Skocz do zawartości
ruuski

Ile bierzecie za kostke sprasowanej słomy/siana????

Polecane posty

ruuski    0

witam kupiłem prase z 224 niby dla siebie ale wiąże i u siebie na wsi bo zapotrzebowanie co mnie troche zdziwilo jest dosc duze. stad moje pytanie ile bierzecie od kostki???

adrian22    1

taka prasa to bierze się na godzinę nie od kostki przynajmniej od kąd pamiętam u mnie w okolicy tak jest

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    247

jak za ha 100PLN to troszke nedzny interes a co do kostki to mi sie wydaje drogo 1zł za kostke.

U mnie cena godz. i zazwyczaj cena wyglada 1/2 ceny kombajnu

jonek98    883

U mnie też 1/2 ceny kombajnu jak liczyli od kostki to trzeba mieć dobry licznik do belek bo trzeba by ganiać po polu i liczyć

szymon09875    107

U nas zawsze było tak że 1/2 ceny koszenia bizonem czyli od wielu lat 150 zł/h + sznurek chyba że ktoś ma do prasowania wiecej to sznurek dorzucam w cenie

marian2011    111

Ja na godz 150 zł przy ładnym długim polu kłębek starcza mnie na ok 1,45 min 2000 metrów ok 600 kostki nie mam licznika abym dokładnie wiedział

Majesc328    8

Wczoraj przeliczałem ze znajomym koszt sprasowania 1 kostki New Hollandem td5.95 z sipmą i wyszło jakieś 25gr, liczyliśmy tylko koszty paliwa oraz sznurka ale bierze tak samo 1zł za kostke.

Edytowano przez Majesc328

zetorki12    2006

1 zł za kostke ? to wam zazdroszczę ... 1 h niecałe 200 kostek chyba bym się ze wstydu spalił . Są chętni żeby tyle zapłacić? Dużo usług w takiej cenie robicie ?

Edytowano przez zetorki12

Rolnik1973    1275

jak ja bym był bogaty 1zł za kostkę. Ja 150 za godz +0.07zł za sznur od kostki. Wczoraj prasowałem u gościa to w 30minut 327 kostek to byłoby ponad 600zł za godz.

zetorki12    2006

1 zł od kostki to musiałbym brać najmniej 400 na godzinę , tyle to nawet kombajnem nie biorą :P :lol: :D

Davidastra    0

nie wiem czy tyle zrobisz sztuk na godzinę , na spokojnie trzeba liczyć 300 kostek nie wiecej , wiadomo zawracania i przejazdy itd. Ja biore 80 gr od kostki 

marian2011    111

300  spokojnie przy normalnym polu prostym zrobisz w godz razy 80 gr masz 240 zł na godz  ładny grosz ,ja biorę 140-150 zł na godz zależy jakie pole jak daleko muszę dojechać .Kilka lat temu słoma była w cenie za kostke jak sprzedawałem  brałem min 2 zł albo i więcej teraz widzę jest sporo ogłoszeń sprzedam po 1 zł desperaci jedynie chcą posprzątać stodoły po o zysku nie ma mowy

zetorki12    2006

Jak nie zrobię 400 kostek w 1 godzinę to biorę taniej niż normalnie , a biorę 180\h z moim sznurkiem .

maniek183    8

tak czytam i nie wierzę 1zł za kostkę? jakiej długości? czy jak leci?  U mnie facet bierze 150/h + mój sznurek prasuje co roku ok 3500 kostek (1m długości mocno zbite bo to do pieca idzie) 

Zawsze coś opuści z całości dojazd ok 20km prasuje c-330 

zetorki12    2006

Bierz tyle żeby klient był zadowolony ;) .

Edytowano przez zetorki12

MateuszTeam    3

Haha :D ale to pasuje tyle zeby on byl zadowolony i ja :) u mnie po 160/h zł bierze skr, z dojazdem jakies 170-180, ale oni maja sipme z224/1 wiec szybciej im to idzie, fakt ze robią byle jak :D wiec myslalem ze moze połowe z tego co oni wiec 80zł/h ale to chyba troszke mało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy