5714mf255

pierwsze kroki w prasowaniu proszę o pomoc

Polecane posty

5714mf255    32

witam wszystkich tydzień temu zakupiłem nową prase rolująco i pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia prosze o pomoc a mianowicie co zrobić jak mam mniej więcej pół balotu w komorze i brak słomy na polu da sie to owinąć?

prasa metal fach z564 rn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Ta prasa to chyba Z 562?

Jak jest mało w komorze to nie widzę sensu owijania, bo albo się rozleci na polu albo przy załadunku, transporcie czy rozładunku. Nie lepiej jechać na drugie pole albo przywieź do domu i wywalić bez związywania do bieżącego zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Lisek66, byłoby miło, gdybyś na przyszłość powstrzymał się od komentarzy, które niczego nie wnoszą. Jeśli ktoś zadaje pytanie, to znaczy, że potrzebuje pomocy, a nie pseudodowc*pnych mądrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Jeszcze jedno pytanie zrobiłem około 70 rolek słomy i dwa razy zapchalo mi przy rotorem i oczywiście ścielo śruby zabezpieczające co może być przyczyną. Prasuje ursus 11054 110 km obroty silnika około 1500 prędkość 5-6 km\h (słoma z owsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Jeszcze jedno pytanie zrobiłem około 70 rolek słomy i dwa razy zapchalo mi przy rotorem i oczywiście ścielo śruby zabezpieczające co może być przyczyną. Prasuje ursus 11054 110 km obroty silnika około 1500 prędkość 5-6 km\h (słoma z owsa)

A jaka prędkość WOM??


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Jestem zielony w tym temacie ale słoma była wilgotną z dużą rosół zacząłem prasować o 4 rano a złapali mi około 8 podejrzewam ze za niskie obroty ciągnika i nie uzyskuje pełnych obrotów 540. Wszystko robiłem sznurkiem w poniedziałek spróbuję siatka na wyższych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

metal -fachy słabo nadaja się do prasowania słomy ... niestety ... a to bela sie zatrzyma ... a to słomy za mało ... pasówki sa pod tym kątem lepsze ...

niestety jak jest mało słomy to sznurka nie pociągnie ... jak masz niedaleko pole to lepiej zostawic w komorze i do domu dojechac

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Dziękuję wszystkim ale jeszcze jedno przy owijania siatka skąd będę wiedział ze rolka jest już owinięte? Na sterowniku mam cały czas trzymać podawanie siatki czy też nacisnąć puścić? Tak jak pisałem w całym życiu zrobiłem 70 parę rolek i owijalem sznurkiem. Wiem ze dla wszystkich to coś normalnego ale jestem laikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Akurat z Metal Fachem nic wspólnego nie miałem ale przeważnie jest tak, że tylko wciskach przycisk aby rozpocząć owijanie. Później już przebiega automatycznie i jest jakiś mechanizm zliczający ilość owinięć (którą możesz zmieniać) po czym się zatrzymuje i odcina siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc zależy od pogody ale może jutro coś sprawuje to zobaczę co i jak z siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc zależy od pogody ale może jutro coś sprawuje to zobaczę co i jak z siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez user88
      Witam.
       
      Mam problem z napędem.
      Włącznik w kabinie wł/wył naped wiec ciśnienie i wszystko po drodze powinno byc ok.
      Przy małym obciążeniu przód wspomaga tylne koła, ale problem zaczyna sie  gdy zapieram o drzewo - na półsprzgle jeszcze widac, że przód chce krecic, ale po puszczeniu przednie koła i wał napedowy przeskakuja jakby omykał (coś po drodze  w przystawce lub skrzyni?).
      Po zdjęciu przystawki - wałek pośredni wałka WOM jest cały i ma luz na oko max 1 mm(za łożyskach igiełkowych)
      Wieniec na dzwonie ma luz dość spory na boki pod katem można go układać. Byłem u Agroszyszki bo mam niedaleko to dali mi taki pierścień który blokuje wieniec, żeby się nie zsunął, ale nie wiem jak to zdemontować...na prasie stawia opór.
      Jak się dobrze przyjrzę to widać, że na wieńcu na styku z koszem sa trochę wyrobione frezy - może to one przeskakują pod dużym obciążeniem, ale tarczki chyba szybciej by popuściły...
       
      Prosze o sugestie i z góry dziekuje.
      Grzegorz
       
       
    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    • Przez Makis2111111
      take jak na zdjeciu sa dobre na ciezke redziny?
      To bedzie jaka cylindryczna?
       
       



    • Przez Konrad2510
      witam czym zwalczyć oset w pszenicy bo jest jego w ciul wiem że już późno ale muszę opryskac zanim wydali nasiona
    • Przez BRADERY
      case 2188 witam . problem jest taki : po zakupie kombajnu zauważyłem że była przesunięta tabliczka z podzialką , wskazówka i śruby ograniczające minimum też ruszane a wskazanie na monitorze nie działa . kosze tak jak jest ale wiem że nie jest to tak jak być powinno . niestety z instrukcją nie wiele można z ty zrobić .może ktoś by był tak uprzejmy i zrobił by pomiar gdy wskazówka jest na zero
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj