Skocz do zawartości
Kamilt25a2

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilt25a2    0

Witam. Mam taki problem z opryskiwaczem. Nie wiem co to za opryskiwacz. Odkupiłem go za grosze. A mianowicie jakie są problemy:

Gdy jest mniej niż pół zbiornika, nie ciągnie wody. To mnie bardzo dziwi O.o.

Nie działa żadne ustawienie, czyli kierunki rozdzielanie prawej od lewej strony oprysku.

O co chodzi w tym całym rozdzielaczu co do czego służy, chciałbym się upewnić.

Prosiłbym kolegów o pomoc może ktoś z was ma taki zabytek i wie o co chodzi w nim, lub miał podobne sytuacje.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za każdą odpowiedź :)

Tutaj macie fotki:

post-89797-0-02799900-1407502876_thumb.jpg

post-89797-0-27765300-1407502884_thumb.jpg

post-89797-0-85555000-1407502900_thumb.jpg

Przemek2203    11

Opryskiwacza nie znam ale rozdzielacz bardzo dobrze mi znany bo mam to dziadostwo przy swoim z Agroli kupiony jakieś 15-20 lat temu. Bardzo cieżko ustawić równomierny strumień na lance jak się ustawi połowę a później na całość to widać że jedna strona daje lepiej a druga słabiej i trzeba kombinować. Często zawieszają sie te bolce normalnie porażka jak włączysz mieszadło i zastawisz żeby nie leciało na lance to i tak lance pryskają. A co do ustawień to jak mam pryskać to zawsze robie próbe na wodzie bo nigdy nie wiem w którą strone kręcić tymi pseudo pokrętłami. W moim opryskiwaczu mam jeszcze jeden wężyk wychodzący z rozdzielacza do rozwadniacza a widze że tutaj go nie masz bo tylko jeden jest od góry a nie dwa

wojtal24    167

jesli sie nie myle to jest to opryskiwacz termit 300l, ta górna wajcha przełanczasz na przelew tym pokretłem od góry dokrecasz to dobijasz cisnienia odkrecasz to zmniejszasz cisnienie, a ten zawór mozna rozkrecić wyczyscić i nasparować i powinno być dobrze ale nie wiem czy to sie opłąca nie lepiej za 70 zł kupić zawór w agromie plastikowy to że nie pompuje jak jest mniej niż połowa to jest pompa do remontu

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się