Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jaca634

Prądnica w C360

Polecane posty

jaca634    2

Witam, otóż mój problem polega na tym że od niedawna świeci mi się kontrolka od ładowania akumulatora. Regulator jest dobry, problem tkwi w prądnicy bo gdy podłączyłem żarówkę postojową od C360 do tego wyjścia na kabel tak jak by przy tylnym łożysku prądnicy oraz do masy ciągnika to przy maksymalnych obrotach ona bardzo delikatnie się żarzyła. Szczotki są nowe. Wiecie czy można to jakoś naprawić bez wymiany prądnicy? Wygląda to tak jakby prądnica wytwarzała bardzo małą ilość prądu.

BomV    111

alternator załóż i problem z głowy :D

Ostrzeżenie chcesz za pisanie bzdur nie na temat? Wiesz jakie pytanie zadał autor? Jeżeli nie to przeczytaj jeszcze raz.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaca: sprawdź całą prądnicę, czyli komutator i uzwojenia stojana oraz wirnika na ciągłość przewodzenia oraz pod kątem zwarć międzyzwojowych. Jak sprawdzić prądnicę bez demontażu znajdziesz w sieci. Na AF też coś na ten temat było.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaca634    2

Sprawdziłem prądnice, wyczyśiłem wirnik, wyrwnałem rowki na komutatorze wymieniłem łożyska. Teraz kontrolka ciągle się świeci ale gdy na włączonym traktorze podłącze miernik do prądnicy to na małych obrotach pokazuje ponad 8V a na maksymalnych więcej niż 80 V.

marian3p    16

Na pewno wszystko dobrze podłączyłeś? Jeśli tak to regulator zapewne niesprawny. Kontrolka cały czas świeci się mocnym światłem? Nie jeździj z takim ładowaniem bo uszkodzisz akumulatory.

Edytowano przez marian3p

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wirnik i stojan sprawne? Nie ma zwarć międzyzwojowych i do masy? Jeżeli nie ma to regulator do wymiany.

jaca634    2

Już problem rozwiązany, okazało się że przewód łączący rozrusznik z regulatorem nie przewodził.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli wprowadziłeś wszystkich w błąd. Napisałeś, że sprawdziłeś prądnicę, a tym czasem nie sprawdziłeś nic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować