Gość Profil usunięty

Fendt 714 Vario SCR

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Aktualnie myślę nad zakupem ciągnika 150 km. Cały czas myślałem, że tym ciągnikiem będzie maszyna z stajni John Deere a mianowicie 6150r.
Aktualnie przeżywam małe rozdarcie ponieważ od jakiegoś czasu coraz bardziej podoba mi się ciągnik firmy Fendt a mianowicie 714scr.
I tu kieruje do was pytania odnośnie który ciągnik jest lepszy i w czym, o różnicach w cenie.
Prosiłbym was także jeśli macie jakieś pojęcie na temat tej maszyny to piszcie tu swoje komentarze.
Pozdrawiam :)

Ile może kosztować fendt 714 scr vario i z jakim wyposażeniem :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jakies 123 tys euro w wersji profi , chyba ze juz korban cene podniosl. Od tej ceny oczywiscie wynegocjuj upust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co wchodzi w skład tego wyposażenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czytam twoje posty i wątpię abyś kupił co kolwiek o czym piszesz. Prawdopodobne takie decyzje podejmuje ktoś starszy w twoim domu. A jeśli już chcecie kopic ciągnik za ponad 400 tys. Warto poświęcić kilka litrów paliwa i podjechać do dealera. Który pokaże ciągnik jeśli ma na placu poinformuje szczegółowo o wyposażeniu i cenach. Info na temat dostępnego wyposażenia można znaleźć też w necie w katalogach producentów. Podsumowując jeśli nie są to tylko marzenia znudzonego nastolatka. Bo tak te posty wyglądają. Trzeba jechać do dealera i wszystko w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No widzę kolega najmądrzejszy :). Otóż gdy będziemy kupować ciągnik to będziemy go brali na prow, i to raczej Ja będę jego głównym kierowcą więc będzie on zakupowany pod moją osobę hubercie.

Po 2 aktualnie nie mam po co jechać do dealera ponieważ nie ma jeszcze środków z dofinansowania. Po 3 może i jestem 16-latkiem ale to nie oznacza, że jestem głupim dzieciakiem który nic nie robi, gra ciągle na komputerze.

Jeśli także piszesz coś w tym temacie aby mnie poniżyć to lepiej nie pisz nic. Te forum jest do pomocy a nie do kopania się po nogach...

 

 

 

Jeśli uważacie że moja wypowiedz była dobra/mądra to prosiłbym o zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje ale motywuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

nie zawracaj głowy fendtem bo nie zarobisz na jego utrzymanie ciągnik awaryjny a serwis bardzo drogi a ci co kupili nie chcą przyznć że popełnili błąd

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego tak awaryjny wszędzie są najlepsze opinie może są one trochę nagięte :P ale czy jest on tak zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrio685    0

Każdy ciągnik dobry który się nie zepsuje. Oba mają soje zalety i wady. Fendt napewno bardziej skomplikowany Johnego rozszyfrowałem na placu po 20 min. natomiast Fendta czytam instrukcje obsługi bo niby wszystko jasne ale jest tyle możliwych wariantów ustawienia. Dla osoby która lubi prostą intuicyjną obsługe Fendt nie jest dla niego choć gdy się przeczyta kilka razy to wszystko wydaje się przemyślane i dobrze poukładane nawet przeprowadzenie kabli do kabiny od komputerka do prasy żeby się nie zabrudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Pierdu pierdu ... mam oba ciągniki Fendta i Johna i oba ciężko tyrają +- 700 mtg/rok, ale jak na razie Fendt sprawuje się o wiele lepiej nawet pod względem awaryjności. W johnie cały czas mam problem z przednim mostem(chodzi z ładowaczem) i z pompą paliwową. W zwolnicach muszę wymieniać jakieś części praktycznie co roku, a gdy miał 1500 mtg padła pompa, którą niestety musiałem wymienić na nową(a koszt takiej to 5800 zł. Fendt chodzi jak marzenie a przy tym jest bardzo ekonomiczny. Wszystko gra tylko te dzisiejsze ceny ... Johna prawie całkowicie wyposażonego kupisz o 100 tyś taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koleżko ale 700 mtg/rok to nie tak dużo ;). Co do twoich ciągników to masz pewnie jakieś dziady bez obrazy ale te starsze wersje i john deere z ładowaczem no właśnie... Gdybyś brał Fendt'a do ładowacza to na bank on by miał więcej usterek bo przy turze się bardzo wyrabia ciągnik. W ciągnikach marki fendt w przedziale 10 lat to te ciągniki są niebo a ziemia bo w starych jest mało elektroniki a w nowych to wszędzie jest tego dużo. Tak samo w jeleniu ale chyba troszke mniej jest naszprycowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Co pierdzielisz farmazony nie widzisz w sygnaturze jakie mam ciągniki ?? Według ciebie 700 mth/rok to niedużo? Mój znajomy New hollandem T 6050 zrobił przez 2 lata 180 mth :lol:. A u ciebie ile robią te ciągniki ? To że ciągnik z ładowaczem jest mocno obciążony to nie nowość i wiem to od dawna, ale to wcale nie usprawiedliwia awarii, które występują.

 

Edit. Możesz mi powiedzieć dlaczego zakładasz kilka tematów z dylematem w wyborze ciągnika ?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Daj se z nim spokój. Zakłada głupie tematy, pyta ludzi nie wiadomo o co . A jak ktoś napisze nie po jego myśli to się ciska. Tutaj wielu ludzi zadaje głupie pytanie. Oczekuje takiej odpowiedzi jaka im pasuje. A jak czyta coś innego to jest pretensja. W zasadzie rzadko kiedy w części forum dotyczącej ciągników można poważnie porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Masz rację niema sensu prowadzić z nim dyskusji. Szkoda tylko, że takich ludzi jest coraz więcej na AF(większość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daj se z nim spokój. Zakłada głupie tematy, pyta ludzi nie wiadomo o co . A jak ktoś napisze nie po jego myśli to się ciska. Tutaj wielu ludzi zadaje głupie pytanie. Oczekuje takiej odpowiedzi jaka im pasuje. A jak czyta coś innego to jest pretensja. W zasadzie rzadko kiedy w części forum dotyczącej ciągników można poważnie porozmawiać.

 

Po 1 kolego czemu sądzisz, że zadaję głupie pytania? Zadaje takie na które oczekuje odpowiedzi i które mnie interesują. Jeśli nie chcesz odpowiadać na nie to po prostu nie pisz a nie wypisujecie głupoty z andrzejem i zenkiem i w ostatecznym świetle to ja jestem przedstawiony przez was jako osoba głupia?

 

I na Agro Foto jeszcze podobnego tematu nie widziałem z Fendt 714scr i pomocą przy wyborze tej maszyny. Sądzę po twoich wpisach, że chcesz znaleźć głupszego od siebie...

Wasza trójka to prawdziwa "elita" na tym forum... inżynierowie zasrani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prosiłeś o opinie, człowiek ci napisał. Ty go objechałeś, że nie po twojej myśli bo jd jest najlepszy. Więc go sobie kup i nie zawracaj ludziom głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mówie, że jest najlepszy i to ty mnie pierwszy zaatakowałeś kolego to teraz nie masz chyba pretensji ;). I od ciebie to już nie chcę żadnej pieprzonej opinii bo ty zamiast tych upragnionych opinii to piszesz farmazony na mnie ;) rolniku ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Człowieku, pojedź z ojcem do dealera JD u którego brałeś 6620 i spytaj o testy. Czy to jest naprawdę takie trudne ??? A tak poza tym skąd wiesz, że mój Fendt 412 Vario miałby więcej usterek w ładowaczu niż bez? Jesteś wróżką czy kim?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po 1 kolego już pytałem gości z Contractusa i tych co od 6620 se i obiecywali testy dziś dzwonie a tu że niestety nie będzie.

Tak samo z Fendt;em dziś dzwoniłem miały być jutro a tu taki suprise i może w następnym tygodniu.

Testy moim zdaniem to pic na wodę i fotomontaż bo nikt nie daje tych ciągników za chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

To co to za pacan, od którego brałeś Johna i możliwe, że inny sprzęt nie chcę ci dać ciągnika na testy i zachęcić klienta ???

Ja wiosną miałem na teście 3 prasy, a miesiąc temu ładowarkę teleskopową wszystko bez problemu. Testy pic na wodę ? To jest najlepsze wyjście w wypróbowaniu jakiejś maszyny. Wiele dealerów udostępnia sprzęt na testy więc przestań bredzić. Popytaj u innych, a jeżeli to nie wypali wypróbuj u jakichś rolników, posłuchaj opinii itd.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do testów to jak jest konkretny klient który w niedalekiej przyszłości max do roku czasu) chce kupić ciągnik czy inna maszynę to na testy raczej dostanie, a jak przychodzi i mówi że chce kupić na przyszły PROW który tak naprawdę nie wiadomo kiedy ruszy, a już napewno nie wiadomo czy klient sie załapie i dostanie jakies dofinansowanie na dany ciągnik, to dla dealera nie bardzo sie usmiecha dawać maszynę za pół milona niech sobie pojeździ i może za 2 albo 3 lata kupi, jak modele wyjdą nowe i ponownie będzie chcial na testy ale juz nowy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pierdu pierdu ... mam oba ciągniki Fendta i Johna i oba ciężko tyrają +- 700 mtg/rok, ale jak na razie Fendt sprawuje się o wiele lepiej nawet pod względem awaryjności. W johnie cały czas mam problem z przednim mostem(chodzi z ładowaczem) i z pompą paliwową. W zwolnicach muszę wymieniać jakieś części praktycznie co roku, a gdy miał 1500 mtg padła pompa, którą niestety musiałem wymienić na nową(a koszt takiej to 5800 zł. Fendt chodzi jak marzenie a przy tym jest bardzo ekonomiczny. Wszystko gra tylko te dzisiejsze ceny ... Johna prawie całkowicie wyposażonego kupisz o 100 tyś taniej.

Aż sobie pozwoliłem tu wpaść i poprosić Cię abyś napisał jak to naprawdę było z tymi zwolnicami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Tak naprawdę w tym Johnie cały przedni most jest za słaby, jeżeli ciągnik pracuje z ładowaczem dzień w dzień tak jak u mnie. Gdy ciągnik przybył do gospodarstwa od razu nie miał lekko. Dużo pracy i słabo utwardzony teren, który często zamieniał się w bagna(silos dojazd do stert słomy i sianokiszonki) nie dały mu odetchnąć. Z czasem poszły uszczelniacze, o których dowiedzieliśmy się po jakimś czasie a za nimi lewa zwolnica. Serwisant praktycznie naciągnął nas na koszty, bo uszkodzone były tylko satelitki i igiełki nic więcej, ale że nie mógł sobie poradzić biedaczysko z rozkręceniem to siłowo rozwiązał sprawę przez co do satelitek i igiełek doszły: 2 łożyska, półośka i obudowa. Po roku znowu spotkało nas to samo tym razem chiński seger nie wytrzymał, igiełki wyleciały i zaczęło mielić, rozkręciliśmy, wypakowaliśmy satelitki i do czasu przyjścia części robiliśmy bez napędu. Ostatnio odezwała się do nas zwolnica z prawej strony, do wymiany łożyska.

 

Było jeszcze parę pierdół takich jak pęknięta podkładka pod segerem ale tego już nie pisałem, bo z tym takiego problemu nie było, tylko że czas zabrało i zestresowało.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ogólnie rzecz biorą to każdy most jest za słaby na jazdę bez oleju... :) .Ja założyłem Quicka teraz na niego więc się zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ciągnik który nie ma ramy to moim zdaniem nie jest dobra opcja do ładowacza ale to tylko mojed zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
    • Przez Dominik4321
      Witam mam fendta 920 vario 2002r. i mam problem z terminalem. Jest cały czas ciemny i gdy próbuje go ściemniać to nie widać różnicy a gdy jest jasność na 100% to też jest ciemny. Oczywiście widać coś tylko gdy jest słońce to nic nie widać. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj