Arturo1610

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Ja mam feraboli entry 6 sezon - w tym roku 1400 belek, jak na razie bezawaryjnie, poprzednie sezony około 1000 rocznie. Bela słomy waży średnio 185 kg sprzedawałem na wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1224    3

Ja posiadam sipme z 569/1 z 2010r robie 400 beli rocznie i niema na co narzekac może przesto że chodzi z c 360 co do kupna to można by było zainwestowac w claasa 46 dobze zbiaja i chodzi z 902 wiec 385 A tez sobie poradzi a masz rotor dodatkowo do kiszonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Mikruss-Nie wygłupiajmy sie z ważeniem ;), pisał wyzej kolega ze miesci 3 baloty po sipmie w jedną belke :P (licząc jak u gory uzytkownicy pisali ze wazy cos koło 200kg po jd to moja wazy cos koło 70 kg :rolleyes:,zastanawiam sie po co mi Tur <_<

 

A co do prasy,ja nie mogę narzekac zawsze pojechałem na pole i skonczyłem bez zbednych usterek , prasowałem,raz szybciej raz wolniej,boo az takiego doswiadczenia nie mam przy pracy na takich maszynach ale zawsze zacząłem i skonczyłem to co mialem zrobić.

Zapchac tez mi sie nigdy nie zapchała :rolleyes:,A ja sam na dobijanie nie narzekam,mnie to satysfakcjonuje ;)

Wiec mowcie sobie o tych prasach co chcecie,moze jak bym robił większe ilości to bym zmienił zdanie ale jak na razie nie narzekam,jestem z niej zadowolony ;)

 

Pozdrawiam ! ;)

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

aresss nikt ni bedzie ważył ;)

bo i po co ;)

no jakby balocik ważył z 70 kg to mocne widły by wystarczyły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Więc jak już chcemy oceniać i porównywać,bo u "wujka" pracuje to trosze z rozwagą,bo niedługo by wyszło ze mała kosta bedzie cięższa niż balot :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

no widze ze sipme to jak kto trafił ;D dokłdnie tak w JD byl problem z sianokiszonką bo z rozpoczeciem bala juz nie kiedy nabrałem doświadczenia :P znajomy ważył bele po sipmie i miała 180 kg wiec chyba nie tak zle :) i dokłdnie jak kolega pisał takie porównywanie bo u "wujka" jest bez sensu, bo wychodzi ze mała kostka bedzie taka cięzka jak balot :D Moj znajomy w sipmie na zapychanie ani na awarie tez nie narzeka po prostu chwali ta prase. Co do NH też nie mam przekonania nie daleko ode mnie jest kilku rolników którzy własnie maja NH i wiekszość z nich na początku je chwaliła a teraz juz narzekaja i chca sie ich pozbyć ;p

 

Koledzy przegladajac troche w internecie prasy natrafiłem jeszcze na sipme z 590/1 power cut, bardzo mnie ona zaciekawiła a wrecz jestem nia bardzo zainteresowany, noże, rotor, baloty 130, to coś dla mnie bardzo mnie interesują wasze opinie na temat tej prasy :D Duzy plus dla mnie to rotor i noże bo do sianokiszonki to cos bardzo przydatnego a w dodatku te bloty 130 cm sa dla mnie idealnie bo JD tez robiłem 130 i były takie w sam raz :D więc prosze o opinie uzytkowników Pras Sipma z 590/1 Power cut ;D z góry dzięki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

tez myslałem nad tą sipma z590 :D Ale za małego konia mam do niej ;) Ogladałem kilka ogłoszen wiem ze generalny remont kosztuje 6tyś ;) (pisal raz ktos co ja sprzedawał)

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Sipma jest co najmniej o połowę tańsza od zachodnich maszyn i nie porównywałbym ich ze sobą posiadam z 276/1 robię ok 1000 balotów i jestem zadowolony a aparat od siatki proponuję umyć przed sezonem bo zalegający tam kurz utrudnia puszczanie siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

@aresss 914 miałoby być zasłabe do z 590 ? chyba dałoby rade, moze troche wolniej niz 100km traktor ale by pociagło ja sie nad nia powaznie teraz zastanawiam a mam c 385A i farmtraca 685 dt ;D nie no to trzeba taka zeby jeszcze troche pochodzila zanim sie w nia wlozy to 6 tys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Co nie ma zadnych posiadaczy prasy sipma z 590 ? :D jaies opinie posiadaczy chciałbym wysłuchac bo powiem ze wszystko idzie w kierunku kupna tej prasy i chcialbym sie troche o niej dowiedział na co zwrócic uwage przy kupnie i wgl jakie awarie problemy czy cos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Najprwdopodobniej da, lecz napewno potrzebuje wiecej mocy niz np.z569 ,która posiadam:) A z tymi 6 tys. zł pisałem w razie najgorszego,i zebys wiedział ile to kosztuje,bo nie sztuka kupic lecz utrzymać ;) (wydaje mi sie ze na generalny remont to jest niewiele) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

6 tys za remont to nie duzo

ja jak kupilem nh 648 to wlozylem w pasy i kilka pierdół ok 4 tyś zł ale kupilem dosc tanio i byl to przemyslany zakup bo wiedzialem co ile bedzie mnie kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Dzieki aresss :D bylem dzis oglądać z 581 tak tylko bo byla blisko i zeby zobaczyć jak te prasy wygladaja bo z tego co wiem to z 590 i z 581 rozni sie tylko wielkościa komory. I teraz moje pytanie czy z 590 np z 2004 roku rożni sie czyms od z 590 z 2008 roku ? bo w tej z 581 nie bylo tego komputeka co widzialem na AF w galeri tylko małe pudelko z guzikiem od podawania sznurka/siatki a tu na AF widzialem taki komputerek z wyswietlaczem i przyciskami i teraz nie wiem czy w starszych bylo inaczej czy jak ? i bylo tam też przełaczanie klapa/podbierak przy prasie a ja bym wolal odzielne weże od podbieraka i od komory zeby nie wychodzic z Ciagnika na kazdym kawałku i nie wiem czy to tak tylko bylo w tej z 581 czy we wszystkich tych starszych ? ;p z gory dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

WITAM OD 1996R POSIADAM sipme z 279 /1 czerwona moje awarie :

-wałek główny przy przekładni ( bez problemu zespawałem chodzi do dzis  ) 

- co sezon brakuje ok 6 szt łożysk na łańcuchu komorowym ( szt 20zl)

-przez te lata wymienilem może 5 łożysk na wałkach itp 

- w 2012 r pękł mi wałek ( ten co obraca bele pierwszy od podbieraka ) i nie wiem w czym ludzie maja problem  bo po wyciągnieciu dało go sie bez problemu pospawać ( on fabrycznie itak jest spawany w miejscu pękania ) przy okazji wymieniłem łożyska 2 szt 100zl

-niestety w 2013r musialem zrobic kompletny remont podbieracza ( 1.500zl ) 

- co sezon mialem do wymiany ok 6-9 palcy od podbieracza 

- co do wyciągajacego sie  łańcucha na komorze to prawda wytrzyma ok 10000bel ale nie wiem w czym ludzie mają problem go można bez problemu skrócić ( robiłem to 2 razy zajeło mi to 40min ) i następne 10000 bel w sipmie można skracać 3 razy a pózniej nowy nic nie jest wieczne 

Robię rocznie 400bel kiszonki 200  słomy i ok 300-400 bel siana i jak ktos umie dobic kiszonke ( raz jedną stoną raz drugą podbieracza no i oczywiscie nie jazda 20/kmh tylko dopasować jazde do ilosci trawy na wałku ) to gwarantuje ze zetor 7245 z turem staje dęba tylnimi kołami !

TO SĄ SUPER PRASY NA MAŁE I ŚREDNIE GOSPODARSTWA  DO 1500BELI ROCZNIE  

U nas większość gospodarzy ma te prasy i nikt nie narzeka jak jeest awaria  na polu to naprawie w 1 h "młotkiem i przecinakiem " welkim plusem prasy jest to ze  95% łożysk to dwa radzaje wystarczy miec zapasowe i nie ma możliwości nie skończyc roboty 

wiadomo że jak ktos trafi nie wypracowany zachodni sprzęt to bedzie bardziej zadowolony tylko ze te z 2000roku maja już po 50000tyś beli porobione kumpel ma 2szt lely i robi ( bele na spalarnie ) po 8 tyś rocznie czyli ona za 14 lat bedzie miała 110 000 bel fakt o sprzet dba i bedzie wygladac jak by stała w stodole :)  do sprzedania :/ 

Ja w tym roku znalazłem sipme z 279/1 Farma 2 2011r siatka szerokie koła sterowanie z kabiny za 28tys zł zrobione ma ok 2 tys balotów ( szukajcie młode roczniki z małych gospodarstw w oryginale jak widzisz ze malowany podbierak itp to znaczy ze gosciu sciemnia i własnie wtedy bedziesz tym narzekającym na sipme jak kupisz nowa badz z przebiegiem do 5 tys beli to do 30 tyś bali nie bedzie wiekszych probemów i swoja robote zrobi 

 

ps nowa lely to 3 szt nowe sipmy :) poniżej 40 ha sie nie opłaca 

 

JESZCZE JEDNO JAK WASZYM GŁOWNYM CIAGNIKIEM JEST C 360 I ROBICIE PONAD 500 SZT BEL W TYM KISZONKA TO RADZE MYSLEC O MINIMUM 65KM BO URSUS JAK W B DOBRYM STANIE TO DA RADE ALE CO 3 SEZONY SIE ZESRA PRZY PRASIE :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika w 100%. Posiadam sipme SIPME Z279/1 farma II(siatka, szeroki podbierak) od nowości(2009r). Do tej pory nie miałem żadnej poważnej awarii czy jakiegoś spawania. Potwierdzam fakt że nie ma ona polotu do dobrych pras zagranicznych, najgorszym jej mankamentem jest system owijania siatką (po małych poprawkach nie jest źle) lecz moim zdaniem kupno nowej zagranicznej prasy do zrobienia nie całych 2tys bel rocznie to rozrzutność i nieporozumienie. Robie średnio 1.5 tyś. bel rocznie(tylko słoma) wydajność w tym roku to średnio 44 bele na godzinę waga średnia 167kg. Mój rekord na jednym polu to wydajność 51 bel na godzinę waga 160kg średnio , znajomy chwalił że swoją nowa(2014r) pasową prasą NEW HOLLAND za około 120tys zł zrobi 70bel 120x120 na godzinę lecz nie wiem jakiej wagi(po próbie przewrócenia jednej beli myślę że waga jest porównywalna do moich). Polecam Sipme do małych i średnich gospodarstw.

Edytowano przez gruchmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja posiadam sipmę z569/1 będzie już trzeci sezon, pracowała z ursusem 914 , teraz z forterrą 11441, więc nigdy oszczędzana nie była.. Bel rocznie nie robię dużo, fakt ,ok 400 na sezon. prasa jest z 2008 roku.kupiłem ją używaną, wymieniłem jedno łożysko, które na dodatek było fabrycznie uszkodzone(na pęknięte). I nie mam z nią żadnych problemów. Wydajność średnia,-aczkolwiek nie jest zle ( no chyba ze porównujecie prasę za 60 tyś (sipma) do jakieś lely która kosztuje 150 tyś)

Beli nie zbijesz jak jeżdzisz c 360 :D  U mnie przy  dobijaniu 914 "czuła" prasę :) Ale belki przyzwoite są zrobione ;)

Ja po 3 sezonach nigdy jej nie zapchałem , ani nie zatkałem,a prasuje nią cuda, od słomy do zielonki z poplonu (gorczyca,itp) B)

 

Może przy dużych ilościach się nie sprawdza, ale większość gospodarstw u nas jest nadal małych i średnich a na takich Sipma sobie poradzi.

A chyba lepiej kupić polską niż używaną 30 letnią zachodnią bo wydajność pras i tak ta sama,a co Polskie to Polskie :) Ale każdy może mieć swoje zdanie na ten temat B)

Zbicie lepsze ma z 569/1 (dodatkowe 3 walce ) Ale najważniejsze by miała zamki na komorze ;)

 

Jeśli miałbym kupować drugi raz wybrał bym także Sipmę ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupilem   prase belujaca sipma agro 1200  waski podbieracz z 99 r Chcialbym jak najwiecej o niej sie dowiedziec, dopowiem ze to moja 1 prasa w zyciu... i jest malo informacji o niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A czym ona się różni od z 279/1 ?

 

Prasa jak prasa, maszyna bardzo prosta, dobrze obejrzysz i wiesz o co w niej chodzi :) łańcuchy , łożyska przejrzeć, założyć nowy sznurek  i w pole :D 

a co do dobijania to pewnie masz w instrukcji jakie masz mieć ciśnienie na zegarze gdy jest bela gotowa ( w tym Ci nie pomogę bo ja mam sipmę na zamkach , i tam to inaczej wygląda )

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ona jest bez zamkow i niewiem jakie beda bele czy nie bedzie sie otwierac klapa... to moja 1 prasa wiec sie rozpytuje a co do  instrukcji to jej niebylo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jak nie ma zamków to na siłownikach wszystko jest opartę i trzymają tą klapę, zależy jaki ciągnik będzie  pracował z nią,

Z tego co wiem (nie jestem praktykującym akurat tego modelu) chodzi o to żeby utrzymać optymalne ciśnienie na początku prasowania(na tym zegarze) i potem w miarę dobijania ciśnienie się zwiększa , czasami to ciśnienie spada w ciągu pracy to po prostu trzeba ciągnikiem  dobijać tą klapę (oczywiście dobijać hydrauliką) , i do jakiś tam barów , dokładnie nie wiem jakie parametry tych barów, wiem że sianokiszonkę mniej barów, na słomę więcej ;)

 

 

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

co do Sipmy Z569/1 to bele po niej owinięte sznurkiem wyglądały jak bocianie gniazda, pod względem wizualnym i zgniotu. Ja miałem welger RP 200 na wąskim podbieraczu z siatką, to była moja pierwsza prasa bezawaryjna dobra maszyna która zawsze prasowała, nie mówiła że za sucha słoma czy coś, żadnych problemów technicznych zgniot na poziomie dostatecznym no ale ten podbieracz :/ sprzedałem i szukałem czegoś też do 30 tyś i szukałem welgera 220 coś z siatką, rotorem z nożami, szerokim podbieraczem i szerokimi kołami, były ale stan techniczny był słaby, to do puli dołożyłem 5 tyś dalej to samo tak długo ze aż szukałem za 40 tyś i coś w tym przedziale by się może znalazło, ale przy okazji zakręciła sie ładna JD 592, od nowa czytanie szukanie serwisy i oglądanie i kupiłem JD 592 MAXI CUT co prawda nie jest to nowa maszyna i na pewno nie reprezentuje tego co nowe ale no bella maszyna jestem bardzo zadowolony, i ten zgniot, wydajność a zapotrzebowanie mocy mniejsze niż wcześniej wspomniana RP 200. dla osób które nie chcą wydać ponad 30 tyś można kupić bardzo ładne maszyny JD 592 HI-FLOW. wiec podpowiadam aby jednak omijać prasy sipma warfama itp a poszukać czegoś zachodniego, nie musi to być JD ale efekt będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jak pracujesz sipmą i c360 to się nie dziw że nie zbija :D Omijać polskie prasy bo lepiej kupić to co Niemiec oddaję B) 

Sam nie pracujesz na polskiej maszynie,a pewnie wujek ma i narzeka :) Nie będę się rozpisywał znowu, bo jak sam temat wskazuje jest pytanie o polskie prasy do porównania ;) 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

moje wnioski wyciągnąłem z obserwacji wspomnianej SIPMY 2004r z URSUSem 914 w słomie i sianokiszonce. a powiedz co złego w tym że kupiłem ją od Niemca?? kolejny człowiek który myśli, że tutaj w Polsce powinniśmy kupować tylko polskie, fajnie bo to patriotyczne i powinniśmy zamknąć import wszystkiego. to może niech też i wszyscy zamkną się na np polską wołowinę i żywiec wołowy hmm?? w Polsce, spożycie wołowiny na 1 osobę to niecałe 2kg w ciągu roku a 90% wołowiny to eksport. i jak tak wszyscy się zamkną na naszą wołowinę to w ciągu tygodnia się obsr#my tym. propaganda na Niemca, nic od Niemca, ale do Niemca tak. a gdzie reszta krajów ale widzę że największe ciśnienie jest na Niemcy. a dlaczego kolega kupił zetora?? to nie polski producent ciągników  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj