Brykacz

Zakup czerwonej sipmy

Polecane posty

Brykacz    2

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Sipmy czerwonej(prasa łańcuchowa)

Po czym poznać stan łańcuchów?

Słyszałem też że jak na podbieraczu nie ma farby to już dużo towaru przerobiła prawda to?

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1.czy komora nie była spawana

2.podłączyć do traktoru i posłuchać jak chodzi czy nic za bardzo nie stuka

3.czy łańcuch nie są poraściągane itp

4.najlepiej żeby była na szerokich kołach

 

z podbieraczem to nie prawda bo jak ktoś robił kiszonke to farba szybciej schodzi

(chyba ze podbieracz całkiem wyderty jest do rzywego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

ja nie dawno kupiłem sipmie czerwone i jestem zadowolony tylko jedna rzecz w niej mnie denerwuje otwieranie się klapy przy dobijanju. rocznik mojej 1998r i wszystko w oryginale nawet łańcuchy majal farbę jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

uzytkowalem taka sipme pare ladnych lat warto sprawdzic czy walki nie byly spawane co do komory to u mnie byla spawana ale profesjonalnie i bylo bardzo dobrze na podbieracz trzeba zwrocic uwage a dokladniej jak zeby beda zuzyte i pogiete to materiał bedzie sie zapychał a i z dolu zajrzyj czy nagarniacz luzów nie ma sprawdzisz w taki sposob czy wlasciciel dobrze smarowal prase bo to trudno dostepne miejsce;p sprawdz naciag lancuchów jak jest max to juz im koniec ;] warto wyprobowac zobaczysz czy zamki hydrauliczne trzymaja i ogólnie posłuchaj popatrz czy plynnie chodzi halasowac i tak bedzie to to lancuchowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

A czy prasa szybciej się zużywa gdy chodzi na za dużym ciągniku?

np sipma czerwona do NH 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

ja zetorem 60 km daje radę ale przy dobijanju przydało by się trochę więcej koni ale myślę że 100km nie rozerwie prasy i ciągnik będzie miał lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aster453
      Chciałbym zapytać którą nalepiej byscie mi polecili (tylko z tych kwota do 70 tys. brutto). Chodzi mi o prasę łańcuchowo walcową bo słyszałem że takie są najlepsze jeśli chodzi o belowanie siana, sianokiszonki i slomy. Prasa będzie belować ok 20 ha słomy ok. 8 ha siana /sianokiszonki x2 (lub nawet trzy razy w roku) oraz 3 ha lucerny także 2 i3 razy, no i oczywiście żytko ok.2 ha w maju
      SIPMA PS 1221 FARMA PLUS ok 68 tys. brutto (nie widzę tam rotoru a słyszłęm ze się przydaje w robieniu sianokiszonki).
      Famarol DF 1,8 V także łańcochowo - walcowa (ta jest z docinaczem ) obwiązywana siatką - std. za ok 64 tys. Warfama z-594 z rotorem i docinaczem (chyba tylko łańcuchowa) za ok 65 tys. albo metal fach z562 z rotorem i nożami (walcowa) za o 60 tys.
      Jeśli chodzi o cene to już wiadomo która ale chodzi mi o sprawność pożytek z niej itp która z nich mi sie najlepeij przyda ciągniki jakie by w niej chodziły to albo c360 albo proxa 90 Nie wiem co to jest siekacz w sipmie ani docinacz
    • Przez piotrek2308
      Witam,
      Nabyłem prasę Z224 z przeciwwagą i chciałbym jeszcze kupić do niej ciągnik ale nie bardzo wiem jaki.
      Budżet ograniczony do 15tys.
      C330 mało pali, tańsze części, na remoncie trochę się znam bo mam już jedną c330
      C360 droższy w utrzymaniu ale ma zapas mocy
      Ceny raczej zbliżone
      Robiłaby gdzieś na 7ha
      Co polecacie.
    • Przez snickers
      Witam, ile kostek jesteście w stanie zrobić przez godzinę pracy, albo w jakim czasie wyrabiacie całe sznurki 2000 metrów?
    • Przez krzysiek130287
      OChcialem w tym roku przystosowac swojego mercatora do mucenia fasoli czerwonej, tylko nie wiem co przerobic trzeba. Czy ktos juz to robil i wie jak sie wzias za to.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj