farmtraczek

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmtraczek    2

Witam :)

 

Posiadam Ciągnik 73 km i prase Arobale 1212s ( Walcówka ) tak sobie daje rade z nią ale jak dobijam to ma co z nią robić :/

 

Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jakie prasy mają małe zapotrzebowanie mocy :)?

 

Chciałbym taką kupić do 20 tys :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ogólnie można by to ująć, że lżej. A może pasowa? Ma ktoś u was w okolicy to mógł byś belki z niej mógł zobaczyć. Do 20 tyś już coś w miarę da się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Nikt w okolicy nie ma pasowej prasy :P

 

a te pasowe podobno dobrze zbijają nawet środek dobrze ubijają czy to prawda i czy lekko chodzą :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45
farmtraczek    2

A ten rotor w Claas Variant. to jest to za podbieraczem ? bo ja w swojej Arobale 1212s mam tak jak w samozbierającej :)

 

i dajecie mi pewność że Claas Variant 180 ma nie duże zapotrzebowanie mocy :)? i jak jest z tymi pasami przy dobijaniu można by je rozerwać :P?

 

ta prasa jest wogule duża sama jej masa :/

 

 

A jakieś prasy walcowe :)?

 

 

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak rotor to ten walec z zębami za podbieraczem. O pasy sie nie martw. Jak są jeszcze w miarę to nie rozwerwiesz ich takim ciągniczkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

I na pewno 70 km da radę. A masa to nie takie wielkie co! Prasa musi ważyć. A to że CLAAS ma szerokie koła to tylko na plus dla tej prasy.

A co do pasów to nie pękną przy dobijaniu. Chyba że kupisz prasę co ma pełno spinek i sparciałe pasy. Rotor tylko na plus. Bela będzie jeszcze bardziej zagęszczona.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

ja mam gurzyste tereny i nie batdzo mi pasuje taka duża prasa a po drugie nie wejdzie mi do stodoły ( jaka jest wysokość tej prasy ?) :P

 

Doradzcie mi coś fajnego zgrabnego :D

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja jestem zdania, że na moc 75km to tylko prasa łańcuchowa a na walcową i pasową od 90km a do tego podwójne wizanie sznurkiem a najlepiej siatką i robota leci. Balot się nie rozpadnie na brzegach po krótkiej, kruchej słomie czy sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

a czym sie rużni stałokomorowa od zminnokomorowej i w której będzie lepiej chodził mój ciągniczek 73 KM :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

stałokomorowa zbija przy końcówce napełnienia komory, a zmiennokomorowa od początku zwijania materiału. Do ciągnika tej mocy to polecałbym jakaś łańcuchową, sam zakupiłem tej wiosny taka prasę do ciągnika 75KM (krone kr 130) i ciągnik w ogóle jej nie czuje, bardzo lekko idzie nawet 360 byś ja pociągną, dobrze zbija każdy materiał i obwiązuje sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Ona ma rotor czy lepiej chodzi z rotorem czy bez :)? polecasz mi łańcuchową no ale ja jestem z małopolskiego i tak nie ma pras do 20000 na internecie ale jak bym pojechał gdzieś do chandlarza co ma plac belarek to mam wybierać łańcuchowe:)? na co mam jeszcze patrzyć :)?

 

z tego co piszecie to odradzacie mi stałokomorową a zmiennokomorowa to jest ta łańcuchowa :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

dobra zmiennokomorowa prasa zbije lepiej niż stałokomorowa, ja jestem ze swojej kronki bardzo zadowolony choć nie mam jej długo (od wiosny) zrobiłem niż już około 500 balotów i sprawuje się idealnie.

Mam bez rotora, kolego jak poszukasz to nawet za 15tys znajdziesz dobrą łańcuchówkę, internet jest pełny takich ogłoszeń, a jeśli nie ma teraz to po żniwach pojawi się więcej.

Nawet od handlarza można kupić dobrą belarkę, no ale trzeba dobrze wszystko obejrzeć przed kupnem, stan łańcuchów, posłuchać jak chodzi prasa przy różnych obrotach, nie tylko na niskich, ale i na wysokich obrotach. Zwróć uwagę na łożyska czy nie są zużyte, wygląd zewnętrzny już mówi wiele o stanie prasy.Jeśli nie jesteś w stanie sam ocenic stanu prasy to lepiej zabierz kogoś kto się zna na oględziny i Ci oceni czy prasa warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego kup sobie zwykłą stałokomorową łańcuchową prasę czy to krajową czy zachodnią jakiś model i będziesz zadowolony. Byle miała wiązanie siatką plus pojedyńcze wiązanie sznurkiem. Albo samo wiązanie sznurkiem podwójne, blokade komory na haki mechaniczną tzw. i podnierak od 180cm. Krone KR130B z twym traktorem zgrana i spełnia wymogi w.w. i lżejsza jest w odróżnieniu od krajowych o 400kg nawet lub Sipma jakaś. Po co ci się pchać w zmiennokomorowe jak zapewne niemasz traktora od 90km i nie będziesz robił balotów większych niż 120x130 bo to niema sensu. Chyba, że się ma specjalne przyczepy i dużą obore i owijarkę ciąganą na kołach. A i koszta utrzymania są większe. A twój budżet wręcz jest idealny na prasę stałokomorową łańcuchową. Bo jak dziś masz mało kasy na prasę, to i potem jak coś poleci to skąd nabrać na remont?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Po pierwsze to w prasach zmiennokomorowych nie ma czegoś takiego jak dobijanie bo one zwijają od pierwszych paru metrów do samego końca.

W tym budżecie najlepszym wyborem będzie Krone Kr z siatką. Sąsiad ma od dwóch lat i śmiga po usługach aż miło. Nie ma porównania do Sipmy itp. Zresztą na Sipmę to szkoda zdrowia i nerw. Co roku kilka łożysk i łańcuchów musiałem wymienić.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

KR125 ma podbierak 140cm szeorki A KR130 180cm szeroki. z tym, że KR125 niema lub rzadko kiedy stołu wyładowczego balotów. Czyli tego urządzenia pod klapą po której podczas wywalania balota on toczy się dalej poza prasę. Jak tego nie ma to balot staje pod klapą i mus odjechać by ją zamknąć np. I KR125 robi baloty 125x125 a KR130 130x130 z tym, że podczas wywalenia on jeszcze się rozszerzy z 5cm. min. I czerwone mają sprzęgło kłowe w klapie i jak ją podniesiesz to łańcuch staje a w zielonej nowszy i aktualny typ kręci się non stop łańcuch. Ale nie pchaj się w podbierak 140cm. bo da się rade robić ale wiesz jak to jest jak czasem wiart rozwali wałek czy po kmbajnie czasem szerzej będzie i mus dwa razy latać po tym samym. U mnie znam dwóch ma Sipme i od śweta coś wymieni co się zużywa i czasem fakt urwie sicoś konkretnego jak wał wom ale leci dalej jak szalony a inni klną od kąd wyprowadzili od dilera. Więc tu to można rzec produkt polski ale chińskiej jakości dla nie wymagających. Tylko nie ma siatki ani podwójnego wiązania i tragedia jak przyjdzie zbierać kruchą i którką słomę czy siano bo balot na bokach rozpada się i nie może robić. A tego ja nie zauważyłem przy podwójnym wiązaniu w Krone KR130B. Więc jak mówie jak Sipma ma siatkę to warto dla siebie brać jak się rocznie robi nie więcej niż 500balotów i prasa jest zdrowa bez wad. No chyba, że się ma łąki mokre to lepiej Krone bo lżejsza o balot

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Risto nie masz racji co do kr 130, ja mam taka i posiada wyłączanie łańcucha górnego i standardowy podbieracz. Nie wiem z którego jest rocznika, bo nie ma bitego na tabliczce tylko jest numer seryjny, model i typ. Po numerze można dojść rocznik, ale zapewne będzie coś z 1995roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

No a może ktoś mi poleci jakąś inną prase którą sam urzytkuje przy ciągniku 73 km :)

 

Bardo bym był wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrLukas8011    0

Ja chciał bym ci polecić prasę Metal fach Z-562 my mamy taką prasę i uważam iż traktor o mocy 73 km da z nią radę .Mój kuzyn belował nią zetorem 7211 i szedł jak burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak to jest walcowa i będzie chodzić podobnie jak jak ta Twoja. Lżej w niej to nie będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ale autor nie szuka prasy do ciągania na pusto, tylko do pracy. Więc darujmy sobie propozycje, że prasa walcowa czy pasowa nada się do traktora poniżej 90km. Bo to brednie i brak ekonomii a mordenga i katowanie traktora. Praca z musu bo nie mamy większego traktora do prasy takiej. A szczególnie jak traktor pracuje w temp. +30st. zazwyczaj cały dzień. Widziałem pronara 82SA i Welger RP12S w słomie to nie powiem latał szybkim polowych spokojnie i dawał rade ale na ile bił tego niewiem. Lecz zapewne gdyby 81km dawło rade z zapasem mocy, to by latał 1-2szosowo prawda?. Więc jak traktor co ma 66 czy 75km ma dać sobie radę w walcowej czy pasowej?. No chyba na 2 biegu polowym i zgniot na połowe wskaźnika ale co to za robota narobić kupe balotów i w koszta iść. Dziś trzeba robić szybko i ekonomicznie bo i pogody zmienne i paliwo drogie oraz materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj