slafuc

brak wniosku o dopłaty

Polecane posty

slafuc    0

Witam

Jestem właścicielem niewielkiego gospodarstwa 2,5 ha gospodarstwo te użytkowałem i brałem dopłaty przez 3 lata teraz z braku czasu musiałem oddać je w dzierżawę wraz z dopłatami oczywiście ja wniosku o dopłaty już nie składałem. Ponieważ dzisiaj przyszło mi pismo z agencji że nie złożyłem w tym roku wniosku i mam się do nich wstawić w celu wyjaśnień to mam pytanie jakie sankcje mi grożą finansowe czy też inne i co mogę w tej sprawie zrobić dodam jeszce że umowa o dzierżawę jest spisana tylko bez potwierdzenia u notariusza

 

Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to powyjaśniasz, ja się nie znam ale jak brałeś ONW (jeśli w tej strefie jesteś) to masz zoobowiązania

a ten co wzioł w dzierżawę to składał wniosek o dopłaty na twój kawałek (jeśli tak to nie ma problemu)

JEszcze pozostaje kwestia numeru gospodarstwa może tu coś nie pasuje tzn że jest a nie "działa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Jakie są zobowiązania w sprawie składania wniosków o dopłaty? Jeżeli ja teraz będę uprawiał dzierżawioną ziemię powiedzmy przez 3 lata a potem przestanę i przestanę składać wnioski o dopłaty to będą jakieś konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Slafuc, dopłaty bezpośrednie, uzupełniające i ONW, są jednoroczne. Nie składasz wniosku - nie dostajesz dopłat - nie ma problemu. Jeśli jednak rozpocząłeś program rolno-środowiskowy, a nikt nie przejął Twojego zobowiązania, to masz problem. Ale tylko wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez Darek578
      Wyrwałem 1h lasu, na mapach widniał jako kompleks leśny cały teren został przekwalifikowany 20.08.2012 na ziemie uprawną. W AriMr raz dostałem informacje że na taki grunt na którym był las nie można składać wniosku do dopłat, a ostatnio informacje przeciwną że można każdy mówi inaczej. Może ktos miał podobną sytuacje i iwe co i jak.
       
      Dzięki i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj