Zaloguj się, aby obserwować  
klusek

"Kołówka"

Polecane posty

klusek    9

witam.Mój wujek hoduje świnie jak juz sie sprzedaje trzeba je czymś wywieźć.Ma "kołówke"ale wchodzi na nią najwiecej 6 a czasami musi wozic po 11.Czy mozna by zrobic kołówke z przyczepy dać np.tandema i podwyzszyć burty deskami??co o tym pomyśle sądzicie :D


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

osie obnizyć


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

mi nie chodzi o to zeby dawać tak jak jest na osiach od przyczepy dać inne i zrobic to niżej


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
osie obnizyć

Jak obniżyć osie, zakopać? Zastosować koła małej średnicy, niski profil ogumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na twoim miejscu bym załatwił sobie oś od gnojary, najlepiej polskiej i żeby nie była za szeroka. Na kołach 10. Kupił bym kątowniki i blachę, i bym ją pospawał. Wtedy byłoby najlepiej, a nie tak jak chcesz przerabiać przyczepę jak niej i tak nie obniżysz... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja na twoim miejscu bym załatwił sobie oś od gnojary, najlepiej polskiej i żeby nie była za szeroka. Na kołach 10. Kupił bym kątowniki i blachę, i bym ją pospawał. Wtedy byłoby najlepiej, a nie tak jak chcesz przerabiać przyczepę jak niej i tak nie obniżysz... B)

Najlepiej jakby to był tandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To kołówka do samochodu a nie do ciągnika.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
To kołówka do samochodu a nie do ciągnika.... B)

A co za różnica, sugerowałem się ładownością i napisałem, że na wzór. Kupujesz kulę zakręcasz do zaczepu polowego i wio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

samochód da rade i z tandemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mógł byś dać link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta z allegro to mi sie podoba tylko że cena mi sie już nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

samochód da rade ale zależy jaki silnik .

ale jak przerobisz przyczepke to zrób fotke to popatrzymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pod samochód po co podczepiać, lepiej jest do traktora....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

pewnie że liepiej do traktora tylko

zależy ile kto ma km do najbliszej ubojni lub skópu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do traktora zawsze lepiej gdy masz błoto na podwórku, to wtedy już samochodem nie wjedziesz..... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image33142.html

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image29163.html

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image14424.html

wchodzi na nio około 14 tuczników lub 2 krowy/byki albo 2,5t zboża (zejdzie więcej ale problem z nośnością kół (miałem kiedyś ponad 3 t pszenżyta na niej :rolleyes: )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No Andrzej ta twoja kołóweczka ładna no i co najwazniejsze pojemna... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na swoją załadowałem ok 4t ziemiaków. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kumpel kopsnoł mi piasty z poloneza i zrobiłem z tego oś do klatki na bydło założyłem koła z poloneza czy te opony wytrzymają? (bezdentkowe 175/70/13?

 

Klatka ze 200 kg do tego masa byka około 1 t, czy to wytrzymają te kółka macie takie doświadczenia?

dałem oś prawie maksymalnie na tył żeby ją odciążyc ale po 250 - 350 kg na koło będzie napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Polonezie też nie mają lekko, sam Poldek waży ok 1600+ 5 osób +bagaż, także na jedno koło przypada ok 500 kg. Powinny wytrzymać jak nie są za stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj