregatu uprawowego z podwojonym walkiem tak alby spokojnie go 60 podniosła i dawała sobie z nim rade w polu na 3 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Ej a jaka by byłą najplenniejsza szerokość agregatu uprawowego z podwojonym walkiem tak alby spokojnie go 60 podniosła i dawała sobie z nim rade w polu na 3 ???

 

ja mam 2.1 Bometu i na moich glebach jest optymalny i ma co robic ciagniczek , ale jak masz lzejsze zsiemie to szerszy agregat smialo mozesz podczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj