konrad2903

Sipma z224/1 1992r problem z wiązaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad2903    0

Witam mam pewien nietypowy (tak mi sie zdaje) problem z moja prasą otóż sznurek z poprzedniej paczki jest w następnym związanym snopku ten sznurek od niezwiązanego tak jak na zdjęciu a i jeszcze pentelka jest tylko na jednym koncu sznurka miał ktoś może taki problem prosze o pomoc problem występuje tak co 30-40- paczek i jest nieco denerwujący

post-137452-0-77654300-1407061304_thumb.jpg post-137452-0-61015700-1407061423_thumb.jpgpost-137452-0-27008300-1407064016_thumb.jpg

Edytowano przez konrad2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Jeżeli chodzi o pentelkę na końcu sznurka to trzeba poluzować nakrętkę (o 1-2 obroty) która dociska sprężynę palca supłacza. Klucz 13.

Co do sznurka zostającego w następnej belce, to chyba trzeba wyregulować półksiężyce. Sprawdź tez czy nóż dobrze zgarnia sznurek z palca supłacza. Musimiędzy nimi być malutki odstęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Sprawdż czy nożyk jest ostry , zobacz rolkę od dżwigni noża czy nie stoi ewentualnie potraktuj dżwignie młotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad2903    0

ok dawid2m jutro tak zrobie półksiężyce regulowałem w rozmaite sposoby nic nie pomaga nożyk jest ostry dzwignie nożową podginałem nic to nie dało rolka obraca się lekko ale ma spore luzy jutro zamienie całę dzwignie nożowe może to pomoże ;p aaaa i dzięki za szybką odpowiedz ;)

 

aa i jeszcze coś w sianie puszcza znacznie żadziej a czasami nawet wcale ;p

Edytowano przez konrad2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Luzy na korpusie też mogą być przyczyną takich zdarzeń. Można albo oddać je do speca, niech dorobi tulejkę, albo kupić nowy korpus - kompletny kosztuje chyba coś około 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

dawid2m między palcem a dzwignią zgarniacza nie może być nawet mikro mikromilimetra luzu jak podnosisz aparat do góry to musisz czuć mały opór że dzwignia zgarniacza trze o palec tak samo jak go opuszczasz sam aparat bez pomocy nie ma prawa opadnąć, lepiej spokojnie sobie to dopasować potem masz spokuj na długi czas ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad2903    0

Jeżeli chodzi o pentelkę na końcu sznurka to trzeba poluzować nakrętkę (o 1-2 obroty) która dociska sprężynę palca supłacza. Klucz 13.

Co do sznurka zostającego w następnej belce, to chyba trzeba wyregulować półksiężyce. Sprawdź tez czy nóż dobrze zgarnia sznurek z palca supłacza. Musimiędzy nimi być malutki odstęp.

 

zrobiłem tak jak powiedziałeś dzięki pomogło na jakieś 250 paczek zero puszczonych temat do zamknięcia ;P

Edytowano przez konrad2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Niby wiem wszystko o tej presie ale dzisiaj małą godzinę miałem problem pierwszy wyjazd w siano i prawy aparat nie wiązał zrywał co drugi klocek kombinowałem docisk sznurka docisk trzymacza palec i nic już załamany co kręcić doszłem że sznurek rwie się między iglicą a wkładką iglicy tydzien temu zmieniałem na nowe te wkładki kompletne smarowanie i presy i jak zawsze oklejenie boków wkładek klejem Distal 10 min schnięcia i działało ,teraz miałem inny klej wytrzymał kilka klocków potem wytarł się i problem ., macie inne sposoby na wymianę tych wkładek , a tak na łące wybiłem wkładkę i jazda baz i wszystkie baloty związane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dopasowałem kawałek zabezpieczenia sprężynowego , a po za tym zrobiłem lekki rowek pilnikiem 5 mm na środku wkładu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj