Skocz do zawartości
ahten

obornik bydlęcy czy pomiot ptasi

Polecane posty

ahten    13

Mam do zakupienia ilości całosamochodowe ~24 tony obornika bydlęcego albo kurzaka w okolocach około 1 k zł za tone. Obornik bydlęcy jest zeszłoroczny i dwuletni a kurzak świeży. Czy opłaca mi się brac taki obornik za taką cene? Który będzie lepszy? i jak to jest z zeszłorocznym obornikiem bydlęcym, będzie odpowiedni pod zboża?

Edytowano przez ahten

milanreal1    290

Ciężko powiedzieć który lepszy bo każdy ma swoje wady i zalety. Pomiot ma ogromne ilości azotu i wg nie powinieneś dawać więcej niż 10t/ha. A obornik bydlęcy powinieneś dawać ok 3-4 razy więcej alby dać tyle azotu co w pomiocie, ale obornik bydlęcy dostarczy znacznie więcej materii organicznej oraz jego mineralizacja przebiega powoli co wpływa na jego długie działanie, szczególnie korzystne na glebach lekkich.

Wiadomość z agroFakt.pl

ahten    13

Oj nie za tone, tylko za cały samochód (24 tony) - 1 k zł. Czyli jakbym wział bydlecy to najlepiej cały ten jeden samochód rozrzucić na 1 ha pola?

Co myslicie o tej cenie? jak to jest w Waszych rejonach?

Pawell18    13

Mam do kupna gnojowice od swinek 10tyś za 100 zł to tanio czy drogo ?

drogo... u nas za taką cenę sprzedawca sam nawozi tą gnojowicę na pole kupującego.

a jak bierzesz swoim beczkowozem to nie płacisz nic

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZETOREXX85
      Witam. Doradźcie mi czy widły kute są lepsze od wideł toczonych.Ponoć na toczonych zawiesza sie obornik.
    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez Michal2401
      Witam, mam zamiar zainwestować w niewielką uprawę czosnku. Stanowiskiem pod tą uprawę ma być gleba gliniasta. W tym roku są tam rośliny okopowe, wcześniej był to nieużytek. Wiosną wapnowałem przed i po przekopaniu a do tego nawóz i gnojówki, biohumus na rosnące rośliny. Są one w dobrej kondycji, dość ładne, lecz susza i tak twarda ziemia w pierwszym roku zrobiło swoje. Moje pytanie brzmi, czy jest sens sadzić tam czosnek? Czytałem, że lubi gleby gliniasto-piaszczyste. Mam zamiar dać około 60-70 t. obornika przeliczeniowo na ha. głównie bydlęcego z niewielkimi ilościami mieszanki kurzego-gołębiego i od królików. Około 15 % tej mieszanki. Na przygotowaną i przewróconą ziemię mam zamiar dać użyźniacz glebowy ( biohumus ). Jakie nawozy zastosować na zimę i wiosnę oraz w jakich dawkach? Myślałem o siarczanie potasu po około 150 - 200 kg. ha na zimę?  Wiosną 400 kg. ha azofoski lub Yara mila Complex. Chciałbym również zaraz po zasadzeniu ściółkować to słomą? To dobry pomysł i termin? Kiedy najlepiej to zrobić. Co o tym sądzicie? .