Polecane posty

ibanezrg1    0

Witam Serdecznie Ludzi z Forum

 

Mam pytanie odnosnie Massey Ferguson 165 z lat 1967 w zwyz

1. Traktor mialby mi sluzyc sporadycznie bardzie w teren lesny ,przywiezsc jakies drewno na opal lub w klocu , a takze koszenie 3 hektarow trawy rotacyjna, i do takich robot przydomowych ,czesem cos przewiesc- co myslicie o tym ciagniku czy warto inwestowac w takiego staruszka dodoam ze jestem tez przygotowany na wklad finansowy tylko czy nie ma problemu z czesciamy do nich i czy sa duzo drozesz jak do C330 czy 360

2.Zastanwiam sie czy zamisat takgiego MF-165 nie kupic C330 czy 360 .Sam nie wiem bo ma okzaje kupic MF165 za jakies 7500zl na chodzie zaresjtrowany zniszczony wizulanie do wymiany opony wszytskie 4 sztuki skrzynia dziala 3.Czytalem tez natomiast ze w tym modelu 165 tez sa hamulce tak jak w C330 i 360 i ze to nie rewelacja ale jedzilem troszku C330 i tak tragicznie nie bylo

 

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi i wszelkie informacje o tym modelu MF165 mile widziane .Chyba ze ma ktos jakies inne porpozycje co do C330 czy C360 ale z tego co patrzylem po internecie to za C330 do remontu trzeba dac od 9tys zl w zwyz a to dalej taki pachpajek tyle ze zgrabny bo mniejszy chyba od 165 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Za 7,5 to nie dużo co wiesz o tym ciągniku jaka jest jego historia w kraju aby nie bierz od handlarza bo możesz żałować, jeśli ma wspomaganie to nad 30 nie masz się co zastanawiać, sama moc jest juz zachęcajaca tyle że perkins to raczej lubi żeby o niego zadbać i w tym wieku to może wiązać się wydatkami, co do dostępności części zamiennych to spokojnie bo model 165 to starszy brat Ursusa 4512, podnośnik jest mocniejszy niż w c 360 to do lasu jak znalazł, do kosiarki też się nada, cena części jest zblizona do polskich ciągników bo jak mówiłem od 4512 będą pasować, co do innych propozycji to nie wiem czy warto szukać tutaj innych wynalazków, może JD albo zetor to zależy ile masz na to przeznaczone pieniędzy, najważniejsze żeby nie był spawany blok skrzynia czy bóg wie co tam jeszcze mogą pospawać dołozysz trochę grosza będziesz zadowolony, sory że tak chaotycznie ale myślę że moja odpowiedz pomoże Ci choć trochę


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie tak do końca jest z tymi częściami. Jak jest skrzynia - jeśli bez wzmacniacza momentu czyli 8+2 ( identyczna jak w 4512 ) to ok jak 12+4 ze wzmacniaczem to już tak różowo nie jest. Silnik to najmniejszy problem - Prekins A4.236 to najbardziej typowy silnik 4 cylindrowy Perkinsa w Polsce ( w sklepie każdy mówi MF4 - czyli jak w 4512). Tylny most jest taki jak w MF255, Ursus 3512, 4512 i jest to super rozwiązanie a hamulce są bardzo dobre, zdecydowanie lepsze jak w 330. Co do reszty to mogą być małe różnice i trochę części których nie da się podebrać z ursusa ale i tak je kupisz np. w Agrorami koło Kalisza lub u nich zapytaj kto bierze od nich części w Twojej okolicy ( czyli jaki sklep). Jak dla mnie to 30-tak czy 60-tka to mogą się schować przy MF-ie na takie potrzeby jak twoje, dynamiczny i mocny silnik, mocny podnośnik (i dynamiczny), spoko skrzynia. Jedynie na mokrym trochę się grzebie ale tu i 60-tka szału nie robi - jedynie szacunek dla ciapka bo ten ledwo ledwo ale pojedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibanezrg1    0

Dziekuje bardzo za odpowiedzi z waszej strony doceniam zangazowanie i napewno bede bazowal przy wyborze na wszych wskazowkach :)

 

Z tego co wlasciciel mowil handlarz to sprowadzany z UK , poprosaze go o papiery z trakoru to sie przekonam czy mowi prawde , w swoej ofercie cos tam jeszce ma ale duzo drozsze i nowsze a na tamnte mnie nie stac bo zaczynaj sie od 25 tys zl

1. Mam takze pytanie czy drogo kosztuja czesci aby zrobic remont silnika kompletyny tak zwana generalke jesli by cos nie wypalilo hhehhe i czy bym sie zmiescil w 3 tys zl na same czesci

2Prosil bym takze o dobre namiary na jakas hurtownie z czesciami do MF lub sklep internetowy

 

Dzieki z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

3 tys na silnik to śmiało wystarczy ale jeśli handlarz to dobrze się zastanów obejrzyj bo to poźniej sie odbije na eksploatacji


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie ma znaczenia czy handlarz czy rolnik - jak ma coś do ukrycia to jeden i drugi to będzie próbował robić:) Choć handlarz ma to lepiej opanowane:) Co do części to nie są drogie - ważne aby zrobić to dobrze, moja wskazówka to oddać do dobrego zakładu blok z wałem aby sami zrobili szlif, osadzili nowe tuleje surowe i honowanie, głowica regeneracja i jeśli trzeba to płaszczyzna bloku a o tego jeszcze montaż wału, regeneracja korbowodów i założenie plus zestawy naprawcze:) Resztę sam sobie zrobisz ale jak to co wcześniej napisałem zrobi fachowiec to na długie lata masz spokój. Nie bój się silnika - jeśli to Perkins A4.236 to najmniejszy problem w tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GustawPara    0

Mam pytanie odnosnie Massey Ferguson 165 hcę zakupić kabine do tego modelu tylko niewiem od jakiego fergusona będzie ona pasować Prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Od żadnego nie będzie pasowała bez przeróbek chyba że kupisz z modeli 165, 168, 175, 178, 188 itp. Najlepiej będzie chyba przerobić z 255 lub poszukaj używanej i przerób cały dół i drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja miałem tura to miałem dość dużo przerabiania, ale bez tura to raczej mocowania kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makar007    0

Tylko zę w tym modelu nie siedzi silnik A4.236 taki jak w ursusie 4512/14 tylko silnik a4.203 który to jest mniejszy tuleje i tłoki takie jak w 3p i mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

massey ferguson 165 a potrzebne mi opinie ponieważ mogę kupić w niedużej cenie a nie wiem czy jest dostęp do części   zaznaczę  że potrzebuje go pracy zarówno w lesie jak i w polu  posiada napęd na 4 koła i wspomaganie kierownicy rok produkcji 1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

Miałem kiedyś mf 152 z podobnych lat a to podobny ciagnik. Twarda maszyna. Pracował u mnie 16 lat praktycznie bez awaryjnie. Ma multipower? I zegary ciśnienia oleju w skrzyni i silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

MF 165 = o nim cały ten temat a wy dale potrzebujecie informacji.

MF 165 w zależności od rocznika posiada różne silniki, montowane były różne skrzynie, i mogą być różnice w innych podzespołach.

Jesli ma być to 72 rok i 4x4 to prawdopodobnie jest to Massey Ferguson "165 S" z silnikiem Perkinsa A4.212 ( w ursusach był A4.236 - zbliżony, takie same średnie cylindra ale inny skok, czyli inny wał, głowica raczej taka sama i pewnie wiele innych części dopasuje ale nie jest to, to samo co w ursusie ). Skrzynie były dwie w tych rocznikach: w pełni mechaniczna 8+2 ( jak w MF255 ) i 12+4 ze wzmacniaczem. Co do reszty to mogą być jakieś różnice choć części powinny być dostępne.

Jak cena atrakcyjna i pasuje ciągnik to nad czym się zastanawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Prosty i łatwy w naprawie,moc około 67KM,silniki często spotykane w maszynach rolniczych i budowlanych,części silnika nowe i używane dostępne w dużej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj