Zaloguj się, aby obserwować  
niciex

Kłosy i syf w zbiorniku Mercatora 75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niciex    14

Po wczorajszym wyjezdzie w pole zauważyliśmy żę do zbiornika ze zbożem dostaje sie kupa syfu tj.kłosy wymłócone i niewymłócone i inny syf ze zboża.Jak zaradzić aby zbiornik był zazwyczaj czysty i co zrobić na aby każdy kłos był wymłócony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Musisz sprawdzić czy rafy nie są uszkodzone i ustawić klepisko , obroty cepów , rafy musisz tak ustawić aby nie wymłócone kłosy wracały na klepisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

a właściwie co to są te rafy i mowiac o obr. cepów masz na mysli obr młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

jak syf w zbiorniku najpierw pozamykaj trochę sita a szczególnie dolne. Przedłużenie górnych ustaw tak aby wpadał niewymłócony kłos. Daj trochę wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

sprawdź napięcie pasów.

mi leciało do zbiorniku pełno brudów, jak ten główny pas co napedza wytrząsaki i podsiewacze sie poluźnił i wszystko zaczeło wolniej pracować niz powinno (łąznie z wentylatorem, który to nie wywiewał plewek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Potrzebuję waszej pomocy. Wczoraj przyświeciłem latarką w pusty zbiornik oleju hydraulicznego w moim Z056. I zobaczyłem tam stos jakiś okrągłych blach. Dzisiaj odkręciłem pokrywę i znalazłem takie coś jak filtr ssawny. W starym katalogu nie ma czegoś takiego, ale kupiłem kombajn z wymienionym zbiornikiem i w jakimś nowszym katalogu to znalazłem, ale mniejsza z tym. Rozebrałem ten filtr i okazało się że:
      - całość wygląda tak (ułożone tak, jak były zmontowane, te dwa czarne wkłady były na samym spodzie)
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f5a0a1f5230d75e5.html
       
      - pierwszy wkład od góry i dwa na samym spodzie pokryte są czymś takim jak papier
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cd185b506e41191b.html
       
      - wkłady środkowe nie miały żadnej siatki czy papieru, a w środku były puste
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6f7ac47ee09203b0.html
       
      - magnesy cą całe w jakichś opiłkach lub w pordzewiałej siatce
       
      Może wie ktoś jak to powinno wyglądać i ewentualnie ile te wkłady mogą kosztować.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wiecie może ile wchodzi zboża do zbiornika po cemencie taki jak na ogłoszeniu. http://tablica.pl/oferta/jestes-rolnikiem-musisz-to-miec-silos-na-zboze-cement-CID757-ID30TrT.html#57b5e8d91c
    • Przez cococo12
      Witam,
      w zbiorniku paliwa urwała się przegroda, czy można nadal z tym pracować czy konieczna będzie wymiana zbiornik. Miał ktoś taką sytuację?? proszę o odpowiedzi i porady
    • Przez PaweBokiniec
      witam chodzi mi dokładnie o wysokośc klepiska sit na kturej dziurce powinien być wiater i czy można go kosić na sicie do zborza mam taki problem bo strączki a raczej kawałki stronczków wpadają do zbiornika z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Peron
      Witam
       
      Mam taki problem: średnio co dwa lata muszę wyciągać tą przekładnię (jest za przenośnikiem zbożowy, napędza ślimak w zbiorniku) i regnerować, bo mi się rozsypuje, tzn. siadają łożyska, tryby. Smaruje to co jakiś czas, ale po smarze zostaje tylko coś w rodzaju zbitego popiołu. Moje pytanie jest takie: co jest przyczyną??? Bo już nie mam na to koncepcji.....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj