Skocz do zawartości
Arturo1610

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

Polecane posty

aresss    6

Kolego , masz pojęcie co niemiecka gospodarka robi z naszą ? przywożone zostaje tirami mięso wieprzowe z Niemiec z rezerw z 15 lat , a my je produkujemy za darmo, tak Niemcy od nas zabierają wołowinę za pół darmo i idzie dalej za inną cenę.

znajomy robi w kurnikach w Niemczech , przywożone zostaje to co na utylizację do nas do produkcji drobiu (nawet w mojej okolicy) i jesz smacznego kurczaka z marketu..

trzoda chlewna ? sprzedaje po 3 zł /kg , żeby nie przywozili tego świństwa z Niemiec to nasza produkcja wystarcza na 80% naszego kraju.

a my w zamian za ich dobroczynne zabieranie naszego dobrego mięsa dostajemy to z ich rezerw, zabieramy maszyny które u nich pewnie idą na utylizację (jak ta trzoda i drób) albo dostajemy kasę z Unii i kupujemy nowe ,niemieckie, co za tym idzie wspieramy ich rozwój maszyn, i gospodarki. A nasze upada do końca,co za tym idzie jest coraz gorsza jakość naszych produktów

I to jest to współgranie z Polską ? Z samymi korzyściami dla nich ? Gdzie oni kierują naszą gospodarką ? która kieruje się ku upadkowi

Ciśnienie na Niemcy opisałem wyżej , i nie chodzi tu o samych Niemców...

I tak kupujecie niemieckie a ciekawe jak nasza gospodarka będzie wyglądać, markety (nie Polskie) i produkcja rolnicza, którą kierowac będą Niemcy  tak to będzie wyglądać. 

Zobacz se również Polskie maszyny na pokazach jakichkolwiek.. Jak są pokazane, zawsze z najgorszej strony, a proponowane same zachodnie.Będziesz na jakiś to zauważ jak to wygląda.

Dlaczego Zetora? Bo URSUS to nie jest Polski ciągnik tylko poskładany cały świat i się Go obawiałem, gdyby Ursus , tak jak zetor się rozwinął(po 90latch Zetor modernizował się  i się ulepszył a Ursus wiadomo) to na pewno byłby kupiony Ursus 

A zetor także był kupiony krajowy , więc Handel w kraju powinien się odbywać,

a reszta maszyn które kupiłem i kupowałem są Polskie, I dopóki będzie taka  możliwość będą kupowane raczej Polskie(chyba że budżet nie pozwoli )

Więc jak kolego chcesz być tanią siłą roboczą dla Niemców, i jeść ich mięso , to proszę bardzo , to jest twoje zdanie, JA mam odmienne zdanie na ten temat i czekam w końcu no jakąś zmianę w naszej gospodarce.

A co do prasy aj mam z 569/1 (2008r) komora łańcuchowa walcowa , zamki na komorze , i robię słomę , sianokiszonkę , gorczycę , łubiny ,cuda nią prasuję i słoma wiadomo, nie była by zbita to nic się nie stanie,Ale kiszonki? nie miałem nigdy problemów z nimi, nigdy nic się nie popsuło z winy braku z bicia bela, więc aj pracuje nią od 2013 roku i nie narzekam, jedynym mankamentem jest owijanie Sznurkiem ( co trwa dosyć długo ) Ja jako użytkownik i operator polecam :)

Pozdrawiam ;)

Manius2707    0

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-john-deere-575-CID757-IDdkqif.html#facc497ce5

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-sipma-z590-1-power-cut-CID757-IDdgJYb.html#b645d9fcf8

Dodaje tu dwa linki do pras podobna kasa lecz marki różne... rocznie w sumie około 500 bali z tego 250-300 kiszonka.

Moje pytanie brzmi którą wybrać co będzie dla mnie lepsze przy takiej ilości??? mniej awaryjne tańsze w utrzymaniu itd....???

aresss    6

Co do sipmy gdzieś był temat o niej , generalny remont jej kręci się ok, 6 tyś zł , lecz nie wiem jak jest z dostępnością części , bo model z590 jest mało spotykany, więc tego nie wiadomo jak jest  , bynajmniej u ciebie , Tańsza w utrzymaniu na pewno będzie sipma , aczkolwiek jak wyżej pisałem, nie wiem jak z dostępnością części,

Co do John deere się nie wypowiadam, bo nie mam styczności z zachodnimi prasami. ;)

Pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kierowiec    18

Ma ktoś pomysł jak dorobić dodatkowy napinacz łańcucha tego z lewej strony sipma 569/1 napędzającego 3 walce + łańcuchy? chciałbym to zrobić w miejscu gdzie na tarczy zegara jest 11. chciałbym dodać taki plastikowy ślizg aby te koło zębate zachaczało większą ilością ząbków za łańcuch, w tym przypadku nawet 1 ząbek to jest bardzo dużo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez Arto96
      Witam. Mam dosyć znany problem jeśli chodzi o prasy marki Sipma. Chodzi o to, że zwija siatkę do środka. Na początku, gdy złapie siatkę z materiałem ściąga ją do środka i wtedy po zmniejszeniu obrotów próbuje łapać na boki. Te wałki co łapią siatkę są ciasno po bokach (napinanie sprężynkami) ale zauważyłem że na środku da rade wydrzeć siatkę ręką. Hamulec jest wyregulowany tak, że siatkę można obrócić jedną ręką, a pręt rozprowadzający optymalnie. Co zrobić aby ładnie rozciągało siatkę, chodzi o fabryczną regulację bez dodawania własnych udoskonaleń. Może ktoś wie jak to dobrze wyregulować. Dodam, że siatka jest z dobrej firmy (Hellasnet) ze ściagaczami bocznymi. Jeśli nie można tego fabrycznie wyregulować proszę o jakieś wskazówki co do udoskonalenia tego sprzętu. Widziałem w galerii Agrofoto, że dodany jest taki pręt ale może jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Dodaję zdjęcia i liczę na spostrzeżenia.

• Przez restrukturyzacja2016
      Witam. Moje pytanie jest bardzo obszerne, dlatego proszę odpowiadać w więcej niż jednym zdaniu. Więc, chodzi dokładnie o wymieniony wyżej model prasy rolującej. Zamierzam właśnie taki sprzęt zakupić i w związku z tym, nasuwa mi się kilka istotnych pytań. Czy ogólnie POLECACIE tą prasę rolującą? Mam traktor c-360 i c-360 3P. Czy przy typowej "sześćdziesiątce" (ursus) ta prasa będzie swobodnie pracowała? Czy sprzęt będzie dobrze zbijał balot? Dodam, że prasa jest na SZNUREK. Czy właśnie bele owinięte sznurkiem z tej prasy się nie rozsypują, czyli nie są fatalnej jakości, np. pod względem ścisku i jednolitości balota? Czy nie wypadają "KLUSKI" zamiast porządnych zbitych bel? Czy to prawda o jakiejś blokadzie hydraulicznej (zamki, haki), że bela wyskakuje przedwcześnie? O co w ogóle z tym chodzi?Wady i zalety tej prasy.

Pozdrawiam, w oczekiwaniu na odpowiedzi.
      PS. Wiem, że był już taki temat...
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.