rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

 

Trzy razy przeglądałem ustawę żeby to znaleźć i mi umykało za każdym razem ;)

thx.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Chłopak się pytał czy można odblokować skrzynie biegów,a dostał Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
Lepiej zastanów się zanim coś napiszesz, pompa nie ma nic do prędkości max. (30 czy 40km/h)

to kolego przykrec sobie dawke paliwa na pompie i zobacz czy osiagnie takie obroty, moc i co za tym idzie predkosc


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Kiedyś ktoś pisał o Fastracku, że jeśli jest zarejestrowany jako ciągnik rolniczy to może tylko 30 a jeśli się zarejestruje na ciężarowy to można jechać tak jak ciężarowym ale oczywiście nie wystarczy kat. T.

Jeśli to nie prawda lub są jakieś błędy to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

to kolego przykrec sobie dawke paliwa na pompie i zobacz czy osiagnie takie obroty, moc i co za tym idzie predkosc

 

Dawka paliwa to jedno a obroty max. ustawione na pompie to drugie. Idąc twoim tokiem myślenia chcąc ograniczyć prędkość należy zmniejszyć obroty silnika, tylko że ograniczasz w ten sposób prędkość każdego biegu, a nie tylko tego najszybszego używanego w transporcie (takie rozwiązanie jest bez sensu-robisz "muła" z silnika). Jeśli dalej będziesz się upierał to dobrze by było, jakbyś swoją teorię poparł jakimś dowodem, zdjęciem, linkiem do strony gdzie opisane jest takie rozwiązanie jak proponujesz.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Na fastraka jak masz zarejestrowany jako ciągnik rolniczy wystarczy kat. T chyba ze masz go inaczej zarejestrowanego to już kat T nie wystarczy. Miałem jeździłem z zestawem 24Tonowym na T ale był zarejestrowany jako ciągnik rolniczy trzeba było uważać na misiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

oczywiscie chodzilo mi o obroty

 

oczywiscie zalezy jaki ciagnik(rocznik) w nowszych wystarczy udac sie do serwisu i cos zagadac

a w starszych, o ile wogole jest to mozliwe, grzebanie w skrzyni

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Model df-4,51 był produkowany z dwoma prędkościami maksymalnymi 40 i 30 km/h jeżeli wchodzą wszystkie najwyższe biegi to ewentualne ograniczenie do 30 wynika z takiego rodzaju przełożeń skrzyni-wolniejsza skrzynia albo zamontowano ogranicznik -urządzenie elektromechaniczne którego sterownik znajduje się między pedałem przyspieszenia a pompą zaś jednostka sterująca po uzyskaniu przez pojazd określonej prędkości zmniejsza dawkę paliwa w nowszych rozwiązaniach są to rozwiązania typowo elektroniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Koledzy jak wygląda rejestracja ciągnika z Francji. Jakie dokumenty są potrzebne.Mam nagrany ciągnik tylko że nie ma tablicy rejestracyjnej. Gość twierdzi że we Francji nie ma obowiązku wyrabiania tablic.Dowód rejestracyjny wygląda jak kartka z zeszytu koloru chyba zielonego. Czy bez tablicy u nas w urzędach nie będą robić problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Kolego dzięki za odnośnik, ale temat ten czytałem prędzej i nie znalazłem tam odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

AFAIK DR z Francji dla aut jest albo fioletowawy i jest to stary DR lub nowy - pomarańczowy i jest podobny do tego starego. Jak jest dla Ciągników to nie wiem.

 

tutaj masz starego typu: http://www.transport.gov.pl/cms/Menu/preview/1/images_menus_big/0/30515/8c0ae9f8321beb4dac8bca225dbb1636.jpg

 

nowego znaleźć nie mogę.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Rejestrowalem renówke z francji. Była zarejstrowana w tym kraju, mialem wczesniejszy dowód, stara tablice, wszystkie tlumaczenia i polski przegląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Koledzy dzwoniłem do wydziału komunikacji w sprawie braku tablicy i kobitka mówi mi ze będę musiał napisać oświadczenie co się stało z tablicą. Co będzie lepsze napisać to co wiem że tablica nie została nigdy wyrobiona, czy napisać że została zgubiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

napisz ze tablica została zgubiona. Ja jak ściągałem z norwegii ursusa, to miał blache, ale nie wziąłem jej. Powiedziałem jej ze tablica od stania ciągnika w krzakach zerdzewiała i nic z niej nie odczyta. Czyli napisaliśmy że zagubiona tablica :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pojazd został zakupiony bez tablic rejestracyjnych, wg oświadczenia poprzedniego właściciela uległy zniszczeniu podczas prac polowych.

 

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

koleś musi ci napisać DOKŁADNE oświadczenie że ciągnik o nr nadwozia typ i model moc itp nie posiadał tablic... nie ma problemu z rejestracją... trzeba tylko to oświadczenie... :unsure:


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie tak - niech dopisze Ci to w umowie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Ale to musi mi napisać poprzedni właściciel? Bo w urzędzie mi powiedzieli że ja muszę napisać oświadczenie u nich, że zakupiłem ciągnik bez tablic i nie będzie problemu.

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

ja spotkałem się z tym że napisał to poprzedni właściciel... ale znając wydziały komunikacji to co powiat to inne przepisy :lol: więc jednoznacznie ci nie potrafię odpowiedzieć.. więc najlepiej kierować się ich regułami ;[

Edytowano przez pawel89

gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

Chcę kupić ciągnik z angli! mam pytanie czy musiałbym płacić jakąś akcycę po sprowadzeniu go do polski? jeżeli tak to ile by to mniejwięcej wynioslo.

Edytowano przez przemexxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

wątpie. jest to komis jest tam dużo sprzętów rolniczych i budowlanych. zresztą jak już będę miał gotową kasę to mój kuzyn który mieszka w londynie ma to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

daj link bo 95% takich ogłoszeń to naciągacze którzy najpierw chcą zeby wpłacić im tą kase a potem niby mają przywieźć ci ciągnik. Niestety są jeszcze"inteligentni ludzie" którzy sie na to nabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj