Skocz do zawartości
konrad2903

Sipma z224/1 1992r problem z wiązaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
konrad2903    0

Witam mam pewien nietypowy (tak mi sie zdaje) problem z moja prasą otóż sznurek z poprzedniej paczki jest w następnym związanym snopku ten sznurek od niezwiązanego tak jak na zdjęciu a i jeszcze pentelka jest tylko na jednym koncu sznurka miał ktoś może taki problem prosze o pomoc problem występuje tak co 30-40- paczek i jest nieco denerwujący

post-137452-0-77654300-1407061304_thumb.jpg post-137452-0-61015700-1407061423_thumb.jpgpost-137452-0-27008300-1407064016_thumb.jpg

Edytowano przez konrad2903

dawid2m    0

Jeżeli chodzi o pentelkę na końcu sznurka to trzeba poluzować nakrętkę (o 1-2 obroty) która dociska sprężynę palca supłacza. Klucz 13.

Co do sznurka zostającego w następnej belce, to chyba trzeba wyregulować półksiężyce. Sprawdź tez czy nóż dobrze zgarnia sznurek z palca supłacza. Musimiędzy nimi być malutki odstęp.

crystalzts    14

Sprawdż czy nożyk jest ostry , zobacz rolkę od dżwigni noża czy nie stoi ewentualnie potraktuj dżwignie młotkiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

konrad2903    0

ok dawid2m jutro tak zrobie półksiężyce regulowałem w rozmaite sposoby nic nie pomaga nożyk jest ostry dzwignie nożową podginałem nic to nie dało rolka obraca się lekko ale ma spore luzy jutro zamienie całę dzwignie nożowe może to pomoże ;p aaaa i dzięki za szybką odpowiedz ;)

aa i jeszcze coś w sianie puszcza znacznie żadziej a czasami nawet wcale ;p

dawid2m    0

Luzy na korpusie też mogą być przyczyną takich zdarzeń. Można albo oddać je do speca, niech dorobi tulejkę, albo kupić nowy korpus - kompletny kosztuje chyba coś około 800 zł.

marian2011    111

dawid2m między palcem a dzwignią zgarniacza nie może być nawet mikro mikromilimetra luzu jak podnosisz aparat do góry to musisz czuć mały opór że dzwignia zgarniacza trze o palec tak samo jak go opuszczasz sam aparat bez pomocy nie ma prawa opadnąć, lepiej spokojnie sobie to dopasować potem masz spokuj na długi czas ,

konrad2903    0

Jeżeli chodzi o pentelkę na końcu sznurka to trzeba poluzować nakrętkę (o 1-2 obroty) która dociska sprężynę palca supłacza. Klucz 13.

Co do sznurka zostającego w następnej belce, to chyba trzeba wyregulować półksiężyce. Sprawdź tez czy nóż dobrze zgarnia sznurek z palca supłacza. Musimiędzy nimi być malutki odstęp.

zrobiłem tak jak powiedziałeś dzięki pomogło na jakieś 250 paczek zero puszczonych temat do zamknięcia ;P

marian2011    111

Niby wiem wszystko o tej presie ale dzisiaj małą godzinę miałem problem pierwszy wyjazd w siano i prawy aparat nie wiązał zrywał co drugi klocek kombinowałem docisk sznurka docisk trzymacza palec i nic już załamany co kręcić doszłem że sznurek rwie się między iglicą a wkładką iglicy tydzien temu zmieniałem na nowe te wkładki kompletne smarowanie i presy i jak zawsze oklejenie boków wkładek klejem Distal 10 min schnięcia i działało ,teraz miałem inny klej wytrzymał kilka klocków potem wytarł się i problem ., macie inne sposoby na wymianę tych wkładek , a tak na łące wybiłem wkładkę i jazda baz i wszystkie baloty związane

zetorki12    2027

Ja dopasowałem kawałek zabezpieczenia sprężynowego , a po za tym zrobiłem lekki rowek pilnikiem 5 mm na środku wkładu .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy