Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

dobra a nie chcesz kupić jakiegoś większego ciągnika np mtz 82 za 25 tys kupisz ładnego i w prasie by chodził jak ta lala

MTZ mimo tych 80KM to praca z belarka tez jest męka...

Kup kostkę sipme to C-360 spokojnie sobie poradzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

no właśnie kup kostkującą to napewno sobie poradzi ;[ ja mam Z224/1 i sprawuje się idealnie , co prawda czasem się zdarzy jakaś mała usterka ale cóż się dziwić jak kiedyś , kiedy prasy rolujące nie były tak powszechne jak dziś , to ojczulek z ciągnika nie zsiadał cały dzień bo miał ciągle coś komuś sprasować :( :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja proponuje 14 tys zl .to jest moja propozycja jak ktos jest zainteresowany to piszcie na priv . ja nawet c-330 ja pracowalem i nie ma zadnego problemu . jest super ale zlikwidowalem hodowle i jest mi nie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Jak kupisz prasę kostkującą to będziesz sam na siebie klną .... Zbieranie układanie tych ciuków ...

Bez zastanawiania bierz rolującą u nas w prasie Sipma Classic chodzi ursus C360 3P i daje sobie rade bez problemu , w sianie ma trochę ciężko ale idzie jak przecinak , a w słomie lata jak marzenie . Szybko sprawnie robota znika , wiem z własnego doświadczenia 2 rok pracuje na tym zestawie . Zresztą foty są w mojej galerii zapraszam . Więc nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj prasę rulującą a jaka wybierzesz to twoja sprawa ... Ja polecam osobiście Simpa Classic tania proste w obsłudze tanie części i dostępne .I co najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Do prasy kostkującej będziesz potrzebował więcej ludzi, a prasą belującą będziesz mógł zrobić wszystko sam :P .

Twój wybór :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

jak kupisz wszystkie te maszyny i zaczniesz nimi pracowac,pewnie tez w uslugach bo szkoda zeby staly 364 dni w roku,to za chwile 60 wyzionie ducha i tak bedziesz musial kupic lepszy ciagnik,wiec od razu kup wiekszy ciagnik chyba ze ci nie zal zdrowia.wiem to ze swojego doswiadczenia bo jak kupilem beczkowoz 4tys to w pierwsza zime kupilem zetora bo troche sniegu i 3p nigdzie nie pojechala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja tu czegos nie rozumiem :)

autor tematu chce kupic tyle maszyn nowych za te 100tys ??? przeciez dobra prasa nowa + przyczepa to juz koszt blisko stu tysięcy :P

 

Ja mogę Ci polecic (jesli bys chciał uzywany) siewnik to tylko fiona 3 metrowa (duzy zbiornik na ziarno, bezawaryjna,łatwa w obsłudze i idealna do c-360) :)

 

a co do wymiany na nowy sprzęt do 360 to moim zdaniem trzeba sie zastanowic , bo na tych 10 ha kokosów raczej nie zarobisz więc albo bedziesz musiał powiększyc produkcję i gospodarstwo albo zwinąc interes :) tak czy siak nowe maszyny na te kilka lat moim zdaniem są niezbyt trafioną decyzją :)

ale jesli chcesz to twoja sprawa , Ja tylko mówię jakie jest moje obiektywne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Siema. Przyszła mi taka myśl do głowy czy C-360 dał by radę z dwoma pługami w orce jeden z przodu zwykły 2 skibowy a z tyłu 3 skibowy. Co o tym sądzicie??


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh nie ma jak to bujna wyobraźnia człowieka :)

 

dać da ale nie z tym silnikiem

 

przecież to wyjdzie 5 skib a niektóra C-360 w 3 skibowym siada. ale spróbować można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma szans, nie da rady, lub ciągle będzie mielić. 4x4 wątpię żeby poszło a mowa bez napędu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Ale jaki sens ma dociążanie przedniej nienapędzanej osi? Chyba po to by ciężej się kierownicą kręciło :)

Oczywiście jak moi przedmówcy twierdze że w 3 skibach w pełni wykorzystasz 52 koniki w C360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

ktoś się chyba za dużo filmików na YT naoglądał

Da rade.........sąsiad ma c-360 i ma 5 skibowe pługi i orze normalnie , ale pługi są te z mniejszych.Takie jak do pokłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

5 skib do C-360?

Chyba sobie jaja robisz :)

 

Jak sześćdziesiątka ma poradzić sobie z 3 skibowym z tyłu i 2-skibowym z przodu? Jak z 3 już ma nieraz problemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie mowa o 5 skibach ale nie dużych tylko małych pługach typowo do podoprywki.A tak nawiasem mówiąc kolega wcześnie przesłał film z 4 skibami i radzi sobie .........tylko że jedzie na 2 biegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Grzesiek ale pleciuga z ciebie!!!!!!!!!! C-360 przy dwuch pługach nie ma co robić a ty piszesz ze 3 pługi to katorga.......C-360 to ciagnik typowo do 3 skib. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na piachu chyba, w 3 skibach jak są dobre warunki to na 2 da radę szybciej nie ma mowy, w tym roku jak widzę jak 60 z 2x30 orzą to widać że ciągniki mają co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Brak słów widocznie na północy Polski inne sa C-360 ze 3 im brakuje w pługu i kultywatorze oraz agregacie. :blink:Jakby to była jesień to bym specjalnie zrobił film na you tobe jak ludzie C-360 orzą 3 skibami głebokie orki na 3 biegu.To byś kolego zobaczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas 60 praktycznie nikt nie orze na 3 skiby przeważnie na 2 no chyba że podorywka

 

EDIT

 

w tym roku spora cześć ludzi co ma tylko 60 do orki( już nie mówię o mniejszych) zrezygnowała z orki i wynajęła usługodawcę ( ok 150 KM i pług 4x45)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj