kolobolo

ferma indyków

Polecane posty

kolobolo    0

witam

Ile potrzeba kasy żeby założyć fermę indyków, budowa kilku kurników, wyposazenie (system paśników, poidła, wentylacja, oświetlenie) i ile trzeba mieć na start. Możecie podrzucić jakies linki gdzie można wyposazenie zakupić.

Edytowano przez kolobolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolobolo    0

już się wyposażyłem, uffff nie łatwo było;)

 

a możesz się wypowiedzieć w temacie?? ktokolwiek mógłby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może do kogoś innego, kto będzie jeszcze szukał jakiś informacji w tym temacie :)http://www.agrofoto.pl/produkty/systemy-wentylacyjne/wyposazenie-budynkow-inwentarskich-do-odchowu-indykow.html tutaj link do wyposażenia :)

a jakich informacji potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolobolo    0

interesuje mnie suma pieniędzy jaka jest potrzebna do wybudowania jednego kurnika 90x30metrów z wymuszoną wentylacją.

 

Czy są na terenie Polski podobne firmy do tej http://www.morspan.com/ które specjalizują się w budowaniu takich kurników jak na zdjęciach z tej witryny

Edytowano przez kolobolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiST    0

Witam, przyłączam się do tematu. Chciałbym zaczą zabawę z indykmi. budynki dało by się zorganizować. Mam niedawno postawioną oborę na 20 sztuk bydła i chciałbym to przerobić na kurnik. opłaca się w to wchodzić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Indyki to bardzo delikatne zwierzęta bardziej od kurczaków a wyposażenie to tez nie taka tania rzecz, moja chrzestna hoduje ok 16 tys na rzut to pisklaki i pasza na rzut to ok pół miliona zł chów ok 22 tyg w zależności czy indyczki czy indory  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorol    5

Witam, podłączam się do tematu, zastanawiam się nad kupnem 2 wariantów: 10 szt na pierwszy raz aby zobaczyć z czym to się je zobaczyć jak z ich "delikatnością" lub wariant 2- 100szt jedno i drugie butów nie zrywa ale coś można popróbować co możecie doradzić na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jatek    0

ja wiem z doświadczenia że indyki są delikatne w hodowli... skąd ten pomysł akurat teraz??

czyzby miąły byc dopłaty, czy jakaś szczególna moda??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Przy wiejskim chodowaniu indyków ważne jest miejsce dla nich na wolnej przestrzeni, żadnych kurników, chyba że od północy i mocno przewiewny, chłodny. Chorują na kokcydiozę, następstwo złego trawienia żołądkowego. Jeżeli połykają piach albo gryz, (mało które) to trawienie będzie dobre, a jeżeli nie, to ryzyko chorowania duże. Jeżeli zachorują (mniejsze, słabsze) to leczenie zbyteczne, (od razu na rosół).
Woda do picia z dodatkiem liści, jakietylko wpadną do pojemnika, i bardzo dobrze, jeżeli taką wodę z kisnącymi liśćmi popijają (zakwaszona, sprzyja właściwemu trawieniu).
Indyczki zdrowsze, żadna nie chorowała, waga od 13 do 18 kg w listopadzie-grudniu. Indory waga od 16 do 23 kg. Zjadały około 120 kg pszenicy (na jednego), indyczki 80-90 kg.
Do jedzenia dawałem im otręby, trzeba uważać, aby były świerze. Także pszenicę. Otręby z wodą, nawilżone, od suchych dzioby by im się sklejały. Można dodawać, domieszać posiekane pokrzywy (kwas mrówkowy). Czasem wyjadały liście buraczków ćwikłowych, brukwi, rzodkwi, także sałatę, ale nie każdego roku, mają swoje żywieniowe maniery. Jak skończyły się otręby, to pszenicę podałem, reakcja szokowa! tydzień minął, zanim zbliżyły się do korytka i zaczęły jeść. Zielonki baardzo wskazane.

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Budynek postawić to można szybko i w miarę tanimi kosztami lecz wyposażenie to już inna bajka :) istnieje wiele firm tj Big dutchman, indoor, Hodowca i Farma. Najbardziej znane z długoletnim doświadczeniem. W porónaniu do kurczaka , pisklę indyka jest stosunkowo drogie, Indyczka gotowej paszy zjada około 2,40 na kg mięsa. Jednak jest to pasza gotowa , dobrze zbilansowana z dodatkiem kokcydiostatyku, ponieważ kokcydioza to niestety nic przyjemnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat decydujesz sie na indyki? Nie lepiej kaczki? Są lepsze i szybsze w odchowaniu, nie są takie wymagające, wystarczy im jakaś wiata do odchowu. Jeśli dopiero wchodzisz w temat hodowli myślę że kaczki byłyby najlepsze, jak na początek wdrożysz się w temat. 

 

Jedynie jakiś budynek na odchowalnik a potem puszczasz już do jakiejś wiaty, dlatego nie jest potrzebna jakaś ekstra wentylacja, jedynie system pojenia i karmienia. 

Ja własnie tak zrobiłem i dziś w budowie mam budynek inwentarski. Zacząłem zakupywać wyposażenie w firmie fermo.pl i tak pozostało do tej pory, teraz będą mi wyposażać cały kurnik kompletnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
jaki duży budynek budujesz i ile sztuk kaczki będziesz trzymać? jak z opłacalnościa, ile za kg i ile zostaje tak plus minus ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annja88    0

Witajcie,

znajomy fermę indyków wyposażał razem z Firmą TEFA (www.tefa.pl) - mają super doradcze Pana Marcina, który rozwiał wiele wątpliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszamy Cię Rolniku drogi, do wygrania świetnej nagrody!
      Przyjedź, zobacz, wesprzyj nas…
      TARGI FERMA goszczą nas,
      My to docenimy i podczas konferencji tablet zwycięzcy wręczymy!
      (Hala Atlas Arena Łódź, Sala B: 23. 02, start o 14:00)
    • Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

    • Przez PremiumTrade
      BEZPŁATNE wejściówki na TARGI FERAM - Łódź Atlas Arena



      więcej informacji na:
      https://www.facebook.../PremiumTradePL

    • Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
    • Przez tomala606
      Witam
      Sprzedam kompletne wyposażenie fermy drobiu o pow. 1000m2
      Ceny do negocjacji
      1)Paszociąg kompletny. łańcuchowy (Kieźliny) cena 6.000zł
      2)Poidła dzwonkowe kompletne szt 160 cena 30zł/szt.
      3)Karmidła plastikowe szt 160 cena 30zł/szt
      4)Wentylator szczytowy 1,1KW 41000m3h cena 3000zł stan bardzo dobry
      5)Wentylatory boczne średnica 50cm wydajność 6000m3/h siłowe 0,25kw cena 400zł szt.
      6)Piec C.O. KRUKS 150kw rok prod. 2013 używany przez 2 lata stan idealny cena 12.000 zł
      7)Komin średnica 90cm wys 30m stan idealny cena 9000zł
      8)Pompa obiegu wody Leszno Typ 32POT120 A/B po kapitalnym remoncie cena 2000zł
      9)Pompa obiegu wody elektroniczna Grundfos LFP Typ 32POe 120 A/B Mega 2 lata użytkowana Cena 3000zł
      10) Nagrzewnica gazowa szt 2 Ermaf GP70 stan idealny cena 5000zł za szt.
      11)Kompletny dozownik do podawania witamin z reduktorem Dosatron cena 800zł
      12)Grzejniki żeliwne szt 800 cena za żeberko 4zł 
      Telefon: 604058333 Janusz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj