sports2011

Szukam mechanika --Kuj Pomorskie( Renault Ares 620 RX)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I co naprawiłeś renówe już ? Ja mam  3 lata 550rz i kompletnie nic się nie dzieje bardzo sobie chwale ten sprzecik szkoda ze tak licho trafiłeś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego sports2011 Ja już jestem po orce tak więc mogę Ci mojego zetora pożyczyć.

Taką taśmę na pewno ci dorobią na bartodziejskiej w Wągrowcu. Ogólnie zajmują się naprawą elektroniki w samochodach. Całe podwórko zawalone mają autami i za podwórkiem też. Moje auto stało u nich dwa dni ale przedtem było w trzech serwisach renomowanych. Po ostatnim serwisie nikt mi nie chciał robić oprócz nich.

Po drodze będziesz jechał przez Damasławek wstąp do Łuczaka-tam gdzie ciągniki John Deere stoją  i popytaj się-może pomogą. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Dzięki panowie za pomoc i miłe słowa :)  zwłaszcza użytkownikowi "Ptaszyna" Szkoda że tak cieżko trafić na takiego mechanika w rzeczywistości a nie w internecie...Ja już pasuje z tą Renią mój błąd bo kupowalismy bez mechanika ..rozdzielacz jest do wywalenia..był elektronik co znał się na rzeczy i stwierdził że w oleju jest tak dużo opiłków iż nie ma szans żeby jakiś rozdzielacz dał rade..pocieszył mnie również,że nowa pompa która kupiłem jest do wymiany ma cisnienie 120 po wlaczeniu ciągnika  .....+ oleje i filtry A wszystko dopiero co kupiłem nowe :/  Juz włożyłem z 8 tysięcy zł z robocizna mechanika i co ??/ Ciągnik muszę sprzedać za marne grosze bo teraz to go nikt nie wezmie ...Ale juz brak mi sił i $$ żeby z tym dziadostwem walczyc..teraz musiałbym znów wszystko wymienic od nowa..i kto mi zagwarantuje,że będzie wszystko chodziło?? Brak słów....A mechanik który remontował teraz ta renie widział te opiłki w układzie hydraulicznym i z uporem maniaka wszystko zamontował nowe..a nie zrobił porządku z tymi opiłkami tylko stwierdził ze filtry to wyłapia.... A,że on pracuje przy reniach z 10 lat to byłem pewien ze wie co mówi...Masakra za błędy czasem trzeba słono płacić .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Aż włos się jeży jak czytam Twój post, na ludzi którzy zwią się mechanikami. Zastanawia mnie z czego biorą się te opiłki, bo skoro wymieniałeś olej i filtry  to nie powinno ich być w krótkim czasie, potwierdza się moja opinia że magnes na filtrze fajna sprawa ale nie wiele daje(jak by to było takie proste to w każdym filtrze by był).

Pisząc o sprzedaży(i niskiej cenie) zainteresowałeś mnie bo lubię wyzwania a cały czas wydaje mi się że początkiem kłopotów był i jest jakiś drobiazg.

Potwierdza się również opinia że czysty olej w skrzyni to podstawa(skrzynia ta sama co w MF-ach).Głowa do góry nie załamuj się jesteś młody jeszcze wiele przed tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Od samego początku miałem z tym ciągnikiem same kłopoty tak jak pisałem moja wina,że kupowałem go bez mechanika.. ten elektronik co był wczoraj powiedział,że przy wymianie oleju powinna byc czyszczona skrzynia biegów przepłukana ...(ropa+jakiś tani olej) Tak zapewne to nie jest nic wielkiego może i opiłki produkują hamulce..Ale ile można pakować kasy w ten złom..A jak znów wymieniłbym oleje filtry nawet jakby było wszystko ok a po jakimś czasie znów zacznie się wszystko psuc od nowa ile mozna tysiakow pakowac w to bez końca.Dokładnie nic nie poradzę na to tylko tyle,że na wszystkim będe stratny dobre 20 tysiecy ...Człowiek całe życie uczy się na błedach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Dzięki panowie za pomoc i miłe słowa :) zwłaszcza użytkownikowi "Ptaszyna" Szkoda że tak cieżko trafić na takiego mechanika w rzeczywistości a nie w internecie...Ja już pasuje z tą Renią mój błąd bo kupowalismy bez mechanika ..rozdzielacz jest do wywalenia..był elektronik co znał się na rzeczy i stwierdził że w oleju jest tak dużo opiłków iż nie ma szans żeby jakiś rozdzielacz dał rade..pocieszył mnie również,że nowa pompa która kupiłem jest do wymiany ma cisnienie 120 po wlaczeniu ciągnika .....+ oleje i filtry A wszystko dopiero co kupiłem nowe :/ Juz włożyłem z 8 tysięcy zł z robocizna mechanika i co ??/ Ciągnik muszę sprzedać za marne grosze bo teraz to go nikt nie wezmie ...Ale juz brak mi sił i $$ żeby z tym dziadostwem walczyc..teraz musiałbym znów wszystko wymienic od nowa..i kto mi zagwarantuje,że będzie wszystko chodziło?? Brak słów....A mechanik który remontował teraz ta renie widział te opiłki w układzie hydraulicznym i z uporem maniaka wszystko zamontował nowe..a nie zrobił porządku z tymi opiłkami tylko stwierdził ze filtry to wyłapia.... A,że on pracuje przy reniach z 10 lat to byłem pewien ze wie co mówi...Masakra za błędy czasem trzeba słono płacić .....

No ta sprzedać, obuć kogoś w ciasne buty i niech się męczy dalej. Za taką awaryje to ognie piekielne huty i po szybach kijem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 ten elektronik co był wczoraj powiedział,że przy wymianie oleju powinna byc czyszczona skrzynia biegów przepłukana ...(ropa+jakiś tani olej) 

Ten elektronik też jest mądrzejszy niż ustawa przewiduje, nie spotkałem się z takimi zaleceniami i praktyką.Regularna wymiana oleju (odpowiedniego, czyli o właściwej specyfikacji) i filtrów czyści skrzynię tak że nie jeden by się zdziwił, kto rozbierał skrzynie dobrze prowadzone ten wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te opiłki z nikąd się nie biorą,myślę że trzeba znaleźć miejsce w którym powstają bo pompe oleje itd wymienisz po raz kolejny i za chwilę to samo..

Tylko musi to obejrzeć dobry mechanik,na którego niestety przypada stu pseudomechaników którzy dopiero co się uczą na naszych sprzętach,weź zaufaj teraz takiemu...

Powie opracja się udała ale pacjent zmarł...

niestety nie znam dobrego mechanika od renówek krórego mógłbym Ci polecić,ale nie załamuj się,jeśli teraz nie masz kasy bo rozumię że sie już wykosztowałeś,poczekaj,nie sprzedawaj żydowi za pół darmo.On go nie naprawi tylko wpakuje kogoś nastepnego w problemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego a jak wygląda sprawa z hamulcami ? poszperaj przy tym znajomy kupił kiedyś MF'a i od samego początku coś było nie tak aż ciągnik stanął wszędzie pełno opiłków okazało się ze to od hamulców (tarcze czy coś nie pamiętam) wymienili parę klamotów a ciągnik hula aż miło. Sprawdź te hamulce bo tak mi się z tymi opiłkami skojarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Tym bardziej że przy hamulcach nie ma dużo roboty. Jeśli by sie okazało że to wina hamulcy to warto jeszcze pokusić sie o naprawę. Daj znać jaka ostateczna decyzja z tym ciągnikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Czy w czasie jazdy nie słychać wycia, zgrzytów ze skrzyni? A może w czasie hamowania? Jak działa wspomaganie? Jaką założyłeś pompę? Jak jakąś tanią produkcji bułgarskiej albo chińskiej to opiłków będziesz mieć multum. One pod obciążeniem skrobią obudowę najczęściej. Rozdzielacz rozbierz na części pierwsze (zapamiętaj którą stroną były włożone iglice i tłoczki), sprawdź czy wszystkie sprężynki są całe, czy nie ma rys na elementach roboczych, wyczyść go dokładnie w środku. Sprawdź czy suwak swobodnie może się poruszać w rozdzielaczu, czy rozdzielacz lub suwak nie jest wyszczerbiony. Jak masz jedną z tych tanich pomp to wymień na boscha. spuść olej, wymień filtry. Zwróć uwagę na wielkość opiłków i czy da się je podnieść magnesem. Pomierz ciśnienia w odpowiednich punktach. (Często jak nie chce działać hydraulika to ludzie wstawiają podkładki pod sprężynki), Napisz jak Ci poszło.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Może tarcze hamulcowe były założone niepewnej jakości i sypią się szybciej niż powinny.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Pozwolę sobie odgrzać temat i zapytać jak tam obecnie wygląda sytuacja z Renault?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Witam tak jak w temacie znacie może jakiegoś dobrego mechanika/elektronika do ciągnika Renault Ares 620RX ?? Nie mam pojęcia co jest grane podnośnik nie współpracuje z panelem sterowania raz opada raz podnosi kiedy tylko chce ..Nie wiem czy to jest wina Elektroniki czy coś z podnośnikiem..Zależy mi na czasie z góry dziękuję za informację.Pozdrawiam.

 

Ja miałem to samo. Trzeba zacząć od zmierzenia napięć w przewodach zas. cewki. Jeżeli są ok 7-8V przy neutralnym położeniu i około 12 przy pracy jest ok. Dolna cewka jest od podnoszenia a górna od opuszczania. Często zacinają się zaworki pod cewkami, najlepiej spróbuj ręcznie załączyć zawór, przez wciśnięcie takich gumowych dzyndzli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Największym producentem opiłków w skrzyni są tarczki hamulcowe. jeżeli się kończą to odrywają się całkiem pokaźne kawałki. Wczoraj wypuszczałem olej i wykręciłem filtry a tam masa opiłków, znalazł się tam nawet kilku centymetrowy kawałem okładzin.


Aż włos się jeży jak czytam Twój post, na ludzi którzy zwią się mechanikami. Zastanawia mnie z czego biorą się te opiłki, bo skoro wymieniałeś olej i filtry  to nie powinno ich być w krótkim czasie, potwierdza się moja opinia że magnes na filtrze fajna sprawa ale nie wiele daje(jak by to było takie proste to w każdym filtrze by był).

Pisząc o sprzedaży(i niskiej cenie) zainteresowałeś mnie bo lubię wyzwania a cały czas wydaje mi się że początkiem kłopotów był i jest jakiś drobiazg.

Potwierdza się również opinia że czysty olej w skrzyni to podstawa(skrzynia ta sama co w MF-ach).Głowa do góry nie załamuj się jesteś młody jeszcze wiele przed tobą.

 

ptaszyna widzę że orientujesz się w temacie. Mógłbyś podpowiedzieć jak załączane jest sprzęgło w aresie z rewersem mechanicznym? Czy ma ono jakiś popychacz hydrauliczny czy jest w pełni mechaniczne? Z tego co wiem to sprzęgło jest mokre tylko czy pływa w oleju ze skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dokładnie to nie wiem jak jest w Twoim przypadku, pewne jest że jak sprzęgło jest mokre to znajduje się wewnątrz skrzyni i jest wielotarczowe, smarowane olejem ze skrzyni. Mech. to na pewno nie jest bo już wstarszych modelach przy suchym sprzęgle(tradycyjne) były wysprzęgliki hydrauliczne. Pytanie, masz pompkę przy pedale sprzęgła czy jest elektryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tu, jestem na kupnie ciągnika i oglądałem wczoraj aresa 696RZ  2003r  wszystko wyglada fajnie i ogólnie ciągnik zadbany tylko jest mały problem przy dodaniu gazu i delikatnym ruszeniu zapala się żółta kontrolka, niestety nie zrobiłem zdjęcia która ale najprawdopodobniej jest to od przepływu powietrza handlarz twierdzi że trzeba wymienic filtr ale czy to pomoże? jest jeszcze problem z niedziałającą amortyzacja przedniej ośi tak myśle czy problem nie jest np z bezpiecznikiem lub czymś podobnym? z góry dzieki za każde wskazówki


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Myślę, że jakby to była wina filtra to handlarz dla świętego spokoju wymieniłby go.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Nie ma czegoś takiego jak uczciwy handlarz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Kontrolka od filtrów oleju. Jak jest zimno i olej jest nie rozgrzany to normalne. Po ok 30min. powinny zgasnąć chyba że faktycznie filtry są zapchane wtedy różne rzeczy mogą nie działać.


Dokładnie to nie wiem jak jest w Twoim przypadku, pewne jest że jak sprzęgło jest mokre to znajduje się wewnątrz skrzyni i jest wielotarczowe, smarowane olejem ze skrzyni. Mech. to na pewno nie jest bo już wstarszych modelach przy suchym sprzęgle(tradycyjne) były wysprzęgliki hydrauliczne. Pytanie, masz pompkę przy pedale sprzęgła czy jest elektryczne?

 

elektryczne na pewno nie jest bo mam aresa 640 i tam jest elektryczne z rewersem el.hydr. teraz kupiłem aresa 710 i tam jest rewers mechaniczny, sprzęgło pracuje dużo ciężej i wyczuwalne są opory. W 640 praktycznie jednym palcem można sprzęgło wcisnąć. Pytam dlatego że ciężko jest ruszyć bez szarpania i jak półbiegi zrzucam w dół to zacznie sprzęgło się ślizgać aż ciągnik zgaśnie bo nie mogę wyjąć biegu. Filtry były w bardzo złym stanie, olej szary i nie całkiem był stan oleju. Jak zmieniałem półbiegi w górę wszystko działało, jak pod górę chciałem zmienić na niższy pojawiał się problem. Czy stan oleju i zapchane filtry mogły powodować takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Na bank ma racje. Większość sprowadzonych ciągników to ma. Nikt nie będzie wymieniał filtrów i oleju przed sprzedażą. Ja mam powymieniane oleje i filtry. Teraz jak jest chłodno to zawsze po odpalaniu świeci się pomarańczowa kontrolka, a jeżeli się nie świeci to po dodaniu gazu się zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Podziękował kolego, jeszcze jest problem z tą amortyzacją, jest możliwość że to coś elektrycznego np jakiś przekaznik, bezpiecznik itp?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj