pawel75

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel75    0

Witam jestem nowy na forum.

Kupiłem prasę Z-224

Wymieniłem wszystkie prowadnice tłoka, tulejki tłoka, rolki , blachę i noże komory i tłoka.

Sprasowałem 1 h. słomy, gdy, nóż tłoka uderzył w nóż komory.

Aż obcieło trzy śruby z noża komory, pękły obie tarcze sprzęgła i przeciwaga zaczeła ociera o korbowód.

Na szybko obruciłem nóż komory odsunąłem nóż tłoka na otworach fasolawych, sprasowałem jeszcze hektar i znowu tłok uderzył w komorę.

Wymontowałem tłok i wymienie jeszcze sforzeń.

Mam zabezbieczenie taki drut fi 6, nie wiem do czego on jest i jak go założyć pod tłokiem, nie mam też na końcu tłoka za rolką dolną takiego małego kątownika, zakładanego na bolczyk i zabezpieczonego zawleczką. Może to przez to dochodzi do kontaktu tłoka z komorą.

Dodatkowo zauważyłem że na prowadnicach dolnych odkłada się kurz, ze słomy sprasowany rolkami, ok 1 mil.

(Podkręce szczotki i będzie ok)

Tak jak zalecają, szynę prowadzącą przysunołem do kmory noża i dokręciłem, cofnołem tłok i tak samo zrobiłem z drugiej strony.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?

 

Może szczelina jest za mała między nożami, ustawiam na ok 1 mil, a może istotny jest brak tego małego kątownika na końcu tłoka i zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

my wymienialiśmy jeden nóż i ustawiliśmy na 5mm. ojciec mówił że tyle piwinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Ten kątownik i taki drut to elementy czyszczące ,jakie założyłeś śruby ,trzymającą szynę dolną tłoka ,powinny być 8.8 plus samohamowne nakrętki. A rolki masz wszystkie na tłoku? .W mojej praktyce to nie miałem takiego zdarzenia ,a wymieniłem ze 30 z zestawami rolek .Odgłos nożna tłoka od noża komory to mil na długości całego tak + -

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel75    0

Śruby mam oryginalne, zamówiłem w sipmie z szynami ale nakręyki dałem zwykłe. Dziś to składam ponownie wymienie je na samochodowe.

Górna rolka, krańcowa na tłoku była bardzo dociścięta, że unosiła górny profil obudowy komory tłoka, przez sprasowane przez dolne rolki tesztki (zanieczyszczenia).

Wszystko pewnie przez ten kątownik, co go nie mam na końcu tłoka i ten drut zgarniający resztki zanieczyszenia.

Dzieki za Odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      witam,
      kilkukrotnie zdażyło mi sie zatrzymanie noża , który ucina siatkę.Sprężynę na gorze naciągnąłem ale pomogło na krótko...problem powraca.Jak mi się tak zdarzy to polewam po tych plastikowych rolkach olejem i pomaga na jakis czas....czy ktos miał taki problem?prasa juz po gwarancji ale jak bedzie sie to powtarzac to wezwę ich niech cos poradzą. Może te rolki z tworzywa źle wytoczone?nie wiem.
    • Przez wojcik1989
      Witam
      Mam nowa prase metal fach z562, i czasem zdarzy mi sie ze podczas belowania komora sie otworzy. Przed belowanie normalnie klapa sie zamyka slysze zamki a i tak sie zdarzy ze sie otworzy. Czy miał ktos taki problem i wie co trzeba zrobic? Prasa jest po wystawowa i nie bylo zadnego serwisu przy uruchominiu. Dzikuje za wszelkie rady.
    • Przez mistrzu124
      Witam. Planuje kupić Sipime 279/1 i tu moje pytanie bo czytałem na forach o tej prasie i wadą tej prasy wg ludzi są zamki klapy. Mam pytanie jak wyglądają te zamki klapy i gdzie się znajdują może ktoś ma zdjęcie. Z góry dzięki.
    • Przez Vicon95
      Witam wszystkich ,  od pewnego czasu mam problem z prasą vicon rv 157 mianowicie z nożem od siatki , czasem nie przecina siatki  ( nóż nie dochodzi do końca ) jak wyłącze sterownik to nieraz jest ok ale zrobie 3- 4 belki i problem znowu się pojawia... nie wiem co robić  proszę o pomoc 
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj