pioter

Ceny serwisu

Polecane posty

Rogeryk    0

Filtr oleju w silniku i olej. Za dojazd jak mi dzisiaj mówił wogóle nie liczyli... DF u kumpla jest już spalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdzie go kupił? w przypadku fendta i df jest dokładnie tak jak mówisz tylko ze odwrotnie...ceny serwisowania fendta są o ok 50% droższe wiec moim zdanie serwis korbanka jest strasznie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

To widać że z Fendtem nie miałeś do czynienia. Przegląd do Farmera 308 Ci z dojazdem okolo 100 km 1000 zł i wymiana filtrów w silniku skrzyni i hydrauliki do tego olej w przedniej osi. Mamy DF i wiem ile kosztuje przegląd... Jeden filtr do skrzyni 500 zł więc nie mów mi że jest tak tanio, a ceny olejów wszedzie są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mam 312 wiec powiedz mi ile kosztuje przeglad do takiego ciągnika, dojazd 150km na 300-600godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wstrzymajcie sie na chwile to przeniose rozmowe tam gdzie powinna sie znalezc

 

EDIT

 

przeniesione ;) szeryf poszedl poszukac fakture pierwszego przegladu nh, jak znajdzie to to miejsce zastapi skan. z pamieci mowi ze wyszlo 1400 netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Parę lat temu płaciłem 1052,11 zł za przegląd po 100 mth (specjalnie luknąłem do faktury)-a policzony był dojazd (170 km w obie strony),usługa serwisowa,15 l oleju silnikowego,5 l przekładniowego,2 l oleju do zwolnic,tuba smaru,filtr oleju przekładniowego i silnikowego-tak że podejrzewam że nawet po podwyżkach w ostatnich latach spokojnie zmieściłbym się teraz poniżej 1500 zł-i dlatego nic nie rozumiem-pamiętacie rozmowy sprzed paru lat ?-było tam zawsze że JD ma najdroższy serwis a SDF najtańszy unsure.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro wszystko ok, ale mysle, ze bardziej by sie zrobilo interesujaco przy serii 6030 z jakim autoquadem chociaz ;)

 

tak samo @rogeryk niech sie pochwali ile wyjdzie 400 vario, co by porownanie bylo, a nie jakies przestarzale 309Ci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mam prase JD i nie moge chwalić serwisu JD. Fendt 312 Vario przegląd na 50godz 2,5tys jak znajde fakture to wszystko rozpisze, porównywałem DFa K430 i tam pierwszy przeglad wyszedł 1500zł, dojazd 300km w obie strony do DFa droga podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Brzozak-ale @Rogeryk pisał o Agrofarmie !-a to IMHO jednak ciut poniżej JD 5020 (sorry użytkownicy Agrofarmów wink.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest i to nieudolnym ;)

 

jaro dlatego chcialbym zobaczyc jak sie ma sprawa w 400 vario i jd serii 6030.

 

co do nh:

pierwszy serwis na 100 mth wyszedl dokladnie 1204 zl netto ;)

policzyli tylko koszta czesci i wcale nie bylo ich tak malo, bez robocizny, dojazdow, itp.

 

(ceny z dokladnoscia +/- 20 zl):

filtr olej silnik: 170 zl

2 filtry paliwa: 120 + 100 zl

olej silnik 10w 40 (z uwagi na wymiany co 600 mth :D ) 11 l x 16 zl

olej hydraulika (dolewka) 4 l x 20 zl

2 filtry hydrauliki: 400 + 150 zl

 

po doswiadczeniach z axionem zaplacenie takiej faktury to czysta przyjemnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

;)

 

 

 

jak liczyłem przegląd MF po najmniejszej linii oporu, na 1200mth, ok 1600zł netto z olejem, wymienione wszystko co się da.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

posiadam od nich ciagnik od sierpnia, ma zrobione 450godz i serwisowanie kosztowało 5tys, dla porównania gdyby to był DF to byłoby 3tys dla mnie to jest dosć duża róźnica, ceny też mają średnie wiec nie wiem dlaczego @bogdan ich tak bronisz?? ja bym wolał żeby było kilku przedstawicieli

A ja posiadam ciągnik rok i serwis kosztował mnie 0 Zł ;) Szwagier ma ciągnik 1,5 roku i przeglądy kosztowały go z 180km dojazdami ( zpowrotami ;) ) I- 1200zł II- 1000 i III-1000 zł więc nie odbiega to od średniej krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przegląd MF 5455 1200mth, ceny netto.

 

70l oleju, 15l Borygo Eko

 

filtry

1.Silnik

-f.olejowy 30zł O.-

-f.paliwowy 70zł O.113zł

-f.powietrza duży 105zł O.228zł

-f.powietrza wkład 51zł O.217zł

 

2.Skrzynia przekładniowa Speedshift

-wkład główny 125zł O.-

-f. ssania 189zł, O.252zł

-f. przełącznie pod obciążeniem 130zł, O.192zł

3.Kabina

-f.kabinowy 100zł O.100zł

 

 

oryginału oleju silnika i wkład główny w skrzyni nie mogę poszukać na stronie firmowej, ale co najmniej plus 200zł.

 

 

kompletny wtryskiwacz 1100zł, pompa paliwowa 11000, kompletny silnik 52000zł ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mamy rozumieć że za olej, płyn i robociznę nie płaciłeś?? Bo nie podajesz innych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

olej fusch 19 zł brutto za 1l, robocizna we własnym zakresie, borygo jeszcze nie kupione, ceny oryginałów podam za chwilę, bo te to oczywiście zamienniki ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dostałem dziś fvat. moge powiedzieć ze kompleksowa wymiana płynów w JD wyniosła mnie 3500.

wymienione płyny:

petrygo - 20l (6zł brutto),

olej silnikowy - 20l (12zł netto)

olej hydrauliczyny - 80l (12.5netto)

olej przekładniowy - 5l (15zł netto)

 

filtry tak mniej wiecej pamietam ceny:

paliwo - 90

silnik - 60

powietrze 310 i 200

kabina 120 i 60

hydraulika cos kolo 150, 160.

Do tego tez był koszt robocizny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj