Pawel1992

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie

Polecane posty

Pawel1992    0

Witam szanownych kolegów , pomału trzeba myśleć nad wykopkami i tu pojawia sie kluczowe pytanie... gdzie opylić ziemniaka , mój dotychczasowy odbiorca ma narazie kupę swojego towaru , i tu moja prośba do was , znacie może kogos kto by był chętny na zakup tego towaru ? Cena jaka mnie interesuje to ok. 50gr za kl . dysponuje dość dużymi ilościami jednak wolałbym sprzedawać max po 5 ton jednorazowo , co dwa-trzy dni. Ziemniak jest bardzo łądny i zdrowy.

 

Z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992    0

No u nas jest zbyt za 30gr -kg :) W ostatecznosci to co musze to sprzedam w tej cenie a reszte przechowam do lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Kolego w łódzkim pies nawet się nie zapyta o ziemniaka... po 30 gr za kg to bardzo dobrze płacą ....za tącenę to znam ludzi co szykowali by tira dziennie ... sam przeglądam jakie sa ceny w PL bo będę kupował na oborę ale w moich stronach to po 10gr to mnie chcą zasypać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992    0

I to tylko pokazuje kim dla społeczeństwa jest rolnik - baranem ktory zapierdziela za pół darmo na 2 etaty... Nikogo nie obrażając ale cena 10gr za ziemniaka jest poniżej wszelkiej krytyki , ok 30gr - to przy dobrych wiatrach zwrócą sie poniesione koszty , a gdzie nakład pracy ? Zreszta , w tym roku ze wszystkim tak , sam mam kilka upraw i tak np.: porzeczka czarna - cena 40gr za kg - kij wam w oko , została na krzakach... Ceny zbóż też nie zachwycają , z trzodą będzie podobnie z racji na wspomniane ceny zbóż jak i rosyjskie embargo , kto liczy na kukurydze , pewnie przeliczy sie jak w zeszłym roku , rzepaki tez dość słabo... Nic tylko brac kredyty , modernizować a teraz płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Bo sami tego chcemy jak byśmy potrafili mówić jednym głosem było by inaczej a tak to kazdy h.... na swój strój i wychodzą kwiatki w postaci bardzo niskich cen. Nie miejcie do nikogo pretensji tylko do siebie bo wspólpraca pomaga a brak jej to widać co jest. Także więcej jednomyślności bardzo służy ekonomiczności.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992    0

Trudno mówić jednym głosem jesli gospodarstwo od gospodarstwa rózni sie na tyle by jednemu opłacało sie za XX a drugiemu za XXX pomijam juz to ze rolnictwo rozsiane jest po całym kraju , a nie każdy rolnik jest na tyle "nowoczesny" by korzystać z róznego rodzaju stron internetowych czy też zrzeszać się w wieksze grupy , niestety ciągle są tacy co myślą że sąsiedni rolnik czycha tylko na jego ha.

Być może to się z czasem zmieni , ale pewnie i to nie rozwiąże problemu zmów cenowych. bo część rolników nie może sobie pozwolić na strajk w postaci nie oddawania towaru za narzuconą cene (wiem bo dokladnie to bylo w tym roku , co z tego ze nie zbierałem porzeczki , co z tego ze polowa plantatorów też tego nie zrobiła , jak i tak znaleźli się tacy co po prostu musieli oddac towar za gnojową kase by choć w części zrekompensować to co włożyli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Na kwiecień maj tego roku przewiduje koniec mojej kariery (20lat dostaw) z ziemniakami. Jeżeli ktoś chce odstąpię rynek zbytu na ziemniaka w woj łódzkim. 17 punktów odbioru ziemniaków, w tym 3 stołówki. Teraz schodzi ziemniak 140-170 worów 2 razy w tygodniu. trzeba wszystko roznieść po sklepach. preferowane odmiany które cieszą się najlepszym wzięciem to denar michalina lily quen anna i tajfun. w kolejności wożone aż do wiosny. ziemniaki muszą być dowożone do sklepów cały rok od włókniny po późne. ziemniak szczotkowany(czyszczony). na wiosnę będę miał do sprzedania linie do workowania ziemniaków. Kosz przyjęciowy sortownik rolkowy i sortownik bębnowy na silnik., szczotkarkę, wagoworkownicę z doważaniem.oraz samochód dostawczy sprinter.mam do odsprzedania titusa  prestige i sadzarkę do wczesnych ziemniaków. karuzela.kontakt na email pmichal56@wp.pl lub agrofoto. dodam że ziemniak lily i quen anna to klasa sama w sobie, moim zdaniem  to ziemniaki lepsze niż vineta czy gala. super żółte i smaczne.plon handlowy bardzo wyrównany. 


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Dokładnie dla mnie zdrowie ważniejsze jak je,,,ane ziemniaki. Kończe kurs i będę jeździł bo to akurat lubię to. A i ostatnio dobrze płatna praca.  Wszystko obsiane 25ha. pszenicy a od  jesieni rzepak dojdzie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez rosek11
      Witajcie,
      Ostatnio byłem  ojca Zetorem 7245 i przyczepą D47 z pszenicą. Nidy wszystko dobrze lecz wydaje mnie się że coś nie tak jest z hydrauliką. Tzn. w mojej ocenie z dużym opóźnieniem przyczepa zaczęła kiprować. Musiałem czekać około 10-15 sekund niczym zaczęło podnosić, dodatkowo robiło to chyba zbyt wolno, ponadto opuszczanie też było wolne. Wiem, że tato jakiś czas temu wymieniał chyba jakieś pierścienie w hydraulice bo słabo podnośnik trzymał. Czy ktoś z Was podpowie czym możę być spowodowane to że tak mozolnie działa ta hydraulika. 
      Nie znam słownictwa technicznego związanego z tym tematem ale mimo to myślę że wiecie o co mi chodzi;)
    • Przez rex15
      Witam, mam problem z suwakiem od regulacji położenia ramion tylnych. Nie jest w stanie nawet zostać w miejscu, lecz sam zsuwa sie w jedną ze stron jest jakaś śruba regulacyjna zwiekszająca opór tego suwaka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj