Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
celmer5

Tur od władimirca t25 przeróbka do ursusa c360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celmer5    10

Witam posiadam mam problem miałem t25 kupiliśmy do niego tura pracował z nim moze 3-4 lata ( wtedy nikt nie myślał że będzie drugi ciagnik ) kupiliśmy 3p a sprzedaliśmy władka ( bez tura ) tur został i chcielibyśmy go przerobić tak żeby pasował do 3p. Pytaliśmy na wystawach rolniczych to można dokupić same mocowanie tura ( te nowe mocowane przez skrzynię ) koszt ok 1000 zł . Pytam was czy może ktoś robił takie coś ??? bo kupno nowego tura teraz oczywiście 3 sekcje z euroramką ( ten co mam jest 2 sekcyjny ) wiąże się z sporymi kosztami. I wolelibyśmy zrobic przeróbkę :) Liczę na odpowiedź ;)

Landfarmer    3542

Ja w tej chwili robie takie coś :D bo okazyjnie kupiłem ładowacz bez adaptacji 1 sekcyjny, jeśli masz spawarkę mocną, trochę grubej stali to śmiało mozesz się za to brać, zresztą to masz wieżyczki itp czyli zostaje Ci tylko je zamocować a to nie jest problem, ja robię to w ten sposób że daję mocowanie pod zwolnicami tak aby nie obnizyć prześwitu, a co do ramki to może nie euro a trójkąt myslałeś nad tym? ja mam zamiar robic trójkąt jest prosty w wykonaniu i w eksploatacji i w sumię z łatwością można dorobic przejścówkę na euro w razie potrzeb. Powodzenia i przede wszystkim wytrwałości w pracy :P

celmer5    10

@Landfarmer hmmm ty będziesz dawał te sanki/płozy ?? dobrze mowie?? one będą szły od samego przodu do zwolnic??? a ta wieżyczka??? to będzie cos na podobe jak euroramka ???? bo ja mam takie haki/uszy do zapinania osprzętu ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Landfarmer    3542

Sanki tak mozna to nazwać,one będą szły od przodu do kabiny przy samym silniku, a z tylnych mocowań takie 3 otwory w korpusie mostu pójdę nieco cieńszym ceownikiem na przód łącząc się jakos z tymi mocowaniami z przodu przed kabiną, wieżyczką nazywam ten słupek na którym osadzony jest TUR i zamocowany siłownik, trójkat działa w ten sposób że zamontowany jest na przodzie TURa poruszany jest jednym siłownikiem i na samym czubku ma taki zatrzask, dalej osprzęt przy trójkącie(chwytak, łyżka) jest wyposażony w dwie ceówki tak że podjeżdżając turem trójkąt wsuwa się w te ceówki i zabezpiecza zatrzaskiem mam fotki więc jak cos podaj maila na pw to wyślę Ci żebyś wiedział o co mi chodzi bo w ten sposób musisz kupić mniej siłowników

Seraphim    0

proponuję opierać się na mocowaniach i rozwiązaniach które są pod 60-kę robione. W przypadku braku wiedzy z podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów takie kombinowanie może skończyć się wydatkiem większym niż 1000zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować