rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale macie problem. Generalnie zasada jest taka, że kupuje się tylko to co się widzi. Czyli znajduje się sprzęt w internecie, dzwoni się do właściciela i umawia na oględziny, jedzie się na miejsce i ogląda sprzęt, jak pasuje to płaci się kasę, pisze umowę i ładuje na transport i do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

owszem tylko  na jakich stronach szukać  ??  oprócz   agriaffaires.pl czy tractorpool  na tym drugim ceny zaporowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

szukam traktora w niemczech  wybieram się w rejon Drezno  Lipsk   Chemnitz   Zwickau Achat  znalazłem kilka firm  dość bogata oferta  więc uda może się coś znaleść  bo  w tej części   jest firma Baywa Krone i  Raifaisen  Agravis i  RWZ Landtechnik a jak nie będe szukał po prywatnych ogłoszeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Zainteresowałem się ofertą firmy ED BUD

http://www.edbud.net/

 

miał ktoś może z nimi do czynienia? Ceny ciągników bardzo dobre, tylko aby się nie wpakować na minę i nie zostać oszukanym.

Sprzedający zapewnia, że wszystko jest dobrze itd, ale różnie to może być.

Co sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Kolego a który handlarz czy ten uczciwy czy ten co cię chce na kasę skroić nie powie że wszystko jest dobrze.

Jeśli nie zobaczysz ciągnika na oczy i po spisaniu umowy nie możesz go zabrać to "WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE"

 

Jeśli mają ciągniki na placu i można je obejrzeć i sprawdzić po VIN'ie na policji to można się tematem zainteresować.

 

Bo akcji typu ciągnik jest na placu na zachodzie. Ty niby masz gwarancję satysfakcji że po przywidzenie jak ci nie będzie pasował to kasę oddają

to stary tekst i sposób na naiwnych. A kończy się stratą sumy jaką się im wpłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam!

 

Zainteresowałem się ofertą firmy ED BUD

http://www.edbud.net/

 

miał ktoś może z nimi do czynienia? Ceny ciągników bardzo dobre, tylko aby się nie wpakować na minę i nie zostać oszukanym.

Sprzedający zapewnia, że wszystko jest dobrze itd, ale różnie to może być.

Co sądzicie o tym?

 

Jakieś mocno tanie te ciągniki....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1
 

Autohof Hulb e.K.

www.autohofhulb.com

 Czy handlował ktoś z ta firma? 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

koledzy od znajomego, którego znajomych kupował ciągnik dowiedziałem się o firmie co w niezłych cenach sprowadzając ciągniki z zagranicy, firma jest ze Złotowa, trochę potrwa zanim się z tą osobą skontaktuje, może ktoś wie o jaką firmę chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Może chodzi Ci o Wojciechowskiego  Dariusza lub Krzysztofa z Bocianichy  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Witam, chciałabym się was doradzić jaki wybrać ciągnik. Dysponuję finansami ok. 150tys Jaki aktualnie traktor jest godny polecenia na rynku i w który warto zainwestować. Ostatnio czytałam trochę o tym na stronie Agropolski http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki/ i znalazłam kilka fajnych maszyn. Mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Po pierwsze Nie ten temat
A po drugie Nie podales jakiej mocy i do czego będzie służył ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Podajcie jakieś strony na których można znaleźć używany sprzęt rolniczy zza granicy. Potrzebuje traktora z turem o mocy ok 100 km. Jak to wychodzi cenowo ? Drożej niż polski czy taniej można coś kupić ? Z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie na temat ale może dla ciekawości i przestrogi dla innych jak elektronika opanowała rolnictwo i rolnika zaskakuje mimo że prawie każda maszyna nowa ma sterowniki komputery i trzeba to ogarniać , niedaleko mnie rolnik zamówił ciągnik pełen wypas ,dowieziony do gospodarstwa ,jednak miał przyjechać serwis i przeprowadzić szkolenie co do obsługi jego ,jednak synek z ojcem nie wytrzymali i chcieli sobie odpalić ,coś tam trzasło zgasili ciągnik,dokładnie wymyli podłogę schodki żeby nie było śladów ,serwis przyjechał ,rolnicy że nic nie dotykali a oni z uśmiechem że dnia tego i tego o godz 19,32 ciągnik był odpalany i 12 tyś na początek do zapłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i co w tym dziwnego? Mnie tam żadna elektronika nie zaskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pewno nie zhańbili się nawet otwarciem instrukcji obsługi, ale to wszystko wina elektroniki a nie bezmyślnego użytkownika :lol:
@Elektrotechnik - Ciebie nie zaskoczy bo jesteś z nią za pan brat;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

To gratuluję wiedzy ,też raczej jestem oblatany ale i tak elektronice dałem się zaskoczyć ,na wyświetlaczu wyskoczył mi komunikat nie świeci tylne  lewe pozycyjne, lampę odkręciłem nowa żarówka z małą banką miałem ,założyłem 2 sekundy świeci i gaśnie i tak kilka razy ,zamiast żarówki kontrolka i też gaśnie ,już myślałem o dodatkowym kablu ale przyszedł znajomy i doczytał że te żaróweczki z małą banką mają 10 wat a powinny mieć 5 wat ,i 5 wat założyli i działa ,takie to czułe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Mam taki problem z rejestracją ciągnika z Belgii. Ciągnik nie był tam w ostatnich latach rejestrowany i w urzędzie wymagają oświadczenia sprzedawcy, że ciągnik pracował tylko w polu i nie jezdził po drogach publicznych. Zdobyłem takie oświadczenie po polsku i po niderlandzku, oba z podpisem ponieważ sprzedawca ma żonę Polkę. No to urzędnik wymaga tłumaczenia przysięgłego tego po polsku oświadczenia, to niderlandzkie dla nich nie ważne. Co tu zrobić, żeby nie płacić za tłumaczenie 70zł? Czy może spróbować napisać oba na jednej kartce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

Tłumaczenie jest konieczne. A swoją drogą żal Ci wydać 70pln? Jaki to % ceny ciągnika? No nie ośmieszaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Witam Mam taki problem z rejestracją ciągnika z Belgii. Ciągnik nie był tam w ostatnich latach rejestrowany i w urzędzie wymagają oświadczenia sprzedawcy, że ciągnik pracował tylko w polu i nie jezdził po drogach publicznych. Zdobyłem takie oświadczenie po polsku i po niderlandzku, oba z podpisem ponieważ sprzedawca ma żonę Polkę. No to urzędnik wymaga tłumaczenia przysięgłego tego po polsku oświadczenia, to niderlandzkie dla nich nie ważne. Co tu zrobić, żeby nie płacić za tłumaczenie 70zł? Czy może spróbować napisać oba na jednej kartce...

 

Prościej byłoby gdybyś miał to od razu na umowie np "ten traktor nie posiada tablic rejestracyjny i dowodu rejestracyjnego na terenie królestwa ...."

Wtedy zapłaciłbyś tłumaczowi za jednym razem. Przynajmniej takie umowy dwujęzyczne widziałem z taką adnotacją o blachach i dowodzie i wtedy jedno tłumaczenie robisz.

 

No i dziwi mnie że chcą oświadczenie że ciągnik jeździł po polu i nie jeździł po drogach publicznych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2009    0

A jak wygląda zapłata w przypadku np. ciągnika w wartości 20 tyś euro, gotówką czy przelewem.

Są jakieś limity zapłaty gotówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj