Arturo1610

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

Polecane posty

Arturo1610    13

Witam wszystkich. :P Planuje kupno prasy sipma i zastanawiam sie nad z 279/1 farma II i z 569/1 farma II. Chcialbym poznać wasze opinie i oceny na temat tych pras, która z nich jest waszym zdaniem lepsza, która mniej awaryjna, i która bedzie lepiej zbijać belki ? prasa bedzie głownie prasowala słome i sianokiszonke. I będzie wspołpracowac z Ursusem c-385A lub Farmtrac 685 dt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to i to sie nadaje o kant d*py obić. ile bel rocznie miałaby robić? nie lepiej cos uzywanego zachodniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sipmy tez nie chcesz poznac. ;) jeśli ma byc polska to mi osobiscie podobają sie unii,a zachodnie uzywane to moze class. zależy jeszcze jaki budżet, ale na tyle bel to sipme odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Dlaczego nie chce poznać sipmy ? jakie sa awarie problemy w tych prasach ? mam znajomego który ma z 279/1 farme II i sobie ja chwali nie mial zadnej awari od nowosci. Budżet tak do 30 tys i tych bel w sumie mniej tylko jesli juz cos to max okolo 1000. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hmmm awarie? od czego tu zacząc..

łancuchy z marchewy, rozciągają sie i rwą

pękający głowny wałek napędzający całą prase

pękający wał obracający bele w komorze

bardzooo mała wydajność

często sie zapycha, zwłaszcza przy mokrzejszym materiale

znajdzie sie tego więcej ale nie chce wspominac dla dobra mojej psychiki ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

to co kupic do max 30 tys ? Sipma wygladala na fajna prase mała zgrabna, a z 569/1 farma II nawet mi pasowala bo niby lepiej zbija niz z 279/1 i c 385A miałby lekko raczej a tu piszesz ze tyle awari :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poszukaj na aukcjach. Nie warto kupywac polskiej prasy a zwłaszcza używanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

W mojej okolicy ci co kupili Sipmy na samym początku czyli rok 2000 i wcześniej pracują nimi do dziś i jakoś szczególnie nie narzekają, jednak rolnicy, którzy kupili prasy później ( ja i kilku moich znajomych rok 2005-2007) pozbyli się tego jak tylko mogli. Główną wadą mojej prasy było to, że była zrobiona chyba z marchewki. Łańcuchy napędowe też do wymiany co sezon lub dwa. Na prawdę szkoda zdrowia na pracę czymś "prasopodobnym" bo ja po przesiadce na Lely już nie nazywam tego prasą. Nawet sama reakcja ludzi, gdy im szczeka opada, gdy prasuje 15-20 km/h, bo do tej pory w okolicy były same Sipmy, jest bezcenna :D.

Sąsiad dwa lata temu kupił Krone KR chyba 130 i śmiga tym po usługach non stop, aż ta prasa podskakuje bo podobno jest bardzo lekka. W 30 tyś. zł powinieneś coś takiego znaleźć i będziesz na pewno zadowolony. Powodzenia!

P. S. : Nie kupuj Sipmy! :P

 


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Racja. Te starsze czerwone sipmy to były nie do zajechania. a teraz to bubel robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Dzieki za informacje, niestety budżet mi sie zmniejszył i teraz zastanawiam sie nad tymi czerwonymi sipmami. Z waszych opini wynika ze beda lepszym wyborem niz te nowe zielone i teraz mam pytnie czy warto byloby kupić ładna czerwona sipme z 279/1 ? i czy w tych starszych tez sa zamki klapy ? i czy jest mozliwosc dołozenia obwiązywacza siatka ? z góry dziekuje :D

 

I jeszcze jedno pytanie czy te starsze sipmy obwiazuja na jeden sznurek czy moze 2 ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

Ja posiadam zielona sipme z569/1 farma z siatka z 2004r i nie narzekam na nią, ciagam ją NH TD80D i ciagnik w niej stawał, ja jeszcze jej nigdy nie zapchalem a powiem ze nawet szybko jezdze jak beluje,ten wał głowny jeszcze nigdy nie był zmieniany, ani nigdy nie pekł ten wał obracajacy bele w komorze wiec widocznie Robert97 trafila Ci sie wadliwa wersja, jedynie co w niej przerabialem to napinacz łańcucha bocznego (ktory napedza wałki i łańcuch w komorze) na 2 tryby bo mialem na 1 i potrafilo obmykac, i dorabialem pret rozciagajacy siatke bo czasami slabo bele były owiniete :) a miałem kiedyś czerwona sipme z rotorem (eksportowa wersja) to nie bylo w niej problemu aby ja zapchac ;/

Edytowano przez crative009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

to ja już teraz wgl nie wiem czy kupic zielona czy czerwona i czy z 279/1 czy z 569/1 ;/ jeden kolega narzeka drugi sobie chwali, trudno teraz zdecydowac cos, a jakos nie mam przekonania do zagranicznych po przejsciach z moja JD ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

powiem tak, popytaj posiadaczy takich pras u siebie w okolicy, bardzo mozliwe ze to tez zalezy od roku produkcji prasy ( moze chcieli w pozniejszych latach troche zaoszczedzic na materiale), moze duzo nia bel nie robie ale tak do 2 tys rocznie stuknie , takze zalezy jak kto uwaza, a nie zastanawiales sie nad krone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

pytałem jednego znajomego który ma z 279/1 farma II z 2009 roku i mowi ze żadnej awarii nie miał i sobie chwali ta prase ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ten adapter na siatkę Sipmy to podobno niezły szmelc


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w nich jest zle zrobione to wszystko bo jak sie konkretnie zapcha to caly aparat do siatki pognie.. Crative rzadko sie zdarzają takie "perełki" jak Twoje :D nwm czemu to tak jest ze u niektorych to chodzi elegancko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Bo wiecie jak normalnie urzytkowane to i chodzi a jak po szalonemu to pada. To tak jak człowiek na budowie jak pcha taczkę czyt....czyt....czyt.... To przerobi cały dzień i nie czuje zmęczenia. A jak szef goni i człowiek biega z taczką czytczytczyt to też po godzinie padnie ze zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Błagam Cię... na początku chodziła z Zetorem 7211 i też się sypała... Po mnie Z569/1 kupiło jeszcze 4 znajomych rolników. Wszyscy to porządni goście, którzy dbają o sprzęt i na wsi uchodzą za dobrych gospodarzy. W ciągu ostatnich 2 lat została tylko jedna prasa z pięciu. A znajomy mówi, że chyba ją podpali, bo już mu nerwy puszczają. Poza tym dopiero teraz widać, gdy w okolicy pojawiły się inne prasy, że bele po Sipmie to są karykatury.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

to ja juz teraz wgl nic nie wiem :D jeden chwali drugi narzeka, nie wiadomo czy kupic czy nie :( ale widze ze z waszych opini lepsza by byla ta czerwona, choć powiem szczerze ze mam ochote na zielona z 569/1 farme II z siatka szerokimi kołami i wgl :P

 

i ogólnie to jakby sie dało to bym prosił zeby sie ten temat troche bardziej rozwinął i wiecej uzytkowników wyrazilo swoje opinie i uwagi. z góry dzieki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam!

JA mam sipme z569/1 2008r (masz zdj w galerii) mam ja drugi sezon ,nie zrobiłem dużo bo jakos cos ponad 600,650 bel w sumie u mnie nakulała,i ja nie narzekam,pracuje ursusem 914 i jak naprawde chce łądnie dobić bele to 9steka umie dymek popuscic :P ,(zaraz bedzie fala postów ze sipma w ogóle bel nie zbija,ja tak nie uwazam ,jak sie chce to sie dobije ale jak sie prasuje c360 to nie ma bata ,nie zbije :P )

wymieniłem parę zapezpieczen przeciązeniowych na przekazniku,i jesli dobrze pamiętam nic wiecej nie robiłem,łancuchy jak naciągłem jak była przywieziona ,to narazie nie naciagam,wgl. się nie wyciągnęły ;)

Pewnie Lely welger z tego nie zrobisz,i tak szybko prasował nie bedziesz bo to inna bajka pras ,nowa sipma kosztuje coś koło 60tys welger napewno ponad 120 tys wiec jest rożnica.A te uzywane zachodnie?,moze to dobre,niewiem nie miałem doczynienia z tymi prasami,słyszałem ze new holland(te czerwone ,nie znam symbolu) uchodza za bardzo trwałe prasy.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To ja napiszę coś od siebie... Wujek ma od nowości Sipme Z279/1 z 2009 roku i nawet nie ma co jej porównywać do zachodnich... Jak mu w tamtym roku ukręciłem belki jeszcze JD 550 to nie dowierzał że można taką belkę ukręcić,po jego prasie belka w oborze starcza mu na 1 dzień a po jd 550 na 3 :P ... Aparat na siatkę to jakieś nieporozumienie jak sam określił... 3 razy zmieniane łańcuchy, rozdzielacz, pęknięty wałek napędowy... Pracuje na 20ha, po zarobkach nie jeździ... Powiedział że nigdy więcej Sipmy...

Sąsiad miał Krone KR125 zachciało mu się nowej kupił Sipme Z569/1... Też narzeka, że o wydajności to sobie może pomarzyć, łożysk nie pamięta ile na zmieniał już, łańcuchy też, no i zapychanie się... Pracuje z MFem 699 i belki lepsze niż w Z279/1 dzięki hakom które trzymają klapę ale też potrafią puścić (to po jakiego grzyba one tam są??? )... Powiedział że w przyszłym roku sprzedaje i kupuje z powrotem Krone... Ma 30ha...

Kolejny sąsiad ma czerowną Sipme i mimo że belki są lipne to nigdy nie narzekał na nią...

 

Kupuj zachodnią polecam z ręką na sercu New Hollanda 648 dasz za ładną z siatką 25 tyś zł rocznik ok. 2000 a przepracuje znacznie więcej niż te dwie sipmy razem wzięte a i zaoszczędzisz czasu i pieniędzy na: paliwie, siatce, foli i miejsca na placu - BO BĘDZIESZ MIAŁ ZNACZNIE MNIEJ BELEK NIŻ PO SIPMIE...

 

Pewnie w JD 550 miałeś problem z uprasowaniem sianokiszonki i rozpoczęciem balota? W NH 648 tego nie ujrzysz tą prasą wszystko się uprasuje no i jeździsz z prędkością w słomie ok. 10km/h bo jak za wolno to aż wyrzuca :D :D :D ... Ale JD 550 też opanowałem do perfekcji i złego słowa przez tyle lat nie powiedziałem...

 

Ale tak nawiasem mówić jeżdżę po ludziach i w porównaniu do prasy Famarolu DF120, Sipma to "super" prasa. Trochę ludzi to po kupiło i żadnej pozytywnej opinii jeszcze nie miałem okazji wysłuchać...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

żey rozwiać wątpliwości to najlepiej było by porównać belke ze sipmy i np New holland.

To kiedy aresss robimy porównanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja chętnie bym zważył belkę słomy po Sipmie i po NH :P Ale nie mam takiej możliwości co najwyżej siano mogę zważyć bo mam i po Z569 i po nh tylko że jak prasowałem siano to specjalnie popuściłem zawór bo było ono takie sobie... Ale pamiętam że 2 lata temu ważyłem belkę słomy po JD 550 o wielkości 110cmx120cm i ważyła 220kg przy czym znajomy przywiózł belkę po swojej walcowej, która robi mu 150cmx120cm i jego ważyła 160kg :P Po sipmie nie mam okazji porównywać ale jak się wkurzę to zawiozę belkę na wagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj