Kosmo357

zakup ziemi

Polecane posty

Kosmo357    0

Witam własnie skaczylem szkole technikum rolnicze i czy dostalbym kredyt na kupno ziemi na własny rachunek albo dzierzawe dodam jeszcze ze tata nie przepisal mi gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

z takim pytaniem to raczej do banku.

ale wg mnie ciężko będzie bo nie masz własnego gospodarstwa i żadnego źródła dochodu żeby oddać ten kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Na pewno nie. Najprawdopodobniej jesteś bezrobotny więc z czego masz oddać? Na tatę pewnie by się udało ale na Ciebie nie ma opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ja to mam chyba pecha drugi raz w moim życiu sprzedający mi grunty wycofuje się z umowy na tydzień przed notariuszem podobno znalazł lepszego kupca wcześniej dałem zaliczkę i spisaliśmy umowę w sobotę idę odebrać kasę razy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja to mam chyba pecha drugi raz w moim życiu sprzedający mi grunty wycofuje się z umowy na tydzień przed notariuszem podobno znalazł lepszego kupca wcześniej dałem zaliczkę i spisaliśmy umowę w sobotę idę odebrać kasę razy dwa

Przynajmniej dobrze ją spisałeś. Nigdy nie daje się zaliczki na gębę, piszesz umową zadatkową i dajesz większą sumę.

Teraz niech płaci jak ma lepszego kupca.

Jak gość się wycofuje to zadatek musi oddać podwójnie, jak ty się wycofujesz to zadatek przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

w umowie musisz mieć napisane zadatek , inaczej możesz się zdziwić

 

Zadatek różni się od zaliczki tym, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron, druga strona wzbogaca się o wysokość zadatku; natomiast zaliczka jest po prostu zwracana, bez dodatkowych konsekwencji. Zadatek staje się nim tylko wtedy, gdy zostanie to jasno określone w umowie – bez takiego określenia będzie to zaliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie skaczylem szkole technikum rolnicze i czy dostalbym kredyt na kupno ziemi na własny rachunek albo dzierzawe dodam jeszcze ze tata nie przepisal mi gospodarstwa.

 

Ja dostałem kredyt w Banku Spółdzielczym na zakup ziemi ,warunkiem było wpisanie hipoteki na ziemię rodziców.Chodziłem jeszcze wówczas do liceum,popytaj w bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kolego skończyłeś szkołę średnią a nie znasz ortografii !? Jeżeli chodzi o taki kredyt to zapytaj się albo w BGŹ albo w BS Ja osobiście mam w BS bo w BGZ w procencie udział miał 3M a z tym to nigdy nic nie wiadomo. Najlepiej jakbyś miał chociaż 20 % na pokrycie inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

U mnie przez okolo co czwatry znajomy upadl z firma,paru zlicytowali gospodarstwo,jakies 70% splaca kredyt w tym polowa w stresie..... :unsure:Wielu mialo do czynienia z kredytem ok.90%.Udanego zakupu ale najpierw skalkuluj czy wyjdzie na swoje bo pozniej nie ma zmiluj....Pozdrawiam na tym pomysl dobrze i z czasem nie na szybko.Decyzja na hipoteke jest szybka

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Przynajmniej dobrze ją spisałeś. Nigdy nie daje się zaliczki na gębę, piszesz umową zadatkową i dajesz większą sumę.

Teraz niech płaci jak ma lepszego kupca.

Jak gość się wycofuje to zadatek musi oddać podwójnie, jak ty się wycofujesz to zadatek przepada.

Właśnie wróciłem od sąsiada. Zadatek oddał podwójnie i jescze ma oddać za talerzowanie, tak więc zachował się honorowo, ale i tak szkoda bo to ładny kawałek pola. Niestety nie stać mnie na zapłacenie 55 tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przynajmniej tyle, a po ile u was ple chodzi.

Bo w tym roku miałem podobny przypadek, zadzwonił do mnie gość ze chce pole sprzedać, w tych okolicach chodzi od 50 tys i tak powiedziałem ze dam, w spółdzielni dawali przynajmniej 45 tyś ,a rolnik co dzierżawił od niego to pole,od ładnych paru lat i nie mały byle jaki, max dawał mu 43 i powiedział że nie mam opcji dać więcej.

Więc ja kupiłem a ten się na mnie teraz gniewa, a czekaliśmy ponad miesiąc na jego decyzję czy kupuję.

Teraz słysze o 55-60 wołają w tym regionie, a jeden nawet 80 ale nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Przynajmniej tyle, a po ile u was ple chodzi.

Bo w tym roku miałem podobny przypadek, zadzwonił do mnie gość ze chce pole sprzedać, w tych okolicach chodzi od 50 tys i tak powiedziałem ze dam, w spółdzielni dawali przynajmniej 45 tyś ,a rolnik co dzierżawił od niego to pole,od ładnych paru lat i nie mały byle jaki, max dawał mu 43 i powiedział że nie mam opcji dać więcej.

Więc ja kupiłem a ten się na mnie teraz gniewa, a czekaliśmy ponad miesiąc na jego decyzję czy kupuję.

Teraz słysze o 55-60 wołają w tym regionie, a jeden nawet 80 ale nikt nie chce.

U nas 37 za ha to max ale jak masz 6-8ha w kawałku to 55 to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemia ziemi nierówna, może napiszcie o jakich klasach piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koło mnie 4 kl, jakieś 40 i nie ma, a ponad 50 to z 10 km ode mnie za 3a i 3b przeważnie.Ale wole dać po 50 i się cieszyć że się rodzi i nie wypala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, założyłem temat, ale nikt nie odpowiada więc napiszę tutaj. Mam możliwość kupić ziemię rolniczą na powiększenie gospodarstwa. Ziemia ta jest świeżo przepisana na syna poprzednich właścicieli, w zamian za emeryturę na dla jednej osoby. Moje pytanie jest następujące czy jak nowy właściciel będzie chciał mi ją sprzedać będzie musiał zapłacić 19% czy nie? Jeśli tak czy idzie ten podatek ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jesli sprzeda ziemie w przeciągu 5 lat to podateczek bedzie trzeba zaplacic. Ominąc tego nie ominiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Zwolniona jest ziemia rolnicza od podatku.zmieniło sie prawo.pod warunkiem ze nie utraci statusu ziemii rolnej a kupujący weźmie ja jako grunt rolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Ciekawy jestem czy po wyborach coś się zmieni w kwestii podatków? Coraz częściej słyszy się w mediach o konieczności większego opodatkowania w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

prędzej czy później to nastąpi tak samo jak zniesienie dopłat może nie za rok czy 2 ale za 5-10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

marża 4,5% -chyba żart , w zwykłym banku <np.BPS , BGŻ> można osiągnąć marżę 2-2,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

powyżej 500.000 marża może być 3,5%. Dużym plusem jest niska prowizja, wkład własny od 1% i długi okres. Poza tym wycenę ziemi robimy dopiero po decyzji kredytowej, a więc w momencie kiredy ma sie już pewnośc uzyskania pożyczki. Nie wywalamy więc pieniędzy w błoto na niepotrzebną wycenę ziemi.

 

Dodatkowym atutem są bardzo elastyczne spłaty, raty równe, malejące i co ważne możliwość spłaty odsetek raz na kwartał, a kapitału raz na rok.

 

Przy tak długim okresie i ratach malejących średnioroczny koszt jest bardzo niski. Ostatnio robiłem pożyczkę na 15 lat na 1.000.000zł, to koszt roczny wyszedł 2,8% (biorąc pod uwagę wszystkie koszty do kapitału całej pożyczki).

 

Oferta jest więc bardzo korzystna.

 

Poza tym decyzja w dwa dni przy minimalnych dokumentach to również bardzo duży atut.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Sądej

 


www.premiumdirect.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

w umowie musisz mieć napisane zadatek , inaczej możesz się zdziwić

 

Zadatek różni się od zaliczki tym, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron, druga strona wzbogaca się o wysokość zadatku; natomiast zaliczka jest po prostu zwracana, bez dodatkowych konsekwencji. Zadatek staje się nim tylko wtedy, gdy zostanie to jasno określone w umowie – bez takiego określenia będzie to zaliczka.

Mozesz podrzucic link do tych umow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj