Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

saimon199    1

mam pytanie czy ursus c-360 da rade z rozrzutnikiem tytan 7 dwu osiowym

jak już jest taki temat to proszę o przekierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W galerii jest (była) fotka 3512 +T088 i dawał sobie rade :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Moim zdaniem Ursus C-360 z JD da rade ale z 545 a z 550 to będzie miała co robić.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

W koncu kupilem do 360-3p JD 550 i jakos ten pierwszy sezon dal rade ursus . nakrecilem okolo 350 bel. w sianie smiga jak ta la la:) i w slomie oprucz zytniej nie wiem dlaczego ale ma ciezko nie raz trzbylo jedzic 5 polowa, a tak normalnie jezdze 2 szosowa i tak 1500 - 1800 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, pare postów wyżej pisali że C-360 nie będzie miała co robić z 550, chyba ta osóbka na oczy nie widziała takiego zestwu , sam mam C-360 z prasą JD 550 to tak jęczy że żal ciągnika, po 800 belach żyleta ciągnik tak został wymęczony że szok, remont się szykuje. Fakt bele sianokiszonki to ważyły średnio po 500 kg, ale pierwsze trzy sztuki miały 750 kg. Słoma terz sporawo zbita, ale jak robiliśmy kuku w bele to po 900 kg miały na pewno, bo przód fruwał jak się z nimi jeździło. Powiem krótko, kiedyś jak robiliśmy tą kuku tak się wystaraszyłem bo w tym samym czasie talerzowałem pole, to było za górką, w pewnym momęcie tak zadymiła że wypłoszyłem się i myślałem że coś się pali, nie myśląc o niczym pojechałem pomuc gasić, zajeżdżam, a tam normalnie przy prasowaniu cały czas tak dymiła. A co do tego czy silnik perkinsa nie dał by sobie rad lepiej od C-360 to mógł bym polemizować, po pierwsze silniki perkinsa trudniej zbić z obrotów, po drugie szybciej one na nie wchodzą. Sam jestem w 99% pewnie że lepiej będzie prasować 3P niż C-360 , sam sprubuje zapiąć go w żniwa, zobaczymy w praniu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Z 3*30 powinna poradzić sobie mam kolegę który właśnie współpracuje takim pługiem z 60 podobno radzi sobie tak samo jak z zagonowym a praca o wiele lepsza świetnie kryje resztki, czy obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

ale taki pług jest ciężki, trzeba będzie 60tke dobrze dociążyć bo inaczej będzie nią bujać. 60tka bez problemów ciągnie zagonowy 3 skibowy, a jeżeli uniesie obracany to powinna sobie z nim poradzić. Ja bym podczepił coś takiego, 60tka powinna go unieść.

 

http://allegro.pl/item548757370_plug_3_ski...e_obracany.html

 

@Challenger- A nie miał problemów z obracaniem tego pługa i czy bujało całym ciągnikiem na zakrętach??


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby zwykły trzy skibowy pług zagonowy grudziądzki miałem taki przy 60 ponad 20lat ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
ale taki pług jest ciężki, trzeba będzie 60tke dobrze dociążyć bo inaczej będzie nią bujać. 60tka bez problemów ciągnie zagonowy 3 skibowy, a jeżeli uniesie obracany to powinna sobie z nim poradzić. Ja bym podczepił coś takiego, 60tka powinna go unieść.

 

http://allegro.pl/item548757370_plug_3_ski...e_obracany.html

 

@Challenger- A nie miał problemów z obracaniem tego pługa i czy bujało całym ciągnikiem na zakrętach??

Używam pługa 2x30 przy c 360 od 10 lat na górkach jest to w sam raz ,natomiast na równym go nie używam bo przydała by się trzecia skiba,ale 3 skibowe mają za dużą masę i środek ciężkości zestawu za bardzo przesunięty do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Najlepiej duzy 2x45 obrotowy albo 3 skibowy zagon Forszaja B175 bodajże. Orałem kiedys takim i bardzo lekko idzie,zabierał troszke za kolo a szedł lżej jak polski 3x30 UG ktory raczej pcha ziemie niz ja odwracac. Mowie tu o pługu na srednie3ziemie i na rowny teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@szczewko widzę że mamy podobne spostrzeżenia co do pługów UG, też mi się wydaje że ich odkładnice są źle wyprofilowane przez to ciągnik traci dużo mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

To sa spychy a nie pługi i nikt mi nie powie że tak nie jest. Teraz orze Overumem 3 skibowym ustawionym na 35 cm na skibe i 3p daje rade mimo ze remont przed nim. Łake moge nim zaorac i nikt nie powie ze łaka tam kiedys była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam Regenta obrotowego 2 X 40cm i w stosunku do starej uni to orze się miodzio. Odkładnice są długie i ładnie kryją. Mam troche górek więc na glinie śmigam na 2-jce a na równym na trójce. Obrót mam mechaniczny ale juz niedługo będzie pneumatyczny


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam C-360 po remoncie kapitalnym (może wygląd jest tragiczny ale mechanicznie jest wszystko cacy) ma 1026mth po remoncie. Podpinam do niego pług unii grudziądz 3x35 i jak go opuszczę głębiej niż 25 cm to ciągnik staje i się kopie nawet blokada nic nie pomaga. Jeżdżę 3 szosową, a mam ziemię w większości V i VI klasa no i trochę bo tylko 2,5 ha IV. Dodam że posiadam pełen komplet obciążników. Czyżby pługi obrotowe aż tak lekko szły w ziemi?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Podepnę się do tematu.

Myślałem nad pługami z odkładnicami ażurowymi do 60. Wydaje mi się że na ciężkie ziemie były by lepsze od tradycyjnych odkładnic i chyba idą trochę lżej. Problem w tym że nie spotkałem się z małymi używanymi pługami zagonowymi z odkładnicami ażurowymi chyba, że kiepsko szukałem. Na razie nie będę kupował ale chcę zrobić małe rozeznanie.Jak myślicie ma to sens?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

no właśnie a skąd się wzieły odkładnice listwowe?

czy nie są wprowadzone w produkcję aby zmniejszyć tarcie ziemi o odkładnice i zarazem znmiejszyć niezbędną siłę uciągu? czy może po prostu dla zmniejszenia kosztów wymiany podzespołów korpusa?

generalnie jak wymieniam zwykłą odkładnice to góra odkładnicy jest nie ruszona, a w przypadku listw wymieniał bym najczęściej te dolne a górne wręcz wcale, kalkulując jeśli ceny odkładnic (zwykłe-całe, listwowe)były by po tej samej cenie to koszt wymiany podzespołów byłby niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Odpowiadam @prorokowi nie ma sensu dla czego dlatego że odkladnice ażurowe są przeznaczone do podkładania (podorywki pól gdzie trzeba przyorać dużo słomy po kombajnie) to można wymieszać słomę z glebą a nadmiar wyrzucić na wierzch i jednocześnie ulżyć ciągnikowi w pracy i w takich warunkach się to sprawdza. Tradycyjne odkładnice ze skrzydełkiem mają sens gdyż przy orce zimowej kryją wszystko. To jest zdanie praktyka jak masz pytania proszę pytania kierować na e-maila w profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja kiedys miałem Lemkena 3 x 30,obrót mechaniczny i C-360 radziła sobie z nim dosyć dobrze tylko przód podrywało. Orał znakomicie, ale niestty musiłem go sprzedać bo kupiłem inna kabine i nie dało sie przewrócić. 2 dni temu kupiłem także obrotówke tylko ze 2x30 z obrotem automatycznym. Wczoraj była próba i orze też znakomicie. Myśle ze kupno 2-skibowego nie było blędem ponieważ teraz przodu nie podrywa a będe jeździł bieg szybciej i wyjdzie na to samo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

To zalezy jaka masz 60-siątke...bo jak to jest taka ze nigdy gaz nie widział podłogi to nie ale jak masz zdrowa to poradzi sobie na 2 i ile fabryka dała czasem moze do 1zejdziesz ale powinno isci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

tu jest filmik mojej c-360 -tki z broną wachadłową i wałkiem strunowym. - Mam gleby 4 klasy gliniaste i na 2 biegu jedzie się elegancko czasami nawet na 3 biegu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Szczerze mówiąc juz ten temat jest nie aktualny, bo kupiłem agregat i dosyc rozbija "pecyny" :) ale możemy podyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

wrzuciłem linka tak dla wiadomości innych że daje rady bez problemu z taką broną. A tak to dla c360 najlepszy jest bierny 2.1 do 2.4metra z 2 lub 3 wałkami strunowymi - ot takie moje zdanie :)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj