Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Ta na słabszych ziemiach to idzie 3 skiby i 3 bieg orka siewna 20 cm ale nie zimowa po za tym na 3 to za szybko na zime w Uni. Zrobi płaskie pole. Ja nawet obrotówką oram na 2 bo jak przychodzi glina trzeba redukować a po 2 to za mocno rozsypane by było


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

 

a ten ciągnik jak myslicie w ilu skibach chodzi ??


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hehe tylko nie myslcie ze 60 na piasku pociagnie 3 skiby na 25 cm tymbardziej na 3 biegu :)raz to zacznie mielic kkołami a jak za głęboko wejdzie to na 3 biegu silnik spada z obrotów 2 na piasku w 3 skibach na drugim biegu wiecej mieli jak jedzie ja sie chce porzadnie zaorac (jeszcze mam opony 420/70-28) i dlatego kupiliśmy c-385 i powiem wam ze 76 kucy w 4*30 na I 4 wiecej mieli jak jedzie (+/- 30cm orka) a jak się znajdzie góreczka to nawet porzadnire zadymi i nie raz potrzebna jest redukcja tak to ja się bawie na moich pisakach :D wiec jesli ktoś mówi ze c-360 w 3 skibach na 3 biegu  pociagnie pług na 25-30cm to albo ma super łatwa ziemie w uprawie albo nie orze tak głęboko albo nigdy nie orał tym ciągnikiem no jeszcze jedno moze nas robic w balona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie na wiosne wam udowodnie kto ma racje.Orka 25-30 cm 3 pługi , 3 i nie ma uproś..........u nas sa inne ziemie nie takie jak u was na północy.

 

dlaczego zła??

Bardzo skibi się ta ziemia przy orce.U nas jak się orze to sie sypie jak popiół , druga sprawa , wczesnie sie agregatem wjezdza by użyznic ziemie i by sie ładnie orało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tu była wcześniej podorywka robiona więc nie było tak strasznie, bez podorywki nie dałoby się wcale zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na tym kawałku jest Klasa 3B 4 i 5 i to wszystko na 2ha, a rosnąć to rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ciężko u niektórych z czytaniem, wyraźnie napisałem, że powyżej 3 skib to juz katorga dla 60, chyba, że sie jakiś puch orze. :) Akurat nie jest tak, jak niektórzy piszą, ze na piasku jest lekko orać. Mam przyjemność kilka razy w roku orać kawałki na których jest VI i VIz, tam pług pomimo opuszczonego koła podporowego wchodzi prawie pod samą ramę i zaraz traktor sie grzebie. Taki urok piasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ta na słabszych ziemiach to idzie 3 skiby i 3 bieg orka siewna 20 cm ale nie zimowa po za tym na 3 to za szybko na zime w Uni. Zrobi płaskie pole. Ja nawet obrotówką oram na 2 bo jak przychodzi glina trzeba redukować a po 2 to za mocno rozsypane by było

Ja tam zawsze orze na 3, ile to szybciej i mniej paliwa ubywa. I orka też powinna mieć dobrą prędkość żeby odpowiednio napowietrzyć glebę itp, i 3 bieg w C-360 do orki jest najodpowiedniejszy, gorzej że np pługi UG maja zakres prędkości ok 6km a powyżej szybko się zużywają.

 

W orce siewnej na 20cm w 3 skibach C-360 da rade, ale nie na terenie ciężkim, czy pagórkowym.

Orka zimowa to już lepiej 2 skiby również na 3 biegu.

 

@zonk28 w 2 filmie który podałeś orze na 2 biegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ja czały czas oram pługiem 3 skibowy na 3 biegu i w tym roku oralem w razówke


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Siema. Przyszła mi taka myśl do głowy czy C-360 dał by radę z dwoma pługami w orce jeden z przodu zwykły 2 skibowy a z tyłu 3 skibowy. Co o tym sądzicie??

 

 

Masz za duzo wolnego czasu ? nudzi Ci się ?

To pomysl najpierw o przednim tuz - napewno bedzie bardziej przydatny niz kombinacje z pługiem ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

po to jest forum żeby pisać


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Pisać ja rozumiem ale nie takie głupoty 5 skib do C-360, to MTZ 80km + przedni napęd czasem moze mieć problemy a co dopiero C-360 :P

 

Na zime oracie na 3 biegu? Zonk uważasz ze rozsypana ziemia to jest dobrze? To się mylisz chyba że mówisz o siewnej to ok. Zmieniłem na obracany miał yć zagon ale kverneland ale trafiła się okazja, nie żałuje. Szybko jechac nie musze, jak zrobiłem wszystko co nie tak. Wywaliłem kroje z tyłu bo sie zapychało międzynimi a kołami, przedpłużki opusciłem o 3cm i całkiem inna orka jade na 2biegu, ziemia jest elegancko odłożona, cały syf z góry na dnie bruzdy i policzysz każdą skibe a o to chodzi w orce zimowej. Nie jest tak jak po uni że na 2 biegu ta skiba stoi i wszystko widać. Ładnie odwrócona skiba ale nie rozpieprzona że jak na stole. Takie coś robie przed siewem to 3 bieg 1800 obrotów i hejo + na lginie listwy zakładam na odkładnice.

Co do 3 skibówki to na tkaiej normalnej ziemi to ok ale na piachu koledzy wspomnieli nie dawała rady zaczęła się drapać a jak glina przyszła to zaczął zdychać. Teraz mam 2x40 nawet szybciej zaoram a liczyłem się z tym że więcej spale ale mam zapas mocy, wiem że mam porządnie zaorane i wiem że ciagnik nie zakopie ani nie zdechnie. nieługo ktoś będzie chciał zapiąć 6 na obrocie :blink:

 

a ten ciągnik jak myslicie w ilu skibach chodzi ??

 

Tamten ciagnik to Renault Ares 836 i ma 200KM i ciagnie 8 skib. Jak by postawił ursusa o tkaiej mocy jeżeli by był to zapewne gorzej by sobie radził bo by mu biegów brakowało i laczki za wąskie by miał :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Pisać ja rozumiem ale nie takie głupoty 5 skib do C-360, to MTZ 80km + przedni napęd czasem moze mieć problemy a co dopiero C-360 :P

 

Na zime oracie na 3 biegu? Zonk uważasz ze rozsypana ziemia to jest dobrze? To się mylisz chyba że mówisz o siewnej to ok. Zmieniłem na obracany miał yć zagon ale kverneland ale trafiła się okazja, nie żałuje. Szybko jechac nie musze, jak zrobiłem wszystko co nie tak. Wywaliłem kroje z tyłu bo sie zapychało międzynimi a kołami, przedpłużki opusciłem o 3cm i całkiem inna orka jade na 2biegu, ziemia jest elegancko odłożona, cały syf z góry na dnie bruzdy i policzysz każdą skibe a o to chodzi w orce zimowej. Nie jest tak jak po uni że na 2 biegu ta skiba stoi i wszystko widać. Ładnie odwrócona skiba ale nie rozpieprzona że jak na stole. Takie coś robie przed siewem to 3 bieg 1800 obrotów i hejo + na lginie listwy zakładam na odkładnice.

Co do 3 skibówki to na tkaiej normalnej ziemi to ok ale na piachu koledzy wspomnieli nie dawała rady zaczęła się drapać a jak glina przyszła to zaczął zdychać. Teraz mam 2x40 nawet szybciej zaoram a liczyłem się z tym że więcej spale ale mam zapas mocy, wiem że mam porządnie zaorane i wiem że ciagnik nie zakopie ani nie zdechnie. nieługo ktoś będzie chciał zapiąć 6 na obrocie :blink:

 

 

 

Tamten ciagnik to Renault Ares 836 i ma 200KM i ciagnie 8 skib. Jak by postawił ursusa o tkaiej mocy jeżeli by był to zapewne gorzej by sobie radził bo by mu biegów brakowało i laczki za wąskie by miał :D

Kolego u nas też są piachy i normalnie 3 skiby i 3 bieg , 2000-2200 obrotów i ziemia sie sypie jak po bronowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

a to sory chłopaki z tymi pługami, ale sie nie zgodze ze C-360 w 3 skibach to ma za ciężko


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

No to zapraszam domnie na blokadzie w 2 skibach grzebie a co mowic o 3 skibie ;/

Jak piaski oracie to sie zgodze jak by miala 4x4 to by pewnie szła bo mocy to ma trochę zadymi i pójdzie wiec nie mówcie głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale jak ta orka wygląda? Na cięzkiej ziemi to nawet na zime można szybciej jechać. Nie dośc że wsyzstko stoi to jeszcze nie przykryte. Może troche szybciej zaora ale cco za sens takiej orki? Nie lepiej 2 skiby i 3 wrzucić na takiej ciężkiej ziemi? Ja 3 skibowym też orałem na 3 nie powiem że nie ale tylko i wyłącznie przed siewem. Na zime to głupota tym bardziej przy 2200 obrotach po 1 wszystko przesypiesz za miedze, 2 to nie zatrzymiesz tyle wylgoci co przy ostrej orce ap o 3 przy takich kosmicznych obrotach w tym ciagniku ogłuchniesz :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja orze 3 na 2 biegu w cięzszej ziemi , bardziej gliniastej 3P tak na 1800 obrotów a na ziemi lżejszej na 3 biegu i obroty podobne dawanie ciagnikowi po 2200 obrotów niema sensu i tyak moment nie wzrasta


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja to chyba mam zajechana 60 :(albo orze nieswiadomie na przezło 30cm gdzie 30 przeszło 40 :(60  pracuje bez zarzutu pracuje w lesie pracowała prawie ze obok 3p i było widac ze wiecej pociagnie ale nie wiem dlaczego nie moge a raczej nie mogłem orac na 3biegu z 3 skibami silnik mi stawał czyzbym az taka ciezka ziemie miał w uprawie a mam IV,V,VI klase :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj