Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

jak zaorać po podoryce ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Was wszystkich mam małe pytanie , pierwszy raz będę robił podorywkę i chciałbym zapytać czy jeśli w tym roku wypada mi orać w skład to orkę zimową też robić w skład czy w rozorywkę ? czy może podorywkę zrobic na rozorywkę a orke zimową w skład ? ( na środku pola mam bruzdę )

 

Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

hmmm... osobiscie to proponuje zrobic tak zeby w orce zimowej było jak najmniej bruzd ponieważ pole równiejsze jest do wiosennego siewu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A może zrezygnuj z podorywki sąsiedzi już dawno ja z pięć lat temu nie robimy podorywek i trudno znależć w okolicy pole podorane nawet poplony siejemy w ścierniskowca albo talerzówkę szkoda paliwa i zdecydowanie lepiej się potem orze ,robi się nie kiedy opryski dodatkowe jakiś koszt ale i tak taniej jak podorywka bronowanie i czas swuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak ma mało pola to inwestowanie w talerze się nie opłacą wymieszanie ziemi z resztkami pożniwnymi jest jak najbardziej wskazane.

Z czasem ustawisz sobie robotę żeby było tak jak chcesz w zależności czy będziesz chciał mieć bruzdę na zimę na kraju pola, czy będziesz chciał przerzucić ziemię bo miedza wysoko lub bo pole jest pochyłe. Porobisz i samo się wyjaśni.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam c330 to scierniskowiec odpada . tak myśle że opryskam bo jest troche zielono jakimś opryskiem z glifosatem i na zime w skład (orkę głęboką ) co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co My możemy na to, po prostu robisz co uważasz za słuszne, tu nikt za Ciebie nie będzie decydował w gospodarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właśnie ja chce tylko zapytać czy ten oprysk będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jm126
      Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj