Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Kormoran    1

ja tam moim MF 255 + 3m bezproblemu daje rade moze z tego ze ma szybki wom a c 360 3p to lipa najgorsz pod sloncem za ciezki ciągnik zamała moc :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jak lekka robota to da rade


John Deere 2040 - główny koń roboczy
-U-R-S-U-S- C-330 - pomocnik
Władymiriec T-25 - pomocnik pomocnika
JohN DeerE jest Bogiem , orka nałogiem, sianie zabawą,ropa podstawą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Chcę kupić agregat do mojego perkinasa. Możecie coś doradzić?? Oczywiście taki żeby go dał rade podnieść i uciągnąć w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

2,1 Ci wystarczy zreszta ten temat byl zbyt wiele razy walkowany. najlepiej z przednim walkiem. nie bierz wiekszego bo nie wszedzie pojedziesz na 3cim biegu. a co do marki wybor wolny. raczej nie porwie zadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

w lekkiej na peqwno da rade ;)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to wszystko zalezy od gleby. czy chcesz nim uprawiac czy tylko drapac.sasiad pozyczyl od nas kultywator i drapal po swoim olu i potem pytal czy niemamy kulek do niego zeby za gleboko niewchodzil w ziemie. a ja to 2ka albo 3ka kultywator do spodu i heja.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to wszystko zależy jaką masz glebę!!! oraz czy będziesz chciał robić tym ściernisko!

Ja bym proponawał 2,4m najwyżej odkręcisz ze 4 zęby, a jak zmienisz ciągnik będzie jak znalazł, zależy jeszcze jaki to ma być agregat a robienie głęboko agregatem na lżejszych glebach to głupota, jak jest podwójny walek strunowy to zęby mają tylko wyrównać glebę i tyle, no chyba że masz bardzo ciężkie gleby to kup mniejszy.

 

ps. nie myślałeś o czzymś na ciężkiej bronie bo takie agregaty bardziej mi sie podobają i mniej zapotrzebowania mocy chyba mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja bym ci radził zwykły kultywator czyli 2,15m i do tego albo wałek albo brony 3 polowe ja tak mam i nie narzekam 3P to dobra maszyna trochę słabszy od zwykłej 60 ale ja lubię nim robić, co do siewnika narazie mam konny ale kupuje saksonie 3 m i mam zamiar 3p ciągać to tyle co ja uważam Pozdrawiam


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Otóż problem jest taki: Mam dwa pługi, nie mam pojecia jakie są ich szerokości jeden to 2 skibowy chyba unii ida do tego lemiesze takie na 3 śruby. a drugi pług to trójka z troche mniejszymi odkładnicami lemiesze na 2 śruby( w orce ostatni pług idzie po wewnętrzenej stronie lewej opony tylnej, czyli żeby odorać od miedzy trzeba jechać po niej). Wiem ze to nie wiele mówi, ale pytanie dotyczy czego innego, które w sumie wiąże się z tematem szerokości roboczej w.w. pługów. Problem tyczy się jaki pług zastosowac do orki przedsiewnej. jadąc z pługiem 3 skibowym musze jechać na 2 biegu, a jadąc 2 skibowym poszło by na trójce chyba. ziemie mam cieżkie 2 - 3klasa. W związku z tym ze ziemie ciezkie czesto bez blokady sie nie obejdzie i orka na 2 biegu z pługiem 3 skibowym wygląda jakby była orką zimową(mała predkość). skiby stoją i póniej cięzko się to urabia. jadąc na wyższym biegu napewno by to bardziej porozrzucało. I teraz wlasnie pytanie o aspekt ekonomiczny takiej zamiany pługów, czy opłaca się mi przechodzić na pług 2 skibowy? nawet nie tyle czy opłaca, bo moze być porównywalnie albo minimalnie drożej, gdyż pewnie później pole lepiej by było przygotowane pod siew. namieszałem jak cholera ale jak ktoś sie w to wgłebi to moze mi pomoże rozwiązać mój dylemat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak chcesz dobrze zrobić robotę a nie tylko zrobić aby zrobić, to moim zdaniem lepiej jest na głęboko orać na 2 skiby bo co to za robota jak ciągnik staje na tylnych kołach i nie chce ciągać 3, albo idzie mu to strasznie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

tak też pewnie uczynie i zobaczymy jak to bedzie szło. a wy jakimi pługami orzecie waszymi 60-tkami na jakim biegu i jak to wychodzi na określonej klasie gleby. Dodam od siebie że u mnie praktycznie musze orać po kawałku i zaraz urabiać i siać, bo jak zorane jest wilgotne pole i później przyjdzie słońce to baryły są praktycznie nie do rozbicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ja sie lansuje moja c360 z pługiem 3x35 a śmigam na 2 biegu :lol: no czasami 3 tez sie stuknie :) klasa ziemi to 3-4klasa


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w orce moja c360 ciagnie 3 skiby na 2. Ziemia - gliniocha okrótna, wiec szału nie ma (opcjonalnie czasem jezdzi sie tez na 1 czasem na 3 na piasku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

lepszy 3 skibowy bo mniejsze skiby lepiej uprawic.chyba ze ta 3 jest podorywkowa i nie ma skrzydel.a na twardych glebach to lepiej glebiej zorac sciern potem ze 2 razy przejechac agregatem zeby trawa nie rosla i tak siac a nie 2 razy orac


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

Ja posiadam oba takie pługi i powiem że do 60 to przypinam ten 3 skibowy. Ale w zeszłym roku jak była susza a trzeba było zorać to 2 skiby, 5 polowa a i tak chmura nad ciągnikiem. Heh uroki gliniastej gleby. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja bym poradził 2 skiby z tego względu,że robota może wolniej idzie ale za to jest zrobiona elegancko a poza tym ciągnik ma lżej i dwójki łatwo ustawić idealnie rowno. A jak masz bryły to podczep bronkę konną troche mniej ich bedzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Witam mam pytanie czy 360 da rade z brona talerzową 2m z wałem strunowym firmy bomet 18 talerzy. Warunki mam dość trudne gliny i górki.

moze miec problemy na 3 biegu.na 2 biegu bez problemu powinien dać radę.bez wałka to na 3 powinien pójść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Koledzy ja brne talerzową 2,4 ciągałem cały sezon MF 255 , i trerz takie mniejsze górki , ale są , a dzisaj uprawiam agregatem złożonym z dwóch rzędów wałków , i cięęężkich bron , i jak jechałem z góry wracając od poprzeczniaka , to wrzuciłem 4 szosową, i pełen but , to grudki piachu uderzały po dachy i mnie , bo tylniej szyby nie mam , a jak równo było , a normalnie po orce to 2 szosową jeżdże , i nawet woda się nie grzeje , a ma on 2,4m szerokości :o , wcześniej jeździłem nim z C-360 , ato na 4 miałem problem wrzucić , a w MF , 3 szosowa , to dla niego nic , a przypominam , że w MF są 4 biegi do przodu , znajomy to aż na ulice wyszedł , jak mnie zobaczył , a on 2,1 ciąga zetorem proximą 8441 :):o , więc do talerzówki to radze 2,4 , bo wcześniej to jeździłem C-360 , to terz szła , ale mam śmieszne wrażenie , że MF jest silniejszy , i to co wcześniej robiłem C-360 , to teraz robie MF 255 , może to przez to , że jest lżejszy , i nie zapada się tak jak C-360 , i ma lżej , ale po ściernisku z telerzówką , to nie miał co robić , a zatalerzowałem 18 ha , i MF nadal chodzi , a już dziś uprawiłem 2 ha , i nic mu nie jest , więc jade dalej .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

jak myślicie c 360 4x4 pociągnie zwykły agregat 3,2m na IV klasie ziemi? może jechać na 2 biegu ale czy dz rade. pytam bo koleś sprzedaje i mam chęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj