Zaloguj się, aby obserwować  
max9931

żółw/zając i podpora hederu

Polecane posty

max9931    0

Witam!!!

Mam problem z spowalniaczem w Bizonie. Mianowicie nie chce działać poprawnie siłownik. Gdyż siłownik tylko wychodzi a nie chce wciągać. Jak trzeba ustawić wszystko aby chodziło poprawnie. Bo bez niego nie da się młócić. Proszę o pomoc!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

napisz konkretniej o co chodzi, wnioskuję, że przekłądamia bezstopniowa od jazdy blokuje się i nie chce zwalniać?? czy po przesmarowaniu tej pływającej w środku jest poprawa?? może siłownik puszcza w jedną stronę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

wszystko jest przesmarowane. I tylko siłownik działa w jedną stronę i gdy wypchnie nie chce się z powrotem chować. Co może być winą?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

To może być wina uszczelnienia siłownika, że działa w jedną stronę. Ale z niego nic nie cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nie musi ciec, przeciek może być na uszczelniaczach wewnątrz na tłoczysku, nie na zew. uszczelnieniach,

budowa siłownika

zobacz na schemat siłownik 2stronnego działania ma więcej uszczelnień

 

może być jeszcze zużyte koło pływające i piasta na której się przesuwa, będzie się wtedy klinowało i kombajn dostaje "szybkiego Lopeza;D" ale to zwykle ustaje po jej przesmarowaniu, w Kółku mamy tak w jednym kombajnie, puki co wozi się smarownicę i co 2-3 godziny smarowanie

 

poluzuj pasy i sprawdź luzy na kole pływającym na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

Witam.

Mam pytanie odnośnie włączania żółwia i zająca.Po co jest ono związane z sprzęgłem. Po to tylko aby przy zmianach biegów były mniejsze skoki przełożeń po przez naciśnięcie sprzęgła ??

 

Czy podpora hederu służy tylko do transportu kombajnu bez zespołu tnącego czy można ją używać kiedy mamy założony heder? nie trzyma mi wysokści i siłowniki lekko opadają i co chwila trzeba podnosić opuszczać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Żółw/ zając- kombajn rusza bez szarpnięć i zawsze to trochę mniejsze obciążenie dla skrzyni.

U nas mimo, że siłowniki trzymają heder to w tych dwóch bocznych rurach (obok siłowników) mamy ponawiercane otwory 12mm i ustawiamy wysokość cięcia. Są 3 otwory na dole- do pracy i 1 na górze- transport. Już wiele lat tak pracujemy. Piszę o Bizonie ZO 50- bez sprężyn przy siłownikach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

no właśnie widziałem że tam są otwory ale czy napewno może utrzymywać heder to nie wiedziałem dlatego wolałem zadać pytanie..dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grisza1985
      Witam!od niedawna jestem posiadaczem MF 3070 i podczas przerzucania z zółw na zajac i odwrotnie ciezko chodzi wajcha trzeba troche szarpnąc mocniej wtedy wszystko wraca do normy co moze byc przyczyną?
    • Przez JDfan
      Witam
      Mam następujący problem z moim JD 975 a mianowice bardzo szybko opuszcza heder, lekko dotknę dzwigni a heder momentalnie leci w dół, czym to może być spowodowane??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj