rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

częśći są dostępne w polsce tylko ze importerzy mają bardzo wysokie marże na ciągniki i oni chcą za taki ciągnik 50 tyś zł ;)

 

 

a po 2 to porównajcie

http://www.polskamaszyna.pl/photogallery.php?photo_id=3510

http://allegro.pl/foton-ft-404-naped-4x4-komunalny-mechaniczny-i1829665449.html

 

PS

Az mi się łezka w oku kręci bo mamy juz chińskiego URSUSA ;(;(;(

Edytowano przez pronarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zadaj sobie pytanie, skąd weźmiesz części? Po drugie co chińskie to nie jest od razu jakieś tragiczne sam się w wielu przypadkach przekonałem.

Na twoim miejscu poszukał bym czegoś używanego ale do czego znajdziesz części lub poszukaj czy ktoś nie jest w Polsce importerem tych ciągników i zapytaj czy on nie ściąga do Polski jakiś części. Ewentualnie możesz kupić dwa ciągniki, jeden do pracy drugi na części :P .

Pronarek przecież to są dwa zupełnie inne ciągniki... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A możesz mi powiedzieć czym się róznią ??? bo każdy mi mówi ze są inne nawet załorzyłem temat w dziale ursus i nikt nic konkretnego mi nie potrafi wymienić ;( A chciałbym się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasr    0

Witam

 

 

Poszukuje namiary na komisy, złomy z ciągnikami w Czechach przedewszystkim Zetory. Szukam modelu 5211,6211, 7211 do całkowitego remontu. Z miejsc gdzie można kupić Zetory w Czechach jest Lipa. Może ktoś miał okazje sprowadzać ciągniki z Czech i może się podzielić informacjami. Tak jak już napisałem szukam wraku ciągnika do remontu.

 

Z góry dziękuje za pomoc i komentarze.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią? Już piszę.

Po pierwsze to wygląd ale to rzecz najmniej ważna.

Silnik: Foton ma perkinsa (pewnie nie oryginalny) i moc 40km natomiast Ursus silnik niewiadomej produkcji i moc 50km.

Skrzynia: Foton 8/4 Ursus 8/8

Wymiary: Ursus jest sporo dłuższy, węższy oraz wyższy i Ursus więcej podniesie ;) .

Tylko tyle udało mi się znaleźć ale sam silnik, wymiary i skrzynie mówią same za siebie ze są to dwa różne ciągniki.

Jeżeli uda Ci się znaleźć jakieś informacje to Ursus 5034 to lekko zmodyfikowany Pol-Mot 5014l zaprezentowany na Agro Show 2010 ;) .

Ps. Z tego co poszperałem to najbardziej podobny do Ursus to Foton 4000 series.

Jednak nie jestem pewien czy to to samo, ale będę szukał tak długo aż znajdę skąd wywodzi się ten Ursus.

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Przepraszam bo pomyliłem link ;) Poróenaj dane techniczne Fotona ale TB 504 a nie modelu TB404 i juz nie będziesz miał żadnych różnic ;) A i fotony z serii TB występują ze skrzyniami 8/4, 8/8 oraz 12/12 wiec ursus ma skrzynię taką pośrednią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

witam nie wiem czy wybrałem do tego dobrzy dział ale jak zły to proszę o przeniesienie

prawie każdy ciągnik co jest sprowadzony z francjii osiąga tylko prędkość 30km/h wiem ze niektóre ciągniki maja takie skrzynie ale niektóre maja blokady biegu nie wiem czy to mozna jakoś odblokować ale mój deuitz 4.51 sprowadzony z francjii osiąga tylko 30km/h to dla mnie za mało może ktoś odblokowywał skrzynie czy coś takiego to prosze o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

nie wiem czy to ma związek, ale różne kraje mają różne prędkości dozwolone dla ciągników rolniczych, np. w Polsce jest 40km/h, w niemczech jest chyba 50, więc może we francji jest tylko 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak właśie jest a zauwarzyłeś że brakuje ci najwyższego biegu ze chcesz go odblokować mechaniczneho lub hydraulicznego


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

'Radekk89' chyba nie jestem w temacie ale z tego co wiem to w polsce jest 30 dla ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i w wiki. jest napisane że 40, ale Polskie prawo mówi że pojazd wolnobieżny, czyli np. ciągnik może poruszać się z prędkością nie przekraczającą 30km/h <_< , a to że w Polsce ciągniki blokowane są na 40km/h to już inna bajka... (Bynajmniej tak było na egzaminie na kat.T,tak też uczą mnie w szkole na przepisach ruchu)

Edytowano przez AdrianFanDeutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zgadza się, wg ustawy ciągnik może poruszać się po drogach z prędkością 30km/h, od przyszłego roku ta prędkość ma być podniesiona do 40km/h chyba.

Homologacja i możliwości konstrukcyjne nie muszą zawsze pokrywać się z przepisami o ruchu drogowym.

To tak samo jak z samochodami, wg przepisów mogą poruszać się maksymalnie 140km/h i to na autostradzie a ile jest samochodów które z palcem w 4literach przekraczają tą prędkość? :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

pewnie jest przykrecony na pompie

 

Lepiej zastanów się zanim coś napiszesz, pompa nie ma nic do prędkości max. (30 czy 40km/h). Kiedyś napisałeś też że JD nie produkuje silników.

Mój odnośnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

no cóż nie chciałem tego komentować ale piszą tu ludzie nie mający pojęcia a reszta czesto ślepo wierzy


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
@wlkpmder

"Ciągnik rolniczy może poruszać się z prędkością maksymalnie 40 km/h"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy

tam masz napisane co i jak ;)

 

poproszę o podstawę prawną a nie linka do wikipedii.

Podaj konkretny przepis (ustawa rozporządzenie itp) bo na wikipedii czasami takie głupoty są powypisywane że nie wiem czy śmiać się czy płakać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Prawo o ruchu drogowym stanowi że pojazd wolnobieżny ,ciągnik rolniczy ma być tak skonstruowany aby jego prędkość nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h ale tu jest sęk bo dopuszczalna prędkość poruszania się po drodze ciągnika rolniczego wynosi 30 km/h więc po polu można więcej -jasne? wartość wyższa podyktowana jest warunkami technicznymi związaną z homologacją pojazdów i pewne ciągniki posiadają zablokowane czasem najwyższy bieg aby ten warunek spełniać , osobiście posiadam case 4230 na pewno z Francji i wyciąga prawie 40km/h a widziałem identyczny egzemplarz z zablokowanym biegiem 4h(4l był)

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

nie wiem jak to jest prawnie ale skoro zdecydowana wiekrzosć ciągników sprzedawanych w naszym kraju ma skrzynie 40stki to ktoś to homologował i wydał pozwolenie na urzytkowanie takich maszyn wiec można tak jeździć jak sie policjant na ciebie nie uweźmnie to przejedziesz i 50 a co do francji to tak tylko 30


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Prawo o ruchu drogowym stanowi że pojazd wolnobieżny ,ciągnik rolniczy ma być tak skonstruowany aby jego prędkość nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h ale tu jest sęk bo dopuszczalna prędkość poruszania się po drodze ciągnika rolniczego wynosi 30 km/h więc po polu można więcej -jasne? wartość wyższa podyktowana jest warunkami technicznymi związaną z homologacją pojazdów i pewne ciągniki posiadają zablokowane czasem najwyższy bieg aby ten warunek spełniać , osobiście posiadam case 4230 na pewno z Francji i wyciąga prawie 40km/h a widziałem identyczny egzemplarz z zablokowanym biegiem 4h(4l był)

 

 

Bzdura - PORD o tym nie stanowi

Stanowi o tym: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

cyt

"maksymalna prędkość konstrukcyjna ciągnika rolniczego i leśnego nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h zmierzonej zgodnie z przepisami o homologacji pojazdów"

 

podejrzewam że o tym mówicie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

To że traktor jest przystosowany do jazdy 40 i ma homologacje to nie znaczy że można zgodnie z przepiasmi poruszać sie tą prędkością. Kodeks drogowy o ile dobrze pamiętam nakazuje poruszanie sie ciągnikiem po drogach publicznych z prędkością max do 30km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pokaż mi przepis z tymi 30km/h ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Wiec jak do tego ma się JCB Fastrac, który ok 60km/h rozwinie? ;) przecież kat T w jego przypadku wystarczy.

 

Kiedyś szukałem na ten temat, i spotkałem się ze stwierdzeniem, że kat T uprawnia do poruszania się "ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym".

 

pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego

Mój odnośnik

 

dalej te same źródło podaje:

ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych

 

Czytaj- nie ma w Kodeksie Drogowym nic na temat technicznego ograniczenia prędkości w odniesieniu do ciągnika rolniczego, który zgodnie z Kodeksem Drogowym, do "pojazdów wolnobieżnych" nie zalicza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pojazdow/predkosc-i-hamowanie - przeczytaj dokładnie kodeks pisze 6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

 

ciągnika rolniczego (również z przyczepą) – 30 km/h;

 

 

Fastrakiem możesz jeździć z kat T jeśli w dowodzie jest wpisane ciągnik rolniczy a co do prędkości jeździłem takim zestawem tylko trzeba uważać na suszarki ;)

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj