Zaloguj się, aby obserwować  
Junkers

Owijajaca sie sloma na brzegach nagarniacza

Polecane posty

Junkers    44

Tak jak w temacie, nie moge juz sobie z tym dac rady. Najgorzej jest w zycie ze az wszystko staje.

Gdzies widzalem jak ktos dookola motowidla po brzegach zalozyl druty, tzn owinal na motowidle wiekszy okrag jak same motowidlo.

Nie mam skrajnych sprezyn bo wtedy owijalo sie jeszcze gorzej i mysle zeby odciac mocowanie tych sprezyn i wiem ze to by troche pomoglo.

Co wy na to?? piszczie jak temu zaradzic :)

 

Wstawil bym zdjecie o co mi chodzi i jak sie owija (szok) ale informatycy z AF strasznie wychudzili wersje mobilna...

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Koles napisal ze zalozyl jakies blachy ale teraz nie bede tego robil, zamowie u niego po zniwach.

Macie jakies inne sposoby zeby w te zniwa jakos to przetrwać?? :lol:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W życie trzymaj motowidło wysoko. Utrzymuj prędkość obrotu motowidła trochę szybszą od jazdy (żeby motowidło nachylało zboże, a nie je wpychało na heder). Odchyl palce motowidła do przodu (lekko).

Dodatkowo polecam rozdzielacze pokosu. Boczne listwy rozdzielacza pochylają zboże do środka hedera, spójrz na ten rozdzielacz: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/516740-bizon-z056-super/#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Co do prędkości motowideł to zgodzę się z przedmówcą ale co do wysokości motowideł to już nie bardzo.Ja jadąc w życie przechylam ten pionowy rozdzielacz łanu do wewnątrz,opuszczam prawie na maksa motowidła trochę szybciej niż jazda i ślimak wciąga wszystko bo ma przychylone zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co do predkosmi motowidla to tak robie ze lekko szybciej jak jazda, palce mam lekko do siebie poniewaz mam duzo poleglego a wtedy lepiej podbiera, ale przy poleglym sie nic nie owija.

Motowidlo do szneki i jak najnizej bo kazde oddalenie od szneki konczy sie tym ze sloma zbiera sie tuz przed nia i taki swit slomy potrafi zapchac mlocarnie. Odcialem te mocowania bocznych drutow, wg. mnie bardzo duzo to da. Przez te owijanie musialem dzis zjechac z pola pomimo pieknej pogody, bo popekaly listwy hedera na koncach.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zalozylem rozdzielac lanu i jest niewielka poprawa, ale dzisiaj w pszenzycie sie i tak owijalo ze masakra... Zaradzcie cos bo zglupiec mozna :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak mam.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Przechyl dodatkowo pionowy rozdzielacz łanu do środka.Powinno pomóc.Ja tak jeżdżę i nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adam882
      Witam.
       
      Mam takie pytanie, czy sloma z owsa albo jęczmienia nadaje sie do scielania pod swinie. Wedlug Was jaka jest najlepsza sloma?.
       
      Z gory dziekuje za odpowiedzi
       
      POZDRAWIAM
      ADAM
    • Przez farmerMXM
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie.
       
      Mój kombajn to Claas Dominator 108 MAXI
       
      Ostatnimi czasy zauważyłem że na sitach jest więcej niż zawsze słomy podczas koszenia niż było to kiedyś.
      Powiem tylko że przed sezonem został wymieniony ruszt klepiska na nowy oryginalny claas (potocznie grzebień)
       
      Tylko mimo wszystko duża ilość słomy dostaje się na sita i od czasu do czasu podczas koszenia muszę wyjść i pozbierać to co się nazbierało żeby nie było strat.
       
      Czy miał ktoś podobne doświadczenia i co może być tego przyczyną, może też mi ktoś powie jak temu przeciwdziałać?
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez kubica11
      Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 
       
    • Przez 12145
      Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem utworzyć nowy. Zwracam się do Was z prośbą/ zapytaniem gdzie znajduje się regulacja obrotów prędkości nagarniacza w Claas'ie Mercator'ze 70/75. W katalogu nic nie mogę znaleźć, w internecie też nic nie zobaczyłem. Pozdrawiam, i proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj