Skocz do zawartości
News
panmino

Co wybrać, przetrząsarko - zgrabiarkę, czy zgrabiarkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panmino    5

Mam dylemat. Chcę kupić zgrabiarkę karuzelową, a trafia mi się przetrząsarko - zgrabiarka Kuhn Haybob 360. Maszyna trzyletnia za 5000. Za te pieniądze mogę kupić starą Fellę 335. co lepiej będzie służyć jako zgradiarka? Czy Haybob będzie grabił zadowalająco? Mam dość nierówne łąki w kawałkach średnio 2ha, budżet 5 - 6 tys.

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/C12577680057083DC125784600357435?OpenDocument&p=21.8.5.1.2

makowiaczek    2

mam hayboba360 I muszę czekać jeszcze pół roku I sprzedaję to "coś".

nie kupuj tego, do przetrząsania jeszcze jakoś ujdzie,ale do zgrabiania się nienadaje.

panmino    5

mam hayboba360 I muszę czekać jeszcze pół roku I sprzedaję to "coś".

nie kupuj tego, do przetrząsania jeszcze jakoś ujdzie,ale do zgrabiania się nienadaje.

Dzięki za konktetną odpowiedź:-)

Wiadomość z agroFakt.pl

marioksrg    115

dwa hektary i co nie podoba się Tobie w z211. Widziałem ja koleś zgrabiał karuzelową na prawie równej ziemi dużo ziemi zgarniała

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez John125
      Sprzedam zgrabiarkę firmy kuhn model ga 3501 gm.
      Zgrabiarka ma uszkodzone koło talerzowe
      Dane techniczne:
      - szerokość robocza 350 cm,
      - 10 ramion,

• Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez DanielKocima
      witam, potrzebuje pomocy w wyborze orbitrola, poprzedni który miałem w moim c 330 padł był to orbitrol 80 od sieczkarni fortschritt, postanowiłem to przerobić bo teraz cisnienie idzie od pompy hydraulicznej podnośnika i jak się dzwiga podnośnik to blokuje koła co jest niebezpieczne, daje tam osobną pompe tylko zastanawiam się czy może byc orbitrol 100 czy musze kupywac te 80 a jest ona wiele wiele droższa z góry dzięki za pomoc
    • Przez maciek21
      witam planuje zakup rozsiewacza i zastanawiam sie nad Langren albo strumyk  i teraz prosił bym o opinie użytkowników tych rozsiewaczy bardziej skłaniał bym sie ku zakupowi rozsiewacza langren bo ma jeden kosz zasypowy i mieszadło działa osobo niż talerze co nie powoduje mielenia nawozu miałem rozsiewacz jarmetu i tam własnie był z tym problem mocznik jak złapał wilgoci to za chu nie dało się wysiewać bo się robił proszek a poza tym nie dorzucał na 12 m co możecie polecieć 
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili tani w zakupie ciągnik 4x4 cena do 30-35 tys. Ciągnik pracowałby na ok 20ha .Chciałbym żeby ciągnik miał zapas mocy bo przewidywane jest powiększenie gospodarstwa w najbliższym czasie.Moc to od 80km do 100km. Traktor ma być w miarę komfortowy,z niskim spalaniem,z łatwo dostępnymi tanimi częściami i oczywiście mało awaryjny. Ziemie lekki ale jest 2ha gliny.Jeszcze nie wiem z jakimi maszynami będzie współpracował. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.